Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Mira104 22:04, 27 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Wiem coś o tym
Ja sama ślęcze i kombinuje i szczerze to co wcześniej wymyśliłam to już historia
Oj Pani Danusia i ogrody Forumowiczów zmuszają do myślenia i kombinowania.
Nawet domek dla owadów powstaje, pozbierałam dziś w lesie szyszki, liście, mech itp... a niech mi tam teraz robak nie zamieszka to ubije
A Ty jak Aguś wyzdrowiałaś już?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 22:42, 27 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Robaki nie mają wyjścia Mira już jestem zdrowa... prawie bo trochę jeszcze "przytkana" ale już jest moc. W czwartek mam wolne hurrrrrra jadę na zakupy ogrodnicze
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:42, 28 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
A Ty wrzuć jakieś zdjęcia. Pooglądałabym coś u Ciebie
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 22:28, 29 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tak siedzisz cichutko a coś czuję, że jak pokażesz co tam nawyrabiałaś to mi oko zbieleje
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 00:08, 30 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Koncepcja jest I nie ukrywa, że wpływ Danusi jest duży- książka jak również ogrodowisko zrobiły swoje
Na ścianie naprzeciw tarasu będą: jabłoń ozdobna, 2 rodzaje hortensji ( niska i wysoka) brzoza szczepiona na pniu ( to drzewko będzie dominować na całej działce), magnolia - genie, różaneczniki, wiąż holenderski. To uzupełnię trawami, lawendą, szałwią omszona, hosty, żurawki, wiosną - tulipany i w trawie krokusy. Skarpa przy tarasie - surmia, trawy, lawendy, szałwia omszona może werbena. Między studnią, a budką gospodarczą będzie warzywnik w skrzyniach, borówki amerykańskie. Natomiast po lewej stronie od studni będą brzozy, trawy, zioła, maki. Naprzeciw jest skarpa koło domu- tam chce dać oczko wodne, z drzew powtórzę magnolię - tylko inna odmianę, hosty, begonie, kalin ( już sobie rośnie). Coś tam dołożę bo mam sporo miejsca i zostaje mi jeszcze przód ( dalszy od domu) muszę nad nim jeszcze popracować głową
Jak widzisz dużo siedzę w necie, bo szukam odmian, czytam, oglądam wystawy, projekty. Będę się trzymać 3 kolorów, sadzić grupowo, powtarzać rośliny. Myślę, że wtedy będzie się to trzymać, czy tworzyć 1 całość. Zamówiłam też hortensje, zobaczymy jakie przyjdą na razie będą w donicy w cieniu
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 00:28, 30 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira to Ty już masz wszystko w głowie tylko działać. Jak ja Ci zazdroszczę Brzóz najbardziej A na skarpie zrobisz kaskadę do oczka? I napisz co postanowiłaś z podkładami kolejowymi bo zarzuciłyśmy ten temat. Kochana z Ciebie to będzie ogrodnik Muszę kupić tę książkę, może spłynie na mnie jakaś łaska Ja jestem w czarnej d..ziurze. Jadę jutro na zakupy a nie wiem co mam kupić Nie wiem z czego się śmieję to tragedia. Muszę w ten weekend bo potem do końca maja mam w pracy sajgon i tygodniowy wyjazd.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 08:10, 30 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aga zanim otworzą sklep narysuj na kartce mniej więcej rośliny, bo inaczej kupisz wszystko co ładne, ale nie koniecznie potrzebne.
Zobacz na cisy kolumnowe np. Cis pospolity 'David' ma złoto żółte ulistnienie, dość szybko rośnie myślę ze na Twojej zielonej ścianie będzie się ładnie odznaczał, również dereń biały będzie na tej ścianie ładny, bo w zimę będzie zdobił czerwonymi gałązkami, a latem liśćmi. Niskie różaneczniki. Widzisz ja nie jestem zwolenniczką sadzenia w takich miejscach drzew, które rosną bardzo bardzo wysoko. Każdy będzie miał inny pomysł, bo każdemu co innego się podoba, dlatego pisałam Ci wcześnie, żebyś na kartce napisała nazwy roślin, które Ci się bardzo podobają. Zasada jest prosta sadzisz rośliny grupowo - kilka tych samych roślin koło siebie, sadzisz rośliny kaskadowo w tyle większe z przodu niższe, itp.
Możesz np. pomieszać cis Davida z Cis pospolity – Taxus baccata, który ma czerwone kuleczki, piętro niżej dać dereń biały jeszcze niżej różaneczniki itp...uzupełnić kwiatami, trawą. Cis sadzisz 2-3 szt na 1 m. Na tej ścianie ja bym dała drzewa, które można przycinać i nie tracą na urodzie
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 08:36, 30 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Dzień dobry Mira czy dobry dla mnie to się okaże Wiesz, że wczoraj oglądałam cisy Spodobał mi się cis fastigiata aurea. Znalazłam na forum kompozycje Danusi z cisa obsadzonego miskantami. Lista moich roślin jest w ciągłej przebudowie, co coś wpisze to zaraz przeczytam jakąś informację o tej roślinie która ją u mnie wyklucza. Ponieważ częściowo mam już kilka host, 2 azalie, 3 hortensje i 2 zebrinusy to nie będę już wiele innych dodawać. Przy skalniaku posadzę tego cisa z miskantami, na pewno chcę mieć imperate r. baron, jakieś iglaki na ekrany tyle wiem na dziś, na teraz o 8:31
A i masz dobry pomysł z tym dereniem. Mam przy ławce kalinę lepiej byłoby ją zamienić na derenia. Mira wciągnęłam śniadanko i w drogę Pokażę potem u mnie co kupiłam. Przyjdź do mnie Mira koniecznie.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 11:26, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira czekam na fotkę Twojej wisterii Chociaż telefonem machnij
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 12:16, 01 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Mówisz i masz zdjęcia nie są najlepsze, bo telefonem


maleństwo rośnie sobie w donicy zrobionej oczywiście z brzozy zamierzenie jest takie - wisteria ma zazielenić wiatę i zrobić ładną ścianę jak się schodzi z tarasu na ogród

pomiędzy tujami są malwy posadzone - nie wiem jakie kolory, bo to mi mamusia przyniosła (zdobyczne od sąsiadki z działki)
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies