Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Psiamama 20:37, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Tia... dzisiaj spróbuję rozrysować plan działki i może jutro uda mi się popstrykać wreszcie foty. Jeżeli za dnia wrócę z pracy:/ No i dwie lawendy mi zdechły i trzy wrzosy buuuuu ale why???
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 20:41, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
A Ty też pstryknij fotki tego co Ci kwitnie Fajnie będzie popatrzeć
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Psiamama 20:46, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Miodunka pstra!!!!! Wygooglowałam teraz Ja też to mam!! I przeżyło Małą sadzoneczkę od kogoś późnym latem przytachałam i przyjęła się. Taka żaba fajna
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 23:37, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Ja miodunkę i jakieś inne kwiatki (sama jeszcze nie wiem co) dostałam od mamy, która dostała je od znajomej z ogródka działkowego. Dziś wygooglowałam nazwę, bo sama nie wiedziałam co to jest Pojechałam dziś do lidla po róże - normalnie głupota nie boli Na dodatek byłam w 2 lidlach, bo w 1 pani stwierdziła, że nie dowieźli natomiast dopiero w 2 lidlu pani uświadomiła mnie że róże będą dopiero od czwartku. Więc pojechałam do obi, po ziemię, bo muszę posadzić mój biały łubin (na razie do doniczek) i w obi dziś przywieźli różne lawendy, no nie mogłam musiałam kupić chociaż 1 będzie przy brzozie posadzona razem z trawami. Kurcze jak mogły Ci lawendy paść? Ja mam je posadzone na skarpie, gdzie mają mało wody, podłoże zrobiłam im ziemia+piasek w marcu podsypałam je obornikiem, bo kilka lawend moja sunia wykopała- nawet nie wiem kiedy. Szałwia mi fajnie zaczyna rosnąć - na pewno ją rozsadzę na kilka sadzonek i trawy też z nasion fajnie już są. Aga, a nie myślałaś o wrzoścu jest bardziej malowniczy. Pozdrawiam i dobranoc
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
aptu 08:51, 08 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Mira104 napisał(a)
Madzia masz teren pagórkowaty ma to swoje walory, bo na terenie płaskim nie można tak wyeksponować roślin na skarpach, pagórkach są one po prostu bardziej widoczne i malownicze. Ja to zawsze powtarzam do znudzenia, że w miejscach gdzie wieczorami siedzimy i np. grilujemy warto posadzić rośliny, drzewa, krzaki odstraszające komary - lawenda, kocimiętka, bodziszek, mirt, bazylia, czy drzewo które na pewno ja posadzę koło skarpy surmia.


Dzięki A ta surmia to jak długo kwitnie i czy to duże drzewo jest?
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
aptu 08:53, 08 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Mira104 napisał(a)

Byłam u Madzi, widziałam fajną ma skarpę w kamieniach, aż żal było by je zasłaniać, jak dla mnie to się prosi o niskie rośliny, żeby utworzyły "dywan". Zresztą Madzia pokazała zdjęcia jak to sobie wyobraża i pomysł jest fajny, teraz tylko powinna poszukać na necie podobnych roślin i je posadzić.


Już mam plan nasadzeń, tylko muszę zdjęcie zrobić, wrzucić i czekać na krytykę
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
kaminak 18:21, 14 kwi 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Byłaś u mnie, więc przybiegłam do Ciebie. Jak u Ciebie z pracami?
____________________
kaminak 17:05, 16 kwi 2015


Dołączył: 24 lut 2015
Posty: 45
Mira104, wpadnij do mnie.
____________________
Psiamama 22:49, 17 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Cześć Mira Żyjesz kobieto? Ja ledwo bo sponiewierało mnie jakieś grypsko. Co u Ciebie? Jak prace i zakupy? Pisz mi tu szybko
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 09:14, 18 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Słoneczko ja to się rozpisuje na kilometry
Ostatnio czytałam sobie o lawendach, bo mi też znikły 2-3 sztuki na opakowaniu w sklepie tego nie piszą, ale część lawend jest jednorocznych i podejrzewam że też takie miałaś.
Co do prac ogrodowych to na razie za dużo się nie dzieje, bo u mnie pogoda niby ok, ale za to bardzo silny wiatr, po 2 mój mąż ostatnio pracuje w każdą sobotę, ba a nawet w niedzielę.
Oczywiście pomysły mam ostatni to - oczko wodne, tak sobie myślę żeby zrobić w skarpie kaskadę z kamieni i woda spadałaby sobie do oczka
Co do upraw to w warzywniku 1 raz wysiałam nasiona na taśmie, zobaczymy co z tego będzie. Na razie ładnie wschodzi rzodkiewka, mam też już swój szczypiorek, pietruszkę.
Ostatnio moja mama przyniosła mi tyle gałązek bukszpanu, dałam do ukorzeniacza posadziłam do donic i teraz pozostaje poczekać może się przyjmie. Kupiłam też nasiona (ostrożki, żurawki, werbenę, przetacznik kłosowy), kwiaty są takie drogie, mam nadzieję że coś z tego będzie. Róże na pniu białe udało mi się kupić w Lidlu posadziłam w donicach na razie jeszcze nic nie wypuszczają, poczekamy
Oczywiście moje zwierzaczki też mi "pomagają" kotka w rozsypywaniu żwirku, a sunia cały czas mi udowadnia że robię dziury nie tam gdzie trzeba ona przecież wie lepiej gdzie się dołki kopie
Aga, a Ty kuruj się nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie jest taki dziwny wirus atakujący krtań i to już od kilku osób słyszałam, zero objawów grypowych, za to suchy kaszel, chrypa.
Pozdrawiam Cię Aga i życzę powrotu do zdrowia
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies