Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Na początku jest chaos

Pokaż wątki Pokaż posty

Na początku jest chaos

kasiula79 08:48, 17 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka napisał(a)


W jednym rzędzie na bank. A weszło coś ok 30 sztuk, chociaż ja gęsto posadziłam, teraz trochę poluzuję

dzięki, a jak juz męczę to do końca: możesz tak "na oko" okreslic jaki długi jest ten zawijasek (chcę porównać do mojego planowanego, bo nie wiem ile bukszpanów kupić)


Musisz wiedziec jaką długość będzie miał Twój i w przybliżeniu obliczysz ( ok. 5 szt na metr ale powinny się lekko stykać) U mnie zawijas ma ok 4 metry długości po prostej a z zawinięciem ok 5 m.
Masz już "upatrzone" bukszpany?


Z tymi bukszpanami to mam, ale problem: tych na żywoplot nigdzie nie mogę kupić (została mi juz tylko jedna szkółka do sprawdzenia). Wczoraj natomiast udało mi się ładne kule bukszpanowe kupić (większe niż cisowe i niedrogo!) Zresztą pokażę je w wątku.
Co sądzisz o kupnie tych bukszpanów przez internet (troche sie obawiam - jest ryzyko, a mnie potrzeba 65 sztuk).
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
anetanka 21:51, 17 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
Jeśli chodzi o bukszpany, to małe są dostępne w Obi. O ile dobrze pamiętam - 6 szt. ok. 20 zł
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
kasiula79 22:05, 17 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
anetanka napisał(a)
Jeśli chodzi o bukszpany, to małe są dostępne w Obi. O ile dobrze pamiętam - 6 szt. ok. 20 zł


Anetko byłam również w OBI - wróciłam rozczarowana (straszne lichotki, a mnie sie marzą takie wypasione )
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
kasiula79 22:07, 17 kwi 2012


Dołączył: 30 mar 2012
Posty: 1237
Linka - zapraszam do mojego wątku (potrzbuję porady).
____________________
Kasia - Marzenie o...######Rabata pod oknami
anetanka 06:06, 18 kwi 2012


Dołączył: 20 mar 2012
Posty: 190
grygielek napisał(a)

Jeśli chodzi o bukszpany, to małe są dostępne w Obi. O ile dobrze pamiętam - 6 szt. ok. 20 zł


Anetko byłam również w OBI - wróciłam rozczarowana (straszne lichotki, a mnie sie marzą takie wypasione )


No fakt, były mizerniutkie Dlatego ogród jest najlepszym nauczycielem cierpliwości...
____________________
pozdrawiam serdecznie, Aneta :) Zielona Pasja
Linka 22:52, 18 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Swego czasu bukszpanowe sześciopaki były w Biedronce w dobrej cenie, miały duże doniczki. Ostatnio w Nomi widziałam też sześciopak ok. 25 zł ale mizerniutkie zupełnie, po wsadzeniu niewiele by z ziemi wystawało. Już nie chodzi że długo czekać na efekt ale cena kosmiczna za takie bidulki 10 cm.
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Sebek 23:27, 18 kwi 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Aksamitki w takim stanie zakwitną na pewno już w czerwcu - tylko niech trafią do gruntu

A jakbyś tam na froncie dała trzy stożki schodzące niżej - za nimi hortensje, a wszystko podsadzone carexem lub hakonechloa macra aureola?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Linka 23:15, 19 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Sebek napisał(a)
Aksamitki w takim stanie zakwitną na pewno już w czerwcu - tylko niech trafią do gruntu

A jakbyś tam na froncie dała trzy stożki schodzące niżej - za nimi hortensje, a wszystko podsadzone carexem lub hakonechloa macra aureola?


A kiedy mogę je w grunt wysadzić? Już by się nadawały ale zimno raczej jeszcze.

Sebek co do traw to też z nimi kombinuję i musowo coś zimozielonego ale jak to poukładać jeszcze nie wiem

____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:20, 19 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Wyniki dzisiejszego "spaceru" ogrodowego:

Nie wiem co z moimi RH się podziało, żyją sobie obok siebie więc warunki takie same mają a zima obeszła się z nimi różnie,........ mogę powyrywać suche liście ale biedakowi tylko pąki zostaną
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Linka 23:27, 19 kwi 2012


Dołączył: 08 kwi 2011
Posty: 910
Zaginęły też bez wieści żurawki (tzn wyjęłąm z ziemi takie resztki krzaczka ze zgniłym korzeniem)....

Sprawdzę, może uda mi się podzielić pozostałe krzewinki i uzupełnić braki
____________________
Agata....Na początku jest chaos ............... Projekty
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies