Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Typografia ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Typografia ogrodu

nawigatorka 21:16, 12 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
A mam cos robiłam rano- ciemierniki miały pełna połów już w grudniu. Wszystkie schowane przy samej ziemi. Pszczoły odnajdywały tam kwiaty ale ludzki wzrok nie. Nie wiedziałam w czym problem do momentu gdy poszłam wyciąć stare liscie- to one zamieniały kwiaty i przeszkadzały im wybić. Nasza łaczka w runiance (mam nadzieje ze w tym roku zarosnie już betonowy płot ukryty w ziemi)
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
leon60 21:21, 12 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
Ja to zawsze się zastanawiam skąd się tyle tego siana bierze ale może w porządnym trawniku inaczej niż w chwastowisku przynajmniej u siebie nic nie widzę ale nie robiłam wertykulacji nigdy więc ciężko powiedzieć.
Też planuję odchwaszczanie ale czasu brak albo wieje...
Macham zapracowana kobieto
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
21:22, 12 kwi 2018
ciemiernikom liscie już mozesz wczesniej obciać w styczniu nawet ...o ile pogoda pozwoli i nie ma śniegu i mrozu
nawigatorka 21:24, 12 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
leon60 napisał(a)
Ja to zawsze się zastanawiam skąd się tyle tego siana bierze ale może w porządnym trawniku inaczej niż w chwastowisku przynajmniej u siebie nic nie widzę ale nie robiłam wertykulacji nigdy więc ciężko powiedzieć.
Też planuję odchwaszczanie ale czasu brak albo wieje...
Macham zapracowana kobieto
czyli chwastowisko nie zasycha? Tez miałam dziś takie rozmyślania. Bo najwiecej siana było tam gdzie dosiewalismy trawe inna niż Łąkowa i jest najbardziej sucho
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 21:25, 12 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)
ciemiernikom liscie już mozesz wczesniej obciać w styczniu nawet ...o ile pogoda pozwoli i nie ma śniegu i mrozu
tak tez pstanowilam robić teraz tylko trochę to nielogiczne by obcinać zdrowe ładne liście... i nielogiczne tez to ze roslina sama utrudnia kwitnienie swoim kwiatom...po ludzku nielogiczne. Bo przeciez te kilkanlisci raczej ich przed niczym nie chroni. I nie zakwitlyby nigdy
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
leon60 21:30, 12 kwi 2018


Dołączył: 04 maj 2013
Posty: 20181
nawigatorka napisał(a)
czyli chwastowisko nie zasycha? Tez miałam dziś takie rozmyślania. Bo najwiecej siana było tam gdzie dosiewalismy trawe inna niż Łąkowa i jest najbardziej sucho

tak mi to wygląda właśnie
____________________
Ola - Moja codzienność *** Wizytówka
21:35, 12 kwi 2018
nawigatorka napisał(a)
tak tez pstanowilam robić teraz tylko trochę to nielogiczne by obcinać zdrowe ładne liście... i nielogiczne tez to ze roslina sama utrudnia kwitnienie swoim kwiatom...po ludzku nielogiczne. Bo przeciez te kilkanlisci raczej ich przed niczym nie chroni. I nie zakwitlyby nigdy


u mnie ładne beda za chwile ...w zimie to zawsze były załapane
Sebek 22:23, 12 kwi 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Asia może uszczknij pare gałązek runianki i wsadz w wolne miejsca - efekt powinien być szybciej
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
nawigatorka 23:07, 12 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
leon60 napisał(a)

tak mi to wygląda właśnie
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
nawigatorka 23:07, 12 kwi 2018


Dołączył: 29 mar 2014
Posty: 29303
eee_taam napisał(a)


u mnie ładne beda za chwile ...w zimie to zawsze były załapane
zalapane?
____________________
Asia - Typografia ogrodu *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies