Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

kasiula79 16:33, 14 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)
W jednym rzędzie na bank. A weszło coś ok 30 sztuk, chociaż ja gęsto posadziłam, teraz trochę poluzuję

dzięki, a jak juz męczę to do końca: możesz tak "na oko" okreslic jaki długi jest ten zawijasek (chcę porównać do mojego planowanego, bo nie wiem ile bukszpanów kupić)
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 16:47, 14 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
grygielek napisał(a)

W jednym rzędzie na bank. A weszło coś ok 30 sztuk, chociaż ja gęsto posadziłam, teraz trochę poluzuję

dzięki, a jak juz męczę to do końca: możesz tak "na oko" okreslic jaki długi jest ten zawijasek (chcę porównać do mojego planowanego, bo nie wiem ile bukszpanów kupić)


Musisz wiedziec jaką długość będzie miał Twój i w przybliżeniu obliczysz ( ok. 5 szt na metr ale powinny się lekko stykać) U mnie zawijas ma ok 4 metry długości po prostej a z zawinięciem ok 5 m.
Masz już "upatrzone" bukszpany?
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Madzenka 11:16, 15 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Linko wpadłam na chwilę do ale widzę , że mam sporo czytania do nadrobienia. Odezwę sie zatem wieczorem
Świeżutka na ogrodowisku jesteś a tu już w 50 stron!!!! A ja myślalam że z 5-10 mam do przeczytania
Ogród już piękny i dom bardzo zadbany, zatem jak czytałam porady Danusi tylko troche kolorów wprowadzisz. poczytam dokładnie i się odezwę.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Linka 23:23, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Hej Kochani mam prośbę o pomoc w projektowaniu
Chcę zrobić rabatę frontową pod oknami, problem w tym, że nawet nie potrafię ustalić jej przebiegu. Nie mam pomyslu czy ma być płaska czy bardziej brzuchata, ani jaka ma być długa. O roślinach nie wspomnę. Danusią kiedys stwierdziła, że widziałaby tam hortensje.... przyznam szczerze , że ja też
Tylko jak to wszystko poustawiać???????????????
Rabata jest od południowej strony, na lekkim wzniesieniu i jest tam pełne slońce a to pewno ograniczy nasadzenia. Dodam że marzyło mi się tam coś efektownego, w miarę prostego. Usytuowanie roślin dodatkowo pewno ograniczą także okna - nie chcialabym żeby coś mi je mocno przysłaniało.
W chwili obecnej rośnie tam buk czerwony i swoje projekty dostosowywałam do niego. A może jego także mus wyprosić??
Powiem że w swoich wizjach widziałam tam sporo kulek i traw ale brakuje mi czegoś wyższego , centralnego............ no nie wiem już nawet czego
dam fotki tej rabaty ( żółto- czerwona)

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:27, 15 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Mile widziane wszystkie uwagi i podpowiedzi.
|Dodam jeszcze taki szkic

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Madzenka 23:29, 15 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Kobieto a co ty w tym ogrodzie chcesz zmieniac? Bierz leżaczek dobre winko w dłoń i podziwiaj!!!
Przeciez masz pięknie, kule, zawisjaski, etc.
A co byś chciala mieć przed tym oknem, bo rozumiem, że hortensje? Na sloneczna rabate to roże lub lawenda, ale chyba niebieski do ciebie nie pasuje???? No i oczywiście bukszpany!! Ja lubię trytomy i liliowce, piekne sa w Twoich kolorach żólte i pomarańczowe i uwielbiają słońce.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 23:31, 15 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ja bym półkole zrobiła aby nawiązać do wejścia pięknego zawijaska przy wjeździe na posesję ale niech sie ini wypowiedza.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
monteverde 23:48, 15 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
cześć Linka ja bym pociągnęła ta rabatkę do końca chodniczka w półkolu buczka zostaw, ubierz go w żółcie ecru i pomarańcze liliowce są bardzo wdzięczne długo kwitną a potem liśćmi zdobią ta czerwień jest tam za ostra, no i lila tam pasuje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Linka 06:19, 17 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Tak Aniu, czerwony zaaplił rabatę żywym ogniem Efekt zaskoczyl i mnie ale dałam upust rabacie w ubiegłym sezonie
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Madzenka 06:34, 17 kwi 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
monteverde napisał(a)
cześć Linka ja bym pociągnęła ta rabatkę do końca chodniczka w półkolu buczka zostaw, ubierz go w żółcie ecru i pomarańcze liliowce są bardzo wdzięczne długo kwitną a potem liśćmi zdobią ta czerwień jest tam za ostra, no i lila tam pasuje


Ja też uwielbiam liliowce nie tylko za kwiaty ale i piękne liście. Są też takie małe, ktore kwitną bardzo długo. Na ostatnim zdjęciu jest pelen widok małe listki i piękne kwiaty
http://kattka.blogspot.com/2010/06/hemerocallis-x-hybrida-stella-doro.html
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies