Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Co i jak? Nowicjuszka

Pokaż wątki Pokaż posty

Co i jak? Nowicjuszka

Psiamama 12:41, 01 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Bombowy pomysł na donice Wisteria taki maluszek i ma już tyle kwiatów Piękny da ci efekt. A u Ciebie słoneczko widzę? Tak blisko a u mnie bure niebo... buuuu
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 18:47, 01 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
No co Ty Aguś u mnie też dziś zimno i pochmurno, to aparat w telefonie robi takie jasne zdjęcia To fakt wisteria mnie zaskoczyła i to bardzo, tym bardziej że sąsiadka ma już ok 10 letnią może starsza i tylko 1 raz jej zakwitła, psychicznie byłam przygotowana na to samo Donice hmm nie wiem czy takie śliczne, ale ja mam teren z dużym spadkiem i trzeba coś wymyślać, żeby teren spłaszczyć Między domem- tarasem, a ziemią jest ponad 2 metry różnicy.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
agaott 19:12, 01 maj 2015


Dołączył: 03 maj 2014
Posty: 238
Wow ale piękne donice. Super !!! Szkoda, że mam inny styl w ogrodzie bo chętnie "zwaliłabym" pomysł
____________________
Aga-http://www.ogrodowisko.pl/watek/5573-sielsko-anielsko
anbu 13:02, 14 maj 2015


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam Krajankę
____________________
Ania Ogród Ani :)
Mira104 14:46, 14 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dawno mnie tu nie było. Maj to magiczny czas jest tak pięknie za oknem. Bzy czarują kolorem i wabią zapachem wszystko dookoła tak pięknie rozkwita. Pochwale się i ja moimi maluszkami

wisteria posadzona jesienią 2014, niespodzianka i to ogromna


kwiaty nn dostałam je od mamy, która dostałe je działkowicza. Wszystko sadziłam w tamtym roku na oborniku. Sadzonki były bardzo małe, dlatego też zaskoczyły mnie bogactwem kwiatów




kalina taki maluch, ale kul kwiatów nam nie poskąpiła


oczywiście grządka na której mam wszystko, co jest niezbędne w kuchni. Na przyszły rok planuje 3 duże skrzynie, ale na razie to musi wystarczyć


skarpa w przeróbce. Udało mi się kupić podkłady kolejowe używane w cenie 10 zł za szt. nie zastanawiałam się zbyt długo 3 maja zakupiłam 20 szt. Skarpę obsadzam lawendą, szałwią omszoną -niebieska, trawy



i na koniec zdjęcie pt. "po pracy"
jak nikt nie widzi
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Mira104 14:46, 14 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Dawno mnie tu nie było. Maj to magiczny czas jest tak pięknie za oknem. Bzy czarują kolorem i wabią zapachem wszystko dookoła tak pięknie rozkwita. Pochwale się i ja moimi maluszkami

wisteria posadzona jesienią 2014, niespodzianka i to ogromna


kwiaty nn dostałam je od mamy, która dostałe je od działkowicza. Wszystko sadziłam w tamtym roku na oborniku. Sadzonki były bardzo małe, dlatego też zaskoczyły mnie bogactwem kwiatów




kalina taki maluch, ale kul kwiatów nam nie poskąpiła


oczywiście grządka na której mam wszystko, co jest niezbędne w kuchni. Na przyszły rok planuje 3 duże skrzynie, ale na razie to musi wystarczyć


skarpa w przeróbce. Udało mi się kupić podkłady kolejowe używane w cenie 10 zł za szt. nie zastanawiałam się zbyt długo 3 maja zakupiłam 20 szt. Skarpę obsadzam lawendą, szałwią omszoną -niebieska, trawy



i na koniec zdjęcie pt. "po pracy"
jak nikt nie widzi
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 22:15, 14 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira bardzo fajna będzie skarpa z podkładami kolejowymi, już mi się podoba. I kwitnie Ci wszystko pięknie, obornik czyni cuda Fajna kępa nn ciekawe co to? A zdjęcie pt."po pracy" skąd ja to znam
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 08:08, 15 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Podkłady to tzw. cufal Jechałam 3 maja (święto) po mamę i w drodze powrotnej widzę chłopów na torach, zatrzymałam się, pogadałam, ustaliliśmy cenę i potem załatwiałam na szybko transport. U mnie w okolicy podkłady chodzą po 30-40 zł za szt. - używane, transport własny. Rożnica w cenie jest spora. Podkłady nie śmierdzą, drzewo jest dobre i jak jeszcze zobaczyłam ptaki siedzące na podkładach, to już nie mam wątpliwości, co do zakupu.
Jedynie co mnie irytuje, to to, że znowu muszę czekać z glebogryzarką, aż skarpa będzie zrobiona. Wszystko mam już kupione piasek, trawa, projekt nasadzeń też, to wieczne czekanie mnie dobija.
Ostatnio kupiłam roślinki 1 na allegro z Białegostoku -NIE POLECAM tragedia
Drugi zakup to firma polecona mi przez Agnieszkę, zakupiłam turzyce i szałwie omszoną i tu jestem bardzo zadowolona zarówno z roślin jak i z ceny.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Psiamama 22:57, 15 maj 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mira nie narzekaj zakupy zrobione, plan jest, skarpa się robi Alleluja i do przodu bo masz z górki A co Mira robisz z przestrzenią pod tarasem?
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
Mira104 10:58, 16 maj 2015


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Zakupy to za duże słowo
Pod tarasem jest szary grys (granit zmielony), a pod nim włóknina drogowa, żeby chwasty nie rosły. Na dzień dzisiejszy nic tam nie planuję nie będę robić składzika na "śmieci". U mnie to wygląda tak, że ja wywalam, a mąż znosi różne (dla niego) przydatne rzeczy, które leżą i leżą. Ja to uważam, że jeśli czegoś nie ubrałam przez np. 2 lata tzn. że jest to zbyteczne i można wyrzucić
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies