Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Margarete 12:16, 02 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Pięknie wyszło. A hakaone super będą rozjaśniać rabatę w takim szpalerku
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Kasia_CS 21:43, 04 maj 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ładnie te kształty na projekcie wyszły!!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Mysia_mysia 12:32, 05 maj 2019

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
AnnaCh napisał(a)
No i w końcu nastał rok 2011 i zaczęliśmy budowę naszego upragnionego domu. A podwórko jak to na budowie strasznie się miało. Góry i doliny, można było sobie złamać nogę, albo wybić zęby. Zdjęcie robiłam już ze stropu domu

2012 był bardzo ciężki. W kwietniu przyjechał do nas sąsiad z konikiem i spróbowaliśmy wyrównać nasze wertepy Sosna himalajska wylądowała z bryłą ziemi i palikiem w wiadrze, bo trochę się o nią martwiliśmy. (Mieliśmy jeszcze dwie sosny samosiejki z lasu, jedna niestety rosła tam gdzie dom, a była duża, druga miała być cięta na bonsai, bo tak fajnie krzywo rosła, ale przejechał ją kiedyś pan koparkowy)

Postanowiłam też urządzić moją pierwszą rabatkę Woziłam w workach i wiadrach kompost od teściowej, wyznaczyłam kształt, tylko nie wzięłam pod uwagę, że cały teren jest za nisko. (Po prawej widać schody od domu, to jeden z nich po podniesieniu i wyrównaniu terenu zupełnie zniknął)

Na rabatce pojawiły się też pierwsze rośliny - krzewuszki. Kupił mi je tata i one się tam całkiem dobrze mają, są wielkie i pięknie kwitną.

Aniu, zaczęłam czytać od poczatku, jak zakladalas swój ogrod.
Czy mogłabyś mi powiedzieć, czy pod siatką macie podmurówkę, czy wylewki?
Ładnie wyglada takie rozwiazanie.
____________________
Edyta ogrododpoczatku
AnnaCh 13:29, 05 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ciężki poranek po ciężkim powrocie w nocy do domu, ale warto, bo gwiazdy powoli kończą kariery, tak jak wczorajsza Sir Elton John

Łucjo, no właśnie o to wygrodzenie mi bardziej chodzi, bo widok samego warzywnika mi nie przeszkadza, bardziej mnie wkurza kółko basenowe

Małgosiu, dziękuję, też bardzo teraz lubię jak podjeżdżam pod dom, a tam te moje żaróweczki mnie witają

Kasiu, te kształty to wyłącznie zasługa Asi Makadami

Edytko, ale wyciągnęłaś zdjęcia... Szok, przez chwilę się zastanawiałam gdzie to
A zupełnie poważnie, to nie czytaj, bo szkoda czasu na tyle stron, wątek mój był często mało ogrodowy, do tego popełniłam mnóstwo podstawowych błędów, dopiero teraz po tylu latach to widzę. Teraz chyba zaczynam urządzać ogród zgodnie ze sztuką
Jeżeli chodzi o siatkę, to chyba to jest podmurówka, w sensie, że był wykopany rowek, zrobione szalunki i zalane betonem. Konkretnie to Ci nie powiem, bo zastaliśmy taki stan, sąsiedzi wszyscy tak porobili, ale fajnie wygląda i dobrze się sprawuje. Chwasty tak nie przełażą
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zana 13:36, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Pochwal się co tam wyryłaś.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
AnnaCh 13:55, 05 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Aniu kochana, ze cztery worki chwastów Serio mówię, ogarnęłam trochę co pozarastało Poprzesadzałam poziomki, bo mi nornica tunele zrobiła i część padła, posiałam fasolkę i takie tam, nic specjalnego.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Mysia_mysia 15:12, 05 maj 2019

Dołączył: 19 paź 2018
Posty: 71
MartaKozak napisał(a)
Tulipany przepiękne
U mnie kartony super się sprawdzają. Tylko zanim je zasypie korą to muszę zlać ziemie wodą, później kartony,a na to kora, mam spokój z plewieniem na pół roku

Jejkuuuu, dziewczyny, ale fajny sposób, zapożyczam
____________________
Edyta ogrododpoczatku
kaz742011 15:39, 05 maj 2019


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Ania dzięki za podpowiedzi w sprawie szałwi. Kupowalaś w tym roku? Bo na stronie jak sprawdzałam to pisze że brak .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Zana 15:43, 05 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aaaa za cztery worki chwastów to Ci się medal należy jak nic.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makusia 12:03, 07 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Rabata wyszła kosmiczna- powiem Ci, że jak u siebie patrzę, to wydaje mi się, że każda kolejna powstająca jest fajniejsza od poprzedniej
U Ciebie wydaje mi się, ze ta przysąsiadowa jest taka kompletna, przykładna i katalogowa- szyta na miarę

Gdzie kupowałaś serby?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies