Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Małej Mi - sezon 2015

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Małej Mi - sezon 2015

Mala_Mi 18:33, 14 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
hanka_andrus napisał(a)
13styczeń 2012.
Czy to data pechowa?
Czy z innych względów ważna pamiętania?
Dla ogrodowiska jest to data cenna!
Założyła tu wątek pewna mała Ania.
Ań tu jest dużo, więc dla odróżniania,
Małą Mi została nasza Ania!

Osoba niewielka, ale z dużym sercem!
Wiedzą się dzieli na prawo i lewo,
co warto mieć w ogrodzie, a co jest be.
wszystko tu wyczytasz, jeśli tylko chcesz.

Czytać trzeba szybko, i ze zrozumieniem,
bowiem wątek pędzi niczym błyskawica!
Każdy chce tu znaleźć potwierdzenie,
że ma sens ta jego "ogrodowa krwawica!"

Aniu,
Ty się nie zmieniaj! Bądź jak dotąd miła!
Ale nie tylko słodka, lecz czasem zgryźliwa!
Taką Ciebie znamy, taką widzieć chcemy!
I kochamy Cię taką! Mówię to bez ściemy!

Pisać wierszem nie umiem..to zostawię obrazek

____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
hanka_andrus 18:43, 14 sty 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wiem Aniu, że to tylko taka maska z wierzchu, żeby przykryć tę dobroć w środku! Bo jakby się ludzie dowiedzieli o tej dobroci, to na wyścigi z łyżkami do jedzenia by biegli.
Buziaczki, i sorry za tę zgryźliwość. Musiałam jej użyć, żeby nie było za dużo lukru.

Jestem Twoją fanką od zawsze!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Madzenka 23:43, 14 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Mala_Mi napisał(a)
Równo cztery lata temu napisałam pierwszego posta na forum....13.01.2012 godzina 22,40.

Dziękuję, że tyle ze mną wytrzymaliście..



Miałam pogratulować od razu i mi umknęło. dziekuję ze jesteś!!!
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
siakowa 11:05, 15 sty 2016


Dołączył: 23 lip 2014
Posty: 17658
Mala_Mi napisał(a)


Pszczółki też odganiamy.. Mi ożanka po cycki.. a Muminkowi.. powyżej głowy .. ot te miarki są takie nierówne ..


Troche historycznie ale ...ta Twoja ożanka to jakas konkretna że taka wysoka? Nie ta sama co pszczółki bo jej na wysokość szałwii ...?
____________________
Małymi krokami bo własnymi ręcami... :) *** Wizytówka
Luki 11:40, 15 sty 2016


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Aniu koniecznie trzeba duże ognisko wyprawić na tą okazje bo to w końcu dzięki niemu mogliśmy wszyscy Cię poznać wirtualnie i osobiście.
Bądź zawsze
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Pszczelarnia 12:00, 15 sty 2016


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
siakowa napisał(a)


Troche historycznie ale ...ta Twoja ożanka to jakas konkretna że taka wysoka? Nie ta sama co pszczółki bo jej na wysokość szałwii ...?


Jednak ciut wyższa niż szałwia. Chyba. To taki typ kwiatka średniego. 40 - 50cm.

Zobacz, że u Ani obok rośnie kocimiętka.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Mala_Mi 18:45, 15 sty 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pszczelarnia napisał(a)


Jednak ciut wyższa niż szałwia. Chyba. To taki typ kwiatka średniego. 40 - 50cm.

Zobacz, że u Ani obok rośnie kocimiętka.



Ta ożanka ma minimum 70 cm, kocimiętka obok to potfffór SIX HILLS GIANT. Też nie mniejsza.
Ożankę mam od Vivy.. i u niej ona jakaś taka bardziej zwarta i niższa ..

I jak to napisała kiedyś Viva u siebie "Ożanka, która u wiadomej ogrodniczki sięga cycek u mnie do kojanek "


Zwiewam bo przyjechały Muminki
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
pawel_snopek 19:02, 15 sty 2016


Dołączył: 14 paź 2012
Posty: 4509
Kocimiętka jest cudna muszę się w six hills giant zaopatrzyć
____________________
Paweł - Ogród pod górą
Madzenka 11:37, 16 sty 2016


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998


Aniu zastanawiałaś sie nad purpurową różą do Queen of Sweden. Uważam ze to byłoby przepiękne polaczenie. Ponieważ Twoja Queen rośnie większa niż ja standardowo opisują proponuję do rozważenia
1. Munstead Wood - cudowny kwiat, kwitnie bardzo obficie i niemal cały sezon z krótkimi przerwami. Oficjalnie powinna mieć do 80 cm ale skoro u mnie osiąga nawet 1 M to i u ciebie taka będzie
2. Ascot - kolejna róża Tantal o bardzo pionowym i zwartym pokroju. Nie rozłazi się i będzie ciut niższa niż Twoja Queen. To moja druga ulubiona róża po MW ale u mnie bywa leciutko karminowa co absolutnie nie przeszkadza w łączeniu z bladoróżowymi krzewami. W nogach mam żurawki Georgia Peach i bukszpany i bardzo lubię to polaczenie Do tego jakieś małe rozplenice przed różami aby zasłonić ich nogi i przepięknie będzie cały rok.
3. Gospel - ja z niej nie byłam zadowolona, bo miała lekko czerwonawy odcień ale obserwuje na forum tę róże i ma przepiękny kolor i idealny wymiar 70-90 cm. Ponadto to róża Tantau a te zwykle sa bardzo zdrowe i ma pionowy pokrój. Ale u Ciebie chyba rośnie w ogrodzie?
Mogłabym polecić jeszcze dziesiątki purpurowych róż Austina,ale rozłazić się będą jak Queen a na dodatek z kwitnieniem bywa róznie. Zapodałam Ci nie bezobsługowe , zdrowe pewniaki.

W tym sezonie jeszcze będę testować Purple Eden, która wg mnie jest identyczna z Ascot . Czekam rowniez na kolejny sezon Minervra - zachwycający kolor ale pokrój i zdrowtność jestem w stanie ocenić za rok...
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
malgorzata_s... 11:54, 16 sty 2016


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Anek śnieg mam W połowie stycznia w górach, niebywałe!
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies