Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 11:39, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
olciamanolcia napisał(a)


Czemu miałoby nie pasować . A jakbyś rozrzuciła tę lawendę po tej rabacie i te daniki a na sam brzeg dała seslerie?
Czyli:
Rozplenice z matronami

Daniki i lawenda w rozrzucie a na brzegu sesleria?


Ola na początku miałam w głowie właśnie taki układ. Ale potem stwierdziłam że wtedy powstaną takie dwa pasy traw. Tzn. przy murku rząd rozplenic a przy sciezce rząd seslerii. A potem zastanowilam sie czy faktycznie chcę takie dwa jednorodne pasy i w końcu posadzilam lawendę poprzecinaną kulkami daniki.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 11:44, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)
Rozchodniki spoko, ale róże zdobią trochę wcześniej… no chyba że tak ma być


Asia no przyszły mi do głowy roze,ale takie bezproblemowe jak na skwerach w miastach . U nas w mieście rosną w bardzo trudnych miejscach i nic im nie dolega. W zimie też zdobią bo mają owoce tzw. kogutki. I kolor fajny taki fuksjowo bordowy. Pasowałyby mi do koloru klona który rośnie obok.Tylko nie znam niestety nazwy.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 11:54, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Dla Justyny klon atropurpureum



I obecnie

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
MartaCho 12:02, 03 maj 2023

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2168
Przepiękny! Na zakończenie poprzedniego roku szkolnego kupiliśmy wychowawczyni córki zamiast kwiatka, który zaraz zwiędnie, takie drzewko od klasy.
Mam nadzieję, że będzie u niej też tak pięknie rósł
____________________
Marta Ogród zacząć czas
Rojodziejowa 12:11, 03 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Agi2006 napisał(a)


Asia no przyszły mi do głowy roze,ale takie bezproblemowe jak na skwerach w miastach . U nas w mieście rosną w bardzo trudnych miejscach i nic im nie dolega. W zimie też zdobią bo mają owoce tzw. kogutki. I kolor fajny taki fuksjowo bordowy. Pasowałyby mi do koloru klona który rośnie obok.Tylko nie znam niestety nazwy.


Pooglądaj sobie filmiki i strone Grzegorza Hyżego rozeogrodowe.pl on tam poleca takie róże co przez cały sezon kwitną. Zamawiałam u nich ostatnio róże do ciotki i przysłali mi katalog. Oni mają róże fajne, zdrowe.

Jedną z ulubionych ww człowieka jest Maxi Vita, ae kolor chyba jak dla Ciebie za jasny z tego co mówisz


A ja mam jeszcze pytanie o ścieżki w tym miejscu, gdzie właśnie planujesz rabaty. Masz tam płyty ze żwirem pomiędzy nimi. A jak oddzielasz ten żwir od trawnika i rabat?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 12:45, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Dziękuję Asiu!!!!!! Ta Maxi Vita bardzo fajna! Poczytam o niej. Piękna jest choć ran teraz mydle ze biała tex by the pasowala. Może the fairy white.

A co do ścieżek TK ram niestety nic nie ma Chciałam krawężnik tsm jak na obecnie robionej ścieżce ale mąż miał inne zdanie. Że za duzo roboty, że po co skoro nie ma roznicy terenu .. A zaraz to ja będę miała robotę jak zaczną się te warstwy mieszać i trawa zacznie wrastać
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 12:51, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
MartaCho napisał(a)
Przepiękny! Na zakończenie poprzedniego roku szkolnego kupiliśmy wychowawczyni córki zamiast kwiatka, który zaraz zwiędnie, takie drzewko od klasy.
Mam nadzieję, że będzie u niej też tak pięknie rósł


Marta trzymam w takim razie kciuki. Ja też dostałam tego klona w prezencie od męża w małej doniczce. A teraz ma już z 1,8m.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Rojodziejowa 12:55, 03 maj 2023


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8435
Agi2006 napisał(a)
Dziękuję Asiu!!!!!! Ta Maxi Vita bardzo fajna! Poczytam o niej. Piękna jest choć ran teraz mydle ze biała tex by the pasowala. Może the fairy white.

A co do ścieżek TK ram niestety nic nie ma Chciałam krawężnik tsm jak na obecnie robionej ścieżce ale mąż miał inne zdanie. Że za duzo roboty, że po co skoro nie ma roznicy terenu .. A zaraz to ja będę miała robotę jak zaczną się te warstwy mieszać i trawa zacznie wrastać


Aga to białych też albo pudrowych jest kilka fajnych. Może Ci wyślę ten katalog? Na papierze czasem coś fajniej poprzeglądać.


A co do ścieżek to korcił mnie kamień u mnie? Ale właśnie ta granica była kłopotliwa. Może taki border czarny byłby dobry? Też szukam rozwiązania
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agi2006 12:59, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia dziękuję za checi ale nie rob sobie kłopotu. Ja już biegam u nich po wersji internetowej . Fajnie zrobiona stronka
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 13:07, 03 maj 2023


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Rojodziejowa napisał(a)


Aga to białych też albo pudrowych jest kilka dajnych. Może Ci wyślę ten katalog? Na papierze czasem coś fajniej poprzeglądać.


A co do ścieżek to korcił mnie kamień u mnie? Ale właśnie ta granica była kłopotliwa. Może taki border czarny byłby dobry? Też szukam rozwiązania


Border plastikowy kiedyś miałam ale na wiosnę ciągle wystawał poza poziom ziemi. Prawdopodobnie zmarznieta zimą ziemia podważała szpilki i cały border wychodził. WYRZUCILAM ..
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies