Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Agi2006 22:58, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Witaj Pawle. Ja mam w ogrodzie dostane hortensje i podejrzewam że to anabel. Rosną niedaleko od tego miejsca z grabami i bardzo słońce je przypala. No nie wiem. Chyba ze dałabym po jednej lub dwóch sztukach pomiędzy grabami.Tylko przed nimi żadne kwitnące byliny by już pewnie nie pasowały.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 23:03, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
polinka napisał(a)
Może być trzecie piętro Z wysokich traw dobrze do grabów wygląda np. Morning Light ale przed podjęciem decyzji proponowałabym zajrzeć do Oli Leonka,gdzie jest dużo różnych traw połączonych z grabami. Może coś Cię zainspiruje


No właśnie od Oli odgapilam jezowki w seslerii .Tylko ona ma różowe. U niej też chyba rosną za grabami ML. A i graby z hortensjami tez chyba ma. Muszę jeszcze raz przyjrzeć się jej rabatom. Podoba mi się tez u niej molinia variegata.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
ren133 22:56, 22 maj 2019


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Widzę, że u Ciebie burza mózgów Ciekawa jestem co zdecydujesz?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Agi2006 15:13, 05 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
No ciężko z decyzjami jakimikolwiek. Biegam po watkach i szukam pomysłów. Coraz ich więcej . Takie coś przywlokłam HI http://www.londongardendesigner.com/projects/highgate-garden
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Kawa 13:24, 06 cze 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Hej hej
ale się u Ciebie pięknie zrobiło
ŚŚ pięknie przybrały w masie
a graby śliczne tfu tfu
dobrze dziewczyny radzą żeby woda z ukorzeniaczem podlewać \
podglądam zmagania
doradzać nie umiem więc sorry
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Agi2006 14:39, 07 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Kamila witaj Krajanko i dziękuję za dobre słowo . SS różnie rosna to co w półcieniu najbliżej domu bardzo odbiega od reszty. A graby walczą o zycie. Mam nadzieję że przetrwają. A ja szukam inspiracji czekając na Pana od ogrodzenia .... I takie tam inspiracje http://acochran.com/birminghamresidence/xwcs1eiut1tbmhuksuu5y2360a0g2g
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Johanka77 16:29, 08 cze 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Agi2006 napisał(a)
Myślałam o takich uskokach równoległych do ściany domu ( ogrodzenie jest niestety po skosie) . Pomiędzy grabami byłyby gracki , w bocznych rabatach przed grabami białe jeżówki i ewentualnie zawilce białe zatopione w seslerii jesiennej. a w środku coś bordowego , rózowego, fiolet w nawiązaniu do rozchodników matrona ( szałwia, lawenda, kocimiętka ???) od bza do grabów przy studni byłyby zimozielone kulki a w nich werbena i może jakas trawka ... Nie wiem czy nie za dużo tego wszystkiego ....



Agi bardzo mi się Twój projekt podoba!
Uskoki fajny pomysł.
Gracki lubię, ale Poli ma raqcję. Są troxchę za wysokie do graba.
Pewniak to rozplenice. Zajrzyj do Magdy70, to zobaczysz najpiękniejszą grabową na ogro... (wg mnie).
Ja na brzozowej białe jeżówki mam z Hakonechloa Macra, też fajnie to wygląda.

Z kolorów na środek proponuję szałwię - jest niezniszczalna, kwitnie 3-4- razy w sezonie.
A na studnię daj Perovskię - ona jest wyższa i świetnie uzupełnia fiolety.
Ja mam na szczycie skarpy pod grabem. Możesz wszytko u mnie w Wizytówce obczaić.

A te żywopłociki na przedzie to z czego? Cisy?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Agi2006 22:35, 08 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Asia miały być cisy na obwódke po obu stronach ławeczki ale u nas z nimi problem a przez neta przesyłka prawie 100 zł. Wiec stwierdziłam ze będą tuje hoseri sadzone co 30 cm. Może kiedyś stworzą żywopłot równy z ławka. Szałwia u mnie musi się pojawić. Myślę o wyższej caradonnie przy grabach i o Compacta bright rose na rabacie z bzem. Jeśli chodzi o trawy przy grackach to napewno nie będą to rozplenice bo mam je obok w szpalerze obok ławeczki kamiennej.Wiec jeśli nie gracek to może sporobolusy z szałwia. . .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 17:34, 09 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Tu lepiej widać, gdzie te rozplenice rosną
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 17:37, 09 cze 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Po drugiej stronie wjazdu przy śmietniku też sa rozplenice, dlatego myślę o innych trawach.Pod śś będzie sesleria i powtórzę ją od bza do końca studni cyli prostopadle do rabaty z grabami.

____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies