Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Pokaż wątki Pokaż posty

Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę

Zagajanka 21:37, 11 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Sebek,
Danka,
Ewa,
Magda,


Witam u mnie w Symetryczno-Lirycznym i dziękuję za odwiedziny.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:39, 11 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Kuba napisał(a)
Przyznaję że ostatnio na widok skrzynek na warzywa serce mi bije szybciej- zbierałaś plony już w tamtym roku czy to dopiero przygotowania na ten sezon?


Ewo, tak - warzywa świetnie rosły w tych skrzyneczkach w poprzednim sezonie. Liczę na to, ze i w tym się uda Polecam ten system - minimum bólu w krzyżu, niewiele chwastów i całkowity brak ślimaków
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:52, 11 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Moje dziecko w końcu chyba zdecydowało się położyć spać, pozwalając mi się dobrać do komputera, to mogę opowiadać dalej. Na czym to ja ostatnio skończyłam?

No więc stały te moje zakupy roślinne i czekały na przydzielenie sobie miejsca.
Tu widać jak w końcu wsadziliśmy pierwsze drzewka - dla większego efektu wizualnego wzięliśmy kilka większych, a co :



Z iglaków lubię sosny (tu akurat są sosny czarne), nie przeszkadzają mi ich spadające igły. Daliśmy też trochę nędznie [jak na razie] wyglądające dwie jodły kalifornijskie. No i na przodzie mamy cudowną wiśnię Kiku-shidare. Tu jest jeszcze samotna, ale po większym namyśle pod koniec jesieni dałam jeszcze dwie - będzie taka tam alejka wiśniowa.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:14, 11 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
W połowie czerwca przyjechał piasek do piaskownicy i plac zabaw, który mężuś nawet sam pomalował i skręcił:





Dosadziłam buk czerwony pendulę (po lewej od piaskownicy) i grujecznik (po prawej) - są pewnymi akcentami wśród obecnej fali niższej roślinności. I tej wersji będę się trzymać

W części gospodarczej panował pewien chaos i mało twórczy bałagan:



Ale, ale: winorośl już została zasadzona i pomidorki!
A bałagan po pewnym czasie został przykryty kamyczkami:



____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 21:45, 12 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Wyrównaliśmy też wtedy ziemię pod trawnik, zasialiśmy trawę:



i czekaliśmy, aż wzejdzie...

i czekaliśmy...

i znowu czekaliśmy...

i po kilku tygodniach zrobiło się naprawdę bardzo zielono:



W tak zwanym międzyczasie wymyślałam zawartość rabat, bo pozmienialiśmy co-nieco w stosunku do projektu







Tu na ostatnim zdjęciu widać mój "urodzaj" w drewnianych skrzynkach. Naprawdę wiele smakołyków udało się wyhodować na tak niewielkiej powierzchni.

____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 22:54, 12 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Nie wiadomo kiedy i jak nadeszła jesień...

Zasadzone w lipcu rabatki zdążyły przeżyć kilka rewolucji - a to żurawki mi się popaliły na słońcu, a to kłosówkę trzeba było wyeksmitować, bo nieładnie wyglądała jak już podrosłą...

















____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:05, 12 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Póki "walczyliśmy" z ogrodzeniem, w końcu udało się wsadzić trochę kuleczek bukszpanowych i lipy od frontu domu. Niestety nie było już kiedy ich przycinać, więc tak i stoją rozczochrańce jedne, codziennie mnie lekko wkurzając:







No ale żeby nie poddać się totalnej depresji z powodu ich widoku poczyniłam zakupy w pewnym szwedzkim sklepie teraz stoją i czekają na weekend, bym znalazła chwilkę i wsadziła je na swoje miejsca



Z rozczochrańcami walczyć będę nowym sprzęciorem, który dostałam na urodziny



Pomimo uśmieszków znajomych, którzy nie dowierzali słysząc o jaki prezent proszę, byłam twarda w swoim wyborze Mam nadzieję, ze żałować nie będę hehe.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Zagajanka 23:11, 12 mar 2015


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
Na wsadzenie na swoje miejsce czekają takie też krzaczki:



No tak. Wirus różany z tego forum dopadł i mnie (a jak mu się było oprzeć??)

Obecnie jestem więc posiadaczką coś około 50 różyczek [bladawce i białasy przeważnie] i z niecierpliwością czekam na ich [w większości] pierwsze kwitnienie.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Magda_ 18:58, 13 mar 2015


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
o poważnie zachorowałaś 50sztuk
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
zaczarowanaa 19:53, 13 mar 2015


Dołączył: 19 maj 2012
Posty: 1168
jakie znajome tereny witam i bede podglądać co u Ciebie
____________________
agnieszka -norweski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies