Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Margarete 16:53, 29 lip 2015


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
agata19762 napisał(a)
Ania u mnie też pada
wczoraj nie miałam jak podlać ogrodu więc się cieszę, bo KTOŚ zrobił to za mnie
zobacz na te fotki ...
połączenie jeżówek i trawek ślicznie !!! bardzo mi się podoba


https://www.flickr.com/photos/82955768@N06/page1/


często tu zaglądam pooglądać cudne fotki


A czy to nie jest ten/ta Robaczek która u nas na O w cudzych wątkach sie czasem pojawia i doradza w kwestich róż, głównie z sama nie ma swojego wątku...chyba tak bo nasz Robaczek ma dużą wiedze i doswiadczenie i chetnie sie nią z innymi dzieli a na tych fotach ogród cudny jest pokazany, dojrzały, bogaty w róże....

Foty piekne tez na spokojnie bede sobie do nich zaglądać....

Pozdrawiam Aniu

p.s. nie grzesz i nie pisz że twój ogród brzydki i zarosniety - zobacz ile osób tu marzy aby ich ogród wyglądał jak twój
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Pszczelarnia 16:54, 29 lip 2015


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To ślij, idzie jesień.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
zawitka 16:58, 29 lip 2015


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Aniu ---- zajrzyj do mnie na 515 stronę ----zobacz swoje ostrogowce Ależ kolorowe te Twoje jarmarki ---cudo ;d
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
AgnieszkaW 17:58, 29 lip 2015

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Pozwól, że przekopiuję tutaj moją odpowiedź na Twój wpis u mnie:

Aniu, każdy z nas ma inny ogród, a każdy piękny. Ważne, żeby miał indywidualny charakter, a Twój ma, zdecydowanie ma Już Danusia kilkakrotnie 'delikatnie' wspominała, by ogród tworzyć indywidualnie, z charakterem, bez ślepego naśladownictwa - to właśnie jest u Ciebie - bylinowy raj, choć trudny w obsłudze (doskonale zdaję sobie z tego sprawę), to dzięki bylinom uchwyconym w "ułożone" ramy jest piękny. Bonicę przytnij koniecznie.
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Zielona 20:03, 29 lip 2015


Dołączył: 10 wrz 2013
Posty: 5717
Do wpisu AgnieszkiW, z którym w 100% się zgadzam, dodam jeszcze moją obserwację dotyczącą zdjęć.

Piszesz, Anek, że na fotkach Twój ogród wygląda na busz i że to nie jest fajne.

Moim zdaniem, jeśli chodzi o szerokie kadry, małe ogrody są bardziej fotogeniczne. W naszych szerokich ujęciach mieścimy najczęściej kilkadziesiąt metrów. W małym ogrodzie kadr kończy się po kilkunastu i wszystko, co się w nim mieści, zazwyczaj ze sobą "gada". W dużym ogrodzie rabaty podziwiane "na żywo" stanowią wiele odrębnych całości. Podchodzisz do nich, ogarniasz wzrokiem wycinek i on jest spójny. Kiedy próbujesz uchwycić go w panoramie z innymi równie spójnymi fragmentami, wychodzi optyczny bałagan. Owszem, zbliżeń na fajne połączenia roślin możemy machnąć więcej, bo po prostu mamy ich więcej, ale... mam wrażenie, że na zdjęciach zawsze większy porządek panuje w małych ogrodach, w których z racji rozmiarów nie da się zrobić wielkiego bałaganu A jeśli dodatkowo zawierają jakąś fajną architekturę czy dodatek typu murek, donica, żwirowa rabata - to już w ogóle fotki wypadają wspaniałe.

Pomimo tego... lubię mój duży ogród, a w Twoim też czuję się cudownie
Madzenka 21:03, 29 lip 2015


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Margarete napisał(a)


A czy to nie jest ten/ta Robaczek która u nas na O w cudzych wątkach sie czasem pojawia i doradza w kwestich róż, głównie z sama nie ma swojego wątku...chyba tak bo nasz Robaczek ma dużą wiedze i doswiadczenie i chetnie sie nią z innymi dzieli a na tych fotach ogród cudny jest pokazany, dojrzały, bogaty w róże....

Foty piekne tez na spokojnie bede sobie do nich zaglądać....

Pozdrawiam Aniu

p.s. nie grzesz i nie pisz że twój ogród brzydki i zarosniety - zobacz ile osób tu marzy aby ich ogród wyglądał jak twój


Robaczek ma watek na F.Oaza, to prawdziwa ekspertka różana Pojawia sie u nas czasami rownież AnaAn z F. info to moja guru rożana
Aniu moja Queen Of Sweden taka jak u ciebie, mikrus ale ma cudowne kwiaty, mam nadzieje ze za rok dogoni wzrostem the Alnwick Rose, bo sa niemal identyczne tylko Queen bielsza I posadziłam je obok siebie
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 21:51, 29 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Mala_Mi napisał(a)


Dokładnie... a za leżenie u ALinki to i na następny

Na ławkach u mnie leża kwiatki.. niepodparte w porę się położyły..i niech leżą.. podnieść się już ich nie da


według mnie ławka zyskała, dzięki tym kwiatom nie żeby wcześniej było coś nie halo, przecież na żywo się nią zachwycałam
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 22:12, 29 lip 2015


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zielona napisał(a)
Do wpisu AgnieszkiW, z którym w 100% się zgadzam, dodam jeszcze moją obserwację dotyczącą zdjęć.

Piszesz, Anek, że na fotkach Twój ogród wygląda na busz i że to nie jest fajne.

Moim zdaniem, jeśli chodzi o szerokie kadry, małe ogrody są bardziej fotogeniczne. W naszych szerokich ujęciach mieścimy najczęściej kilkadziesiąt metrów. W małym ogrodzie kadr kończy się po kilkunastu i wszystko, co się w nim mieści, zazwyczaj ze sobą "gada". W dużym ogrodzie rabaty podziwiane "na żywo" stanowią wiele odrębnych całości. Podchodzisz do nich, ogarniasz wzrokiem wycinek i on jest spójny. Kiedy próbujesz uchwycić go w panoramie z innymi równie spójnymi fragmentami, wychodzi optyczny bałagan. Owszem, zbliżeń na fajne połączenia roślin możemy machnąć więcej, bo po prostu mamy ich więcej, ale... mam wrażenie, że na zdjęciach zawsze większy porządek panuje w małych ogrodach, w których z racji rozmiarów nie da się zrobić wielkiego bałaganu A jeśli dodatkowo zawierają jakąś fajną architekturę czy dodatek typu murek, donica, żwirowa rabata - to już w ogóle fotki wypadają wspaniałe.

Pomimo tego... lubię mój duży ogród, a w Twoim też czuję się cudownie

a ja się z tym nie zgadzam... nie każdy duży ogród 'źle'(cokolwiek to znaczy) wygląda w szerokim kadrze. Jeśli jest spójny to żaden kadr tego nie zmieni. W życiu bym się nie odważyła powiedzieć że Anki ogród jest niespójny i bałaganiarski... Widziałam go na żywo i śledzę na bieżąco i to jeden z ogrodow który lubie/lubiłam zanim go zobaczyłam na żywo Idąc tym samym tokiem myślenia widziałam wiele małych ogrodów gdzie nic ze sobą nie 'gadało'. To nie jest kwestia wielkości ogrodu... nie ma co uogólniać...
Co więcej uważam że w dużym ogrodzie łatwiej ukryć 'niedoskonałości', które w małym widać na pierwszy rzut oka...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Katkak 22:58, 29 lip 2015


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania patrzę i podziwiam... podziwiam i patrzę... I mogę tak dłuuuugo
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Mala_Mi 23:08, 29 lip 2015


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Padam na pyszczycho... wiec szybko i zbiorowo..

Aneta - ja piszę, że mój ogród na szerokich kadrach wygląda jak busz.. wszytko się zlewa i g..o widać.. Widać ale jakiś busz..
Zgadam się, że w dużym ogrodzie łatwiej ukryć niedoskonałości. Gość wpada i nie wie na czym oko zwiesić.. wiec połowy i tak nie widzi W małym wszytko widać jak na dłoni. I to zaleta wielkiego.
Ale jak jest coś niestaranne to widać na doba sprawę tak samo w małym jak i w dużym. Burdel jest burdel.
I taki mam bo nie wyrabiam na zakrętach.. jak w czerwcu przycięłam kilka !!! bukszpanów tak na tym zakończyłam.. i wycięłam trochę co gorsze przekwitłe róże bo wnerwiały na maksa.
Ale jak do tej pory mam jeszcze pracę.. i to mnie cieszy.. a ogród.. da radę .. ślimaki nakarmione.. a kret sam się nakarmił i rozpieprzył mi wszystkie rabaty.. wlazł do szklarni i tam też była masakra Dzięki temu wiem na 100%, że moje sadzonki cisa w 90 % się przyjęły.. mają piękne korzonki. Trawnik oszczędził... koneser kwiatków i warzywek..

Madżen Queen Of Sweden wysoka na 2 metry lub lepiej. ale kwiatki ma malutkie. Nawozu to w tym roku nie widziała, może dlatego?? Ale już nie będę sypać niczego, bo nie mam czasu i już sierpień.. nie pora na nawozy.

I rabata z samosiewek... najlepiej mi kiełkują nasiona w piasku pomiędzy kostką brukową. Ognisko było powodem wejścia na forum.. i nigdy bym nie pomyślała, że ognisko przejmie rolę rabaty I nadal jest bez zmian



I co tu widać??? G...o widać.. busz i tyle

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies