Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 21:02, 09 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Na Jesień posadziłam do donicy cisa densiformis. I w zasadzie zaraz dołożyłam do donicy galazki jodly i derenia oraz ozdoby świąteczne. I nie rzucała się w oczy ta pustka wokól.A teraz...ups! Cos muszę dodać mu w nogi ale zastanawiam się czy go formowac w kulę czy zrobić z niego jakiegoś bonzaja...
Tak to wygląda




____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 21:26, 09 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Ładne ozdóbki świąteczne ,ja jestem w lesie, okna na dole dopiero ogarnęłam ,reszta czeka...

Taki to sprzęt do cięcia, raz dwa i po robocie

Roślinki poczuły wiosnę u mnie Śs też w blokach startowych i magnolia też niedługo
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 21:47, 09 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9903
Słodkie te gniazdka z szkle .
Agi, jak sobie radzisz z zebraniem takiej ilości ścinków ze żwirku???
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Agi2006 22:05, 09 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)
Ładne ozdóbki świąteczne ,ja jestem w lesie, okna na dole dopiero ogarnęłam ,reszta czeka...

Taki to sprzęt do cięcia, raz dwa i po robocie

Roślinki poczuły wiosnę u mnie Śs też w blokach startowych i magnolia też niedługo


Wiola ja okna zostawiłam na następny tydzień bo teraz pogody ladnej u mnie nie ma i dalej zapowiadają deszcz. A ozdoby u mnie muszą być tydzień przed i tydzień po swietach
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:07, 09 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Judith napisał(a)
Słodkie te gniazdka z szkle .
Agi, jak sobie radzisz z zebraniem takiej ilości ścinków ze żwirku???


Odkurzam Ale i tak zostaja....Nie rzucaja sie w oczy za bardzo więc się nie przejmuję.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Margerytka40 22:30, 09 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Agi2006 napisał(a)
Na Jesień posadziłam do donicy cisa densiformis. I w zasadzie zaraz dołożyłam do donicy galazki jodly i derenia oraz ozdoby świąteczne. I nie rzucała się w oczy ta pustka wokól.A teraz...ups! Cos muszę dodać mu w nogi ale zastanawiam się czy go formowac w kulę czy zrobić z niego jakiegoś bonzaja...
Tak to wygląda






Fajny jest taki naturalny chyba. Najwyżej leciutko przycięłabym końcówki dla zagęszczenia a jak już zacznie być bardziej tłuściutki to dopiero bym myślała co z nim dalej robić. Dużo tam jeszcze miejsca w tej donicy? Może jakieś małe trawki się zmieszczą np ptasie łapki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Agi2006 23:04, 09 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia dzięki za głos w sprawie cisa. Może faktycznie go na razie zostawię..... Też myślałam o trawkach.Mam nadmiar turzycy ID. Może ją wykorzystam....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Margerytka40 23:10, 09 kwi 2022


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ID moim zdaniem za masywna, coś delikatniejszego. Poza tym korzenieID chyba za dużą konkurencję zrobią ciskowi. Niby cis głęboko się korzeni ale to młodziak.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 07:07, 10 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Agi2006 napisał(a)


Wiola ja okna zostawiłam na następny tydzień bo teraz pogody ladnej u mnie nie ma i dalej zapowiadają deszcz. A ozdoby u mnie muszą być tydzień przed i tydzień po swietach
tak przyszły tydz ma być ładniejszy
U mnie ozdoby wjadą przed samymi Świętami i wyjadą zaraz po nich
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 11:15, 10 kwi 2022


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Margerytka40 napisał(a)
ID moim zdaniem za masywna, coś delikatniejszego. Poza tym korzenieID chyba za dużą konkurencję zrobią ciskowi. Niby cis głęboko się korzeni ale to młodziak.


Ja w ogóle jestem ciekawa czy ten cis w tej donicy wytrzyma. Zimę przetrwał ale zastanawia mnie jak to będzie później, czy korzenie nie zniszczą donicy lub czy ograniczenie we wzroście korzeni nie zniszczy cisa...Z co do trawek to może jednak nie dawać ich a np trzmielinę plożąca biało- zieloną....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies