Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Psiamama 22:17, 06 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Puk puk jest tam kto? Mira jak zakupy? Kiedy glebogryzara startuje?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 00:21, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Cześć Aga pewnie u Ciebie tak jak u mnie czyli śnieg Rano wstałam biało w ciągu dnia też padało i to nawet sporo, chyba zaczynają się czasy, że zamiast bałwanka to zajączki będziemy lepić Jutro zamawiam ziemię i obornik, piasek płukany też po świętach ma przyjechać. Jutro chce podskoczyć do lidla po róże na pniu widziałam u jednej osoby na forum że nawet fajnie rosną i co najważniejsze kwitną. Kupiłam też biały łubin. Wiesz ja to jestem w gorącej wodzie kąpana i bym chciała już mieć ogród zrobiony od a-z i denerwuje mnie że na wszystko muszę czekać. Pogoda też zapowiada się w kratkę niby ciepło, ale deszczowo. Na razie udało mi się przekonać męża do podkładów na skarpie i widzę że pomału coś załatwia, czyli nie jest źle A co tam u Ciebie Aga?
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
aptu 09:39, 07 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Hejka, podkłady kolejowe kładziesz na działce? Podobno to strasznie nasączone jest jakimś dziadostwem, tak słyszałam. Ja też bym chciała mieć już wszystko zrobione, a tu jeszcze baaaaaaaaaaaardzo daleka droga, z kasą też krucho, więc wszystko będzie malutkie a do tego jeszcze będę próbwała dopiero rozsadzać, ojjojoj ile roboty i czasu, a do tego wszystkiego nie ma mnie na miejscu, dobra, koniec narzekania... Super, że masz wybrane kolorki do ogrodu, ja też podobnie: biały, niebieski, fiolet z dodatkiem żółtego

pozdrawiam cieplutko i życzę żeby się wszystko dobrze poskładało z przekopywaniem ziemi - mnie to dopiero czeka
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
Psiamama 10:43, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira, ja to chyba w końcu swój wątek musiałabym założyć... Ciągle jestem w niedoczasie do tego ta pogoda Zdążyłam zgrabić część trawnika i oplewić rabaty bo oczywiście nic jeszcze nie rośnie ale chwasty na schwał Nie noooo krokusy mam
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 11:22, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aguś watek to Ty masz już założony super że masz krokusy bardzo mi się podobają, moja sąsiadka ma takie bardzo mocno fioletowe, naprawdę piękne, aż się prosi aby posadzić je w trawce U mnie to kwitnie miodunka pstra, truskawka pnąca zakwitła (zdziwiłam się i to bardzo), i zaczynają kiełkować rzodkiewki, a tak to wschodzą roślinki.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 11:40, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Madzia masz teren pagórkowaty ma to swoje walory, bo na terenie płaskim nie można tak wyeksponować roślin na skarpach, pagórkach są one po prostu bardziej widoczne i malownicze. Ja to zawsze powtarzam do znudzenia, że w miejscach gdzie wieczorami siedzimy i np. grilujemy warto posadzić rośliny, drzewa, krzaki odstraszające komary - lawenda, kocimiętka, bodziszek, mirt, bazylia, czy drzewo które na pewno ja posadzę koło skarpy surmia.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 12:22, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira jak ja wątek założę... jak ja pokażę to z bliska... i całą resztę to będzie śmiech, że tak da się Mira a byłaś u Magdy-Aptu? Ogarnia skarpę właśnie
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 15:51, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Aga, przecież gdybyś wygrała milion w totka to byś się nie bawiła, tylko kazała zrobić projekt ogrodu, wynajęła firmę, która by to wszystko ogarnęła i sąsiedzi by Ci zazdrościli pięknego "Twojego" ogrodu. Ja też robię z tego co mam, np kompostownik mąż zbije mi z palet, kamienie na skarpie w gabionach to też zdobyczne.
Byłam u Madzi, widziałam fajną ma skarpę w kamieniach, aż żal było by je zasłaniać, jak dla mnie to się prosi o niskie rośliny, żeby utworzyły "dywan". Zresztą Madzia pokazała zdjęcia jak to sobie wyobraża i pomysł jest fajny, teraz tylko powinna poszukać na necie podobnych roślin i je posadzić.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 16:23, 07 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Milion w totka...hmmm to ciekawe co bym zrobiła
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 20:20, 07 kwi 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
^^ pomarzyć możemy Aga ok, ale Ty weź się do roboty i zdjęcia wklej
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies