Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 22:06, 02 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Joann napisał(a)
Wooow! Pergole wyszły świetnie! Fajnie, że jestes
Widać postępy prac, będzie pięknie!

Dziękuję Mam nadzieję że będzie przede wszystkim bardziej zielono .Na razie jest betonowo
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:15, 02 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Judith, Asia, Wiola dziękuję za te słowa. Cała ta betonoza kosztowała nas wiele wysiłku, stresu i czasu. I nie chciałabym żeby to poszło na marne. Chciałabym wreszcie zacząć wypoczywac ale do tego jeszcze długa droga bo ciągle coś jest do roboty. Teraz np robimy dodatkowo kolejną sciezke



____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:25, 02 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A tak w ogóle to mam problem z rabatami murkowymi.Mam totalne zaćmienie. W sobote posadzilam wspomniane już rozplenice .Jest tam 15 sztuk dość blisko murka bo chcę żeby docelowo zakrywały jego górę . Rosną tam tez 3 buki dawyck Gold.



Z drugiej strony posadzilam wzdłuż lawendę w rzędzie przerywana kulkami danica .




Dodatkowo kilka kulek rzuciłam po środku rabaty. I teraz dumam co pomiędzy
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:28, 02 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Najpierw był pomysł aby pomieszać tam róże okrywowe z sesleria jesienna. Potem róże zamieniłam na rozchodniki Matrona.Cos w tym stylu.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
olciamanolcia 08:29, 03 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Agi2006 napisał(a)
Najpierw był pomysł aby pomieszać tam róże okrywowe z sesleria jesienna. Potem róże zamieniłam na rozchodniki Matrona.Cos w tym stylu.


Jestem za rozchodnikiem - już masz zestaw rozchodnik sesleria i rozplenica i wyglada super( zgapilam od Ciebie i posadziłam na wszystkich rabatach seslerie przed rozchodnikiem ) i przynajmniej będzie spójnie. Odnośnie rozplenic- ja bym je dała dalej od brzegu- korzenie będą się zaparzać przy tym betonie a źdźbła będą się przypalać
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Agi2006 09:15, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Justynka z tymi rozchodnikami to była pierwsza myśl. One rosną też na rabacie obok i planowałam je stamtąd wysadzić,podzielic i dac tu. Tylko nie wiem czy to się zgra z tą lawenda,którą kupiłam w 6-pakach w chwili zacmienia. Tu ta rabata obok.Są tam bukszpany, turzyce i właśnie rozchodniki Matrona.





____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 09:25, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A co do rozplenic to są posadzone 35cm od murka. Myślisz że to blisko? Wcześniej też rosły przy murku i też blisko tylko nie pamiętam czy aż tak blisko.Nic im się nie działo i to może mnie zmyliło.



____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
olciamanolcia 11:12, 03 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Agi2006 napisał(a)
A co do rozplenic to są posadzone 35cm od murka. Myślisz że to blisko? Wcześniej też rosły przy murku i też blisko tylko nie pamiętam czy aż tak blisko.Nic im się nie działo i to może mnie zmyliło.





Ee tyle to im wystarczy. Na zdjeciu wyglafaja za blisko murku. Moje rozplenice posadzone w donicy ( tej przyklejonej do ściany) są w podobnej odległości jak u Ciebie. Ale faktem jest to te zewnętrzne źdźbła maja przysuszone
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
olciamanolcia 11:18, 03 maj 2023


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7055
Agi2006 napisał(a)
Justynka z tymi rozchodnikami to była pierwsza myśl. One rosną też na rabacie obok i planowałam je stamtąd wysadzić,podzielic i dac tu. Tylko nie wiem czy to się zgra z tą lawenda,którą kupiłam w 6-pakach w chwili zacmienia. Tu ta rabata obok.Są tam bukszpany, turzyce i właśnie rozchodniki Matrona.







Czemu miałoby nie pasować . A jakbyś rozrzuciła tę lawendę po tej rabacie i te daniki a na sam brzeg dała seslerie?
Czyli:
Rozplenice z matronami

Daniki i lawenda w rozrzucie a na brzegu sesleria?
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 11:27, 03 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8463
Rozchodniki spoko, ale róże zdobią trochę wcześniej… no chyba że tak ma być
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies