Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

Gardenarium 20:21, 13 kwi 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Linka napisał(a)
Danuś potrzebuję na szybko pomocy. Wyszłam dziś zająć się trawnikiem ale jego wygląd mnie przerósł. Porażka. Mnóstwo chwastów, nie wiem co dokładnie, ale wygląda jak gruba, twarda trawa, trochę jak perz, rośnie głównie kępami i rozprzestrzenia się. Próbowałam to wycinać, wykopywać. Praca z wiatrakami - za duża powierzchnia, zresztą nie wiem, czy nie będzie odrastać mimo usunięcia.

Po "przeplewieniu" kilku metrów kwadratowych więcej tej trawnika brakuje niż jest. Dodatkowo trawnik zamszony mocno i wystepują inny chwasty Podjęliśmy wobec tego z M decyzję - raczej likwidacja całości i siew ponowny.
Dlatego moje pytanie brzmi - jak to najlepiej i najszybciej zrobić? Zdaję sobie sprawę, że konieczny oprysk całości, tylko co dalej i w jakim czasie od oprysku? Nie wiem może masz inny pomysł? Foto u mnie.
Proszę poratuj


Twoje plany są słuszne. Ta niepożądana trawa też jest jednoliścienna i selektywny herbicyd nie działa.
Trzeba cały trawnik opryskać Roundupem ochraniając jednocześnie rośliny obok i robiąc to w dzień bezwietrzny i bez opadów.

Jak wszystko zżółknie po około 3 tyg. trzeba to wszystko przegryźć glebogryzarką, albo przekopać i wyrównać pod nowy trawnik.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
majkel0326 20:44, 13 kwi 2012


Dołączył: 20 sty 2012
Posty: 3224
Linka,zajrzałam do Ciebie,masz piękny dom Będę śledzić zmiany wokół twojego domu,masz ciekawe pomysły
____________________
Maja - Moje roślinki
Linka 20:48, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
majkel0326 napisał(a)
Linka,zajrzałam do Ciebie,masz piękny dom Będę śledzić zmiany wokół twojego domu,masz ciekawe pomysły


Witaj, miło mi gościć. Serdecznie zapraszam.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 20:53, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - tak się pocieszam. Będę miec 3 tygodnie na wymyślenie ewentualnie nowego kształtu rabat. Mam w planach zrobienie utwardzonej wysepki pod meble ogrodowe i przy okazji wkomponuję ją w nowy trawnik. Podobnie z rabatą pod oknem.

Czyli CHAOS NOWY ZACZYNAM
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
kasiula79 21:50, 13 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)
Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło - tak się pocieszam. Będę miec 3 tygodnie na wymyślenie ewentualnie nowego kształtu rabat. Mam w planach zrobienie utwardzonej wysepki pod meble ogrodowe i przy okazji wkomponuję ją w nowy trawnik. Podobnie z rabatą pod oknem.

Czyli CHAOS NOWY ZACZYNAM


Linka DASZ RADĘ - pomyśl juz teraz jaki będziesz miała śliczny trawniczek. Trzymam za Ciebie kciuki!
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
Linka 21:58, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Jutro jak pogoda będzie sprzyjająca rozpacznie sie akcja ROUNDAP
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
motylla 22:11, 13 kwi 2012


Dołączył: 15 mar 2012
Posty: 588
Linko, czytanie Twojego wątku to jak terapia Takie widoczne efekty - pięknie!!!!!!!!!
____________________
Małgosia - Na okrągło
monteverde 22:17, 13 kwi 2012


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Hej Linka, fajnie ,że jesteś zakasz rękawki i do Roudapowania tylko uważaj na wiatr
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Linka 22:38, 13 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
monteverde napisał(a)
Hej Linka, fajnie ,że jesteś zakasz rękawki i do Roudapowania tylko uważaj na wiatr

Tak Aniu, znając moje szczęście do pogody w czasie wolnym, to jutro deszcz murowany.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Juzia 22:39, 13 kwi 2012


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38594
Mnie chyba czeka to samo jesienią...więc podpatrzę Powodzenia!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies