Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

Toszka 19:23, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Serbom też proponuję uszczykiwać (lub obciąć) przyrosty. Zwłaszcza te długie na górze. Nie ujmiesz im wzrostu, a zagęszczą się elegancko i zyskają więcej gałązek. Każdy ten długaśny przyrost to odstęp pomiędzy piętrami. Lepiej teraz zagęścić, bo każda z zagęszczonych gałązek da gęste odrosty.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 19:26, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Jesteś Ale te moje, to nie mają jeszcze przyrostów? Możlwe to? Przestało lać, zaraz idę obfocić dokładnie

No byłam, wyglądają tak:
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 19:44, 21 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
AnnaCh napisał(a)
Dajesz mi nadzieję Kasiu Właśnie to samo sobie pomyślałam, że w razie awarii po prostu ją przytnę. Na razie jest bardzo ładna, gęsta, bo za Toszkowymi radami obrywam jej przyrosty, albo skracam o 2/3, taka puchata się zrobiła.

Dokładnie. Poza tym zobacz jakie cuda z iglaków robi Zbyszek z Działki prawie w Birach Tucholskich
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Marga 20:33, 21 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
AnnaCh napisał(a)


Monika, no jakby to powiedzieć... miały być białe Problem w tym, że mam różową, ale ma inne, ciemniejsze liście. Chyba się pomieszały i wyhodowałyśmy nową krzewuszkę

dobre. To Twoje dzieło. Ja nawet nie wiedizałam, że coś takiego jest możliwe. Nazwijmy ją "Anna" albo lepiej "By Ann" . Hicior murowany!
____________________
Ogród dla moich synków
wiklasia 21:28, 21 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Toszka
Jak Kania dżdżu Ciebie wypatrywaliśmy
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 21:37, 21 maj 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, zerknęłam na swoje serby i faktycznie, dopiero zaczynają puszczać przyrosty. Nie zwróciłam na ten niuans uwagi, ale za to zwykły świerk mam już po mocnym strzyżeniu, bo przyrosty były wielkie, że hej
Ewidentnie serby to elyta

edit
Aniu, to tym bardziej te długasy biegusiem skróć. Rośliny od razu zainwestują w nowe, mocne przyrosty, bez marnowania energii na coś co będzie i tak skrócone.
(ja np. swoje cisy na bieżąco podcinam nie czekając aż przyrosty (te, które i tak będę ścinać) dojrzeją. Po zeszłorocznym eksperymencie na cisach już wiem, że to błyskawiczna droga do zagęszczenia, bo na bieżąco pobudzane (i doświetlane) są śpiące oczka,

Wiklasiu, mało ci deszczu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 21:53, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kasiu, dzięki za namiary na fajne iglaki

Monika, no nie wiem, chyba to jest możliwe, że się pomieszają i mutują Często ktoś pisze, że jakiś kwiatek był biały, a się "przepylił", najczęściej na czerwono.

Wiklasia, w punkt

Iwona, uspokoiłaś mnie, bo już się bałam, że z tymi moimi serbami coś nie tak i wegetują, ufff...
Dobra ciachnę, niech tylko przestanie lać, bo przecież w tych warunkach, to jakiegoś grzyba dostaną.

Tak?

____________________
Ania - Malutki pod lasem
Zana 21:56, 21 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Chętnie się podłączę na szkolenie z cięcia serbów.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
wiklasia 22:39, 21 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Toszko - mój quasi-trawnik skowycze z radości, tataraki hymny pochwalne ślą ku niebiosom, ślimaki powyłaziły z kryjówek i łatwo je wyzbierać, licznik poboru wody się nie kręci ponad normę więc czemu ja miałabym marudzić
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Wendy79 08:44, 22 maj 2019


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
To ja też poczekam na odpowiedź w sprawie cięcia świerków
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies