Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Psiamama 21:34, 27 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
He he wyszło Dzięki. No ale Mira jak się sprawy mają w Twojej głowie? Układa się już coś? Ja na razie czytam o trawniku i wyszukuje rabat do "splagiatowania"
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 23:00, 27 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Super już widać Twój podpis Właśnie czytam trawnikach i zastanawiam się nad wyborem piasku- płukany, czy normalny. Nie wiem jak to wszystko wyjdzie w real.
Plan jest taki po świętach ma przyjść do mnie ogrodnik sąsiadów i glebogryzarką przejechać część działki (zaznaczony na żółto), do tego czasu muszę kupić piasek 2-3 tony i ziemię z obornikiem i torfem dokupić. Mam nawet namiary i już moją ulicę werbuję do zakupu, bo hurtowo z transportem facet chce za 60 l-7 zł. Uważam że cena jest ok i towar już sprawdziłam w tamtym roku naprawdę jest super. Co do nasadzeń, to myślę tak, że będę się trzymać mojej wizji, tzn posadzę te drzewa i krzewy
[główne], które mi się podobają, natomiast przy brzozie posadzę trawy i lawendy [będzie to nawiązanie do skarpy], będę trzymać się tez kolorów niebieski biały i czerwony. Pewnie będzie to długo trwało, bo kasa, ale ja dużo kupuję po sezonie jak jest już obniżka np. na taras kupiłam 2 duże donice za niecałe 50 zł, lawendy też z przeceny kupowałam jesienią. Tyle u mnie Aga, ale co Ty chcesz robić z trawnikiem??? na zdjęciach jest ładny
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 23:15, 27 mar 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
A jakiego masz pieska? Kobieto u mnie na działce jest jeszcze plac budowy, non stop zmuszam do porządkowania terenu centymetr po centymetrze. Dlatego też podzieliłam plac na części, które będę zagospodarowywać z czasem, czyt. jak posprzątają teren. Nie wiem jakiego masz psa, ale ja moją sunię nauczyłam że załatwia się w chaszczach, poza działką, po 2 ja mieszkam blisko lasku i codziennie tam chodzimy na spacerek. Możesz jak masz suczkę w ogrodzie wyznaczyć miejsce, gdzie może się załatwiać i tam nauczyć ją sikania. Z czasem będzie tam chodzić, bo będzie czuć tam swój zapach
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 23:48, 27 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
No to Cię czeka roooobota dziewczyno, chyba najgorsza, ale potem będzie już tylko lepiej. Dobrze, że masz wizje i wiesz jakie chcesz kolory. Najgorzej jest jak się nie wie czego się chce a ja tak często mam Od czegoś musisz zacząć a że będziesz potem przesadzać to pewne, wszyscy chyba tu tak mają Zanim trafiłam na ogrodowisko to już się bałam, że jestem nienormalna jak z jednym krzakiem co sobotę latałam w inne miejsce Mąż się stukał w czoło Ale po przeczytaniu paru wątków ulżyło mi.
A wiesz, że ja też poluje na przeceny Mam też pod nosem targ na którym jest wszystko i w sezonie stragany z roślinami, krzewami, drzewkami. Dużo taniej niż w centrach ogrodniczych. Nie brałam się jeszcze za wysiewanie roślin. Jak widzę co tu dziewczynom wyrasta z doniczek... ale to jeszcze nie mój etap. Mira to życzę Ci udanych zakupów i dobrej nocki
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 23:56, 27 mar 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Też mam sunie i posikuje Grubszej sprawy na działce nie załatwi ale siusiu niestety. Mamy blisko pola, staw, łąki więc chadzamy na spacery 2x dziennie. Latem sobie biega dom - ogród no i posikuje. Do tego mniszka mam sporo więc ten trawnik "taki se" jest
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
kaminak 19:27, 04 kwi 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Radosnych Spokojnych Świąt Wielkanocnych

____________________
Mira104 21:36, 04 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919

Spokojnych Świąt Wielkiej Nocy
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Karol99 22:57, 04 kwi 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Witaj, skarpy nie zazdroszczę. Postaram się pomagać w poczynaniach ogrodowych. Wierzę, że będzie u Ciebie śliczny ogród.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
yolka 08:10, 05 kwi 2015


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12600
Alleluja
____________________
Ogród z widokiem na jezioro
Psiamama 18:04, 05 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira wszelkiej dobroci na święta, niech to będzie czas radosny, spokojny, niech przyniesie Ci dużo optymizmu i energii na każdy dzień. Wesołego Alleluja!!
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies