Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Pokaż wątki Pokaż posty

Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...

Wiolka5_7 18:37, 14 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Bardzo ładne graby
Powinno być z nimi dobrze, ja w zeszlym roku też kupiłam w donicach a po wyjmowaniu okazało się,że są w balotach...ale się super przyjęły

Świdośliwę opryskaj czymś na robale np. MOSPILAN,DECIS...

A nie chcesz grabów podsadzić szpalerem hortensji ?
Edit,widzę,że masz.inny plan

Coraz ładniej u Ciebie,roslinki fajnie rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
HannaR 18:51, 14 maj 2019


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Podlewaj te graby. Toszka radziła, żeby podlewać wodą z ukorzeniaczem, żeby szybko urosły nowe korzonki.

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
polinka 19:36, 14 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Wierzę jaka to radość gdy uda się upolować graby A w tym roku to jakiś jest szał na określone gatunki drzew...
Napiszę pw.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Agi2006 21:53, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Wiolka5_7 napisał(a)
Bardzo ładne graby
Powinno być z nimi dobrze, ja w zeszlym roku też kupiłam w donicach a po wyjmowaniu okazało się,że są w balotach...ale się super przyjęły

Świdośliwę opryskaj czymś na robale np. MOSPILAN,DECIS...

A nie chcesz grabów podsadzić szpalerem hortensji ?
Edit,widzę,że masz.inny plan

Coraz ładniej u Ciebie,roslinki fajnie rosną



Wiola nie mam konkretnych planów. To jest takie moje gdybanie. O hortensjach myślałam zaraz na początku ale jestem przekonana ze nie poradzilyby sobie w tym miejscu. Za duża patelnia. Kombinuje wiec z innymi roślinami i jestem otwarta na wszelkie pomysły. Będę wdzięczna jeśli ktoś pochyli się nad tą rabata. W zasadzie będą tam 3 rabaty a nawet 4 bo jeszcze ta od bzu do studni. Nie wiem czy je ujednolicić czy jednak je roznicowac. . .
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 21:58, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
HannaR napisał(a)
Podlewaj te graby. Toszka radziła, żeby podlewać wodą z ukorzeniaczem, żeby szybko urosły nowe korzonki.



Haniu właśnie Polinka mi napisała na priva o ukorzeniaczu. Muszę zakupić. Mam nadzieję że przeżyją. Od soboty jak budze się rano to biegnę do okna i patrzę czy są, czy nie zolkną. Normalnie schiza ogrodomaniakalna
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Agi2006 22:04, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
polinka napisał(a)
Wierzę jaka to radość gdy uda się upolować graby A w tym roku to jakiś jest szał na określone gatunki drzew...
Napiszę pw.


Drzewa liściaste wracają do łask. Ale w modzie są teraz graby, doorenbosy, SS. U mnie w ogrodniczych to tylko hakuro, brzozy pendula i klony wszelakiego rodzaju. Marnie. Gdyby nie ogrodowisko to nie miałabym pojęcia o istnieniu niektórych roślin.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
polinka 22:21, 14 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Aguś, jakoś połączenie Gracka z Grabem do mnie nie przemawia. Nie wiem dlaczego, nie potreafię tego wyjaśnic bo osobno jednego i drugiego kocham ale już w zestawieniu coś sie tam gryzie Oczywiście to tylko moja opinia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Agi2006 22:28, 14 maj 2019


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Polinko to może zrezygnować z wyższego pietra pomiędzy grabami i podsadzić je np jakas trawa średniej wielkości np smialkiem czy jakaś molinia. A w nich zatopić jezowki. Albo pomiędzy grabami dać cisy np. 3 Wojtki.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
pawel2806 22:50, 14 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2014
Posty: 918
u mnie szpaler hortensji LL rośnie na patelni ( słońce w lecie od ok 10 do 19/20)i znakomicie dają sb radę ( ziemia raczej piach ale dla nich duże dołki przygotowane wzorcowo były)
____________________
N-ce Garden* The Bigger the N-cer**
polinka 22:53, 14 maj 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Może być trzecie piętro Z wysokich traw dobrze do grabów wygląda np. Morning Light ale przed podjęciem decyzji proponowałabym zajrzeć do Oli Leonka,gdzie jest dużo różnych traw połączonych z grabami. Może coś Cię zainspiruje
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies