Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Patrycja_KG_Lu 13:17, 03 maj 2023


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2660
Dzięki za zdjęcia klona. Opowiesz co nieco o nim? Jak sobie radzi z mrozami? Duże ma przyrosty roczne? Ile ten Twój egzemplarz ma lat i jak duży był kupiony?
Edit: czy u Ciebie jest w zacisznym miejscu (wiatr)?
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Wiaan 13:32, 03 maj 2023


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5183
Agnieszka bardzo dużo się u Ciebie dzieje Cały teren jak nazwałaś betonowy teraz, jak urosną rośliny to będzie niesamowity efekt. Masz wspaniały widok w oddali i to też robi robotę. Bardzo przemyślany taki rozległy teren wypoczynkowy Pergole, murki, trawy, bardzo mi się podoba a najważniejsze, że wróciłaś do nas

Czytam o planach i ja w doradzaniu nie jestem najlepsza, ale temat róż mnie zainteresował i ja bym je gdzieś dorzuciła. Bezproblemowa i piękna jest Aspirin Rose, ale to pastelowy kolor. Polecam, mam ją u siebie.
Klon niesamowity
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Rojodziejowa 13:39, 03 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Aspirin też mam sadzona rok temu. Ciekawa jestem jak w tym roku będzie wyglądać. Mam ją w rabacie przy skarpie. Fajnie ruszyła po zimie. Z daleka wyglada nam biała. Z bliska delikatniusi róż

Zaraz usunę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 13:49, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia nie usuwaj!!!!!!
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 14:03, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Patrycja_KG_Lu napisał(a)
Dzięki za zdjęcia klona. Opowiesz co nieco o nim? Jak sobie radzi z mrozami? Duże ma przyrosty roczne? Ile ten Twój egzemplarz ma lat i jak duży był kupiony?
Edit: czy u Ciebie jest w zacisznym miejscu (wiatr)?


Justynka dostałam go w 2013 albo 2014 r. Dość dlugo trzymalam go w doniczce bo nie byłam zdecydowana gdzie go posadzić. Miał wtedy z 35cm wysokości. Posadzilam go w 2015 r. w miejsce docelowe przy domu. Niby przy tarasie i blisko budynku ale raczej nie w zacisznym miejscu bo takowych u mnie brak.Nigdy nie przemarzł ale rośnie od strony południowo-zach. więc czasami listki ma delikatnie przypalone (z daleka nie widać).Przyrasta ok 15cm rocznie.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 14:08, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiaan napisał(a)
Agnieszka bardzo dużo się u Ciebie dzieje Cały teren jak nazwałaś betonowy teraz, jak urosną rośliny to będzie niesamowity efekt. Masz wspaniały widok w oddali i to też robi robotę. Bardzo przemyślany taki rozległy teren wypoczynkowy Pergole, murki, trawy, bardzo mi się podoba a najważniejsze, że wróciłaś do nas

Czytam o planach i ja w doradzaniu nie jestem najlepsza, ale temat róż mnie zainteresował i ja bym je gdzieś dorzuciła. Bezproblemowa i piękna jest Aspirin Rose, ale to pastelowy kolor. Polecam, mam ją u siebie.
Klon niesamowity


Aneta podnosicie mnie na duchu.No muszę wierzyć że będzie pięknie. Prawdę mówiąc łatwiej mi kombinować i planować architektonicznie niż roslinnie.Dlatego zawsze szukam pomocy u Was. Czasami człowiek patrzy na rabatę, śni o niej a i tak ma jakiś taki ograniczony obraz całości. Więc szuka świeżej krwi
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 14:55, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Tak myślę i myślę a może w środek tej rabaty dać roze białe aspirin lub the fairy white i do tego matrone i seslerie...Takiego połączenia nie widzialam..
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:02, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Przeglądałam wątki moich ulubionych ogrodów i wpadly mi w oko kadry z ogrodu Polinki i z ogrodu Iwony. U nich przed szpalerem z rozplenic są trawy seslerie z jezowkami zwykłymi białymi a u Iwony dodatkowo z rozchodnikami. Więc może u mnie posadzę seslerie z białym rozchodnikiem i biała jeżówka lub ewentualnie z jeżówka Magnus
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 10:55, 07 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Pada!!!!! Super, bo podlewa mi nowe nasadzenia Wczoraj posadzilam trawy ML przy pergoli i kolejną śś też przy pergoli. Zdjęć brak bo ledwo zdążyłam przed deszczem. Nad rabatą murkowa dalej dumam i na razie decyzji nie podjęłam. Ale chodza za mną białe miniaturowe róże, sesleria i rozchodniki biale lub bordowe matrona .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 11:01, 07 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
A tymczasem ss na frontowej straciły już swoja biel...



Została tylko biel tulipanów i narcyzów
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies