Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Zakrecona 19:28, 29 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Też mi się podoba, ale ograniczenie w gatunkach, to u mnie ciężko będzie
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
AnnaCh 01:22, 02 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Elisko, po 4 latach na forum dojrzewam chyba ogrodowo Podobają mi się jednorodne nasadzenia, niestety natura kokoszki daje o sobie znać na każdym kroku

Magda, uwierz mi, że mi też bardzo ciężko
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 01:25, 02 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ryłam dzisiaj cały dzień, także w warzywniaku i przyszła mi do głowy jedna rzecz jeszcze. Ponieważ mam możliwośc zabrać jeszcze bukszpany od dziadka M, to pomyslałam, że troszkę przysłonie nimi warzywniak. I tak, ponieważ jeszcze nie ma obwódki pomiędzy mini bylinówką a warzywniakiem, to pomyślałam, żeby ją tak pociągnąć, żeby zrobić mini łezkę, w niej rzucić płytę do przejścia, a po bokach buksy. Myślę, żę będzie ok.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 06:06, 02 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Ania ale cudnie podzieliłaś przestrzeń.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AsiaK_Z 06:10, 02 maj 2019


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Anka, ale projekt strzeliłaś super!
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Anusia 08:32, 02 maj 2019


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Aniu bardzo dobry projekt. Pomysł z przysłonięciem warzywnika jak najbardziej popieram. U mnie problem podobny. Widok z tarasu nie zawsze zachwyca. U siebie posadziłam tawuły japońskie, na razie w różnej wysokości. Jak się rozrosną będzie fajna tawułowa obwódka.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
sylwia_slomc... 09:15, 02 maj 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82042
Dobrze będzie tylko jedno mi się pcha te buksy będa przy warzywniku, a wiadomo buksy to ćma trzeba pryskać kilka razy w roku, dobrze by było warzywa na czas tego zabiegu zasłaniać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
inka74 09:18, 02 maj 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Elegancko rabatka wyszła. Napracowałaś się. I bardzo dobry pomysł z delikatnym zasłonięciem/odgrodzeniem warzywnika. W sumie masz na niego widok prosto z tarasu. Ja jeszcze pojedyncze płytki przez główne koło trawnika bym pociągnęła.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 10:30, 02 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, muszę głośno i wyraźnie sprostować: z tym dzieleniem przestrzeni największy wkład u mnie miała Asia Makadamia i Sylwia z Rancza. Obie wpadły na pomysł podziału w ten sposób oggrodu. Ostateczny kształt kół nadała Asia Ja tylko coś tam czasem dorysuję

Asiu, patrz wyżej: to nie ja

Anusia, no właśnie widok z tarasu... Warzywnik, jak wsadzę te buksy, to już się dość ładnie przysłoni, bo przed jest jeszcze mini bylinówka. Przed basenem mają też być jakieś zywopłotki, żeby niebieski kolor nie bił tak po oczach. Myślę, że będzie dobrze.

Sylwia, odpukać w niemalowane u mnie ćmy na razie nie stwierdzono, choć na wszelki wypadek mam od koleżanki 15g lepinoxu. Leży sobie i obym nie musiała go użyć. Ale słuszna uwaga, jak będę musiała je czymkolwiek przyskać, to zrobię jakąś przysłonę, choćby z dużego kartonu

Iwona, dziękuję bardzo
Z płytkami przez główny trawnik, to jeszcze zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie chyba nie będę tego robić, chciałabym, żeby mój syn miał kawałek trwanika dla siebie i żeby na razie nie potykał się o płytki. Ale w przyszłości, kto wie...

Idę ryć
____________________
Ania - Malutki pod lasem
tulucy 10:57, 02 maj 2019


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Też odgradzam warzywnik.

Ładne są, to nie chodzi o zasłonięcie, ale wygrodzenie przestrzeni bardziej.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies