Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

alis 15:14, 15 maj 2019


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Super rabata z jarząbkami. Czy jako soliter jarząb flanrock autumn spire Twoim zdaniem sprawdzi się?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Marga 10:33, 20 maj 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Aniu, śliczne zdjęcia. Roślinki pięknie się już rozrosły. Zaintrygowałaś mnie tymi jarząbkami Mam miejsce wolne i chyba je sobie "strzelę".
Zobacz, krzewuszki od Ciebie będą pierwszy raz kwitły. Czy one nie miały być białe?

(zdjęcie potem usunę)

____________________
Ogród dla moich synków
Margarete 19:14, 20 maj 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Ale ci to wszystko porosło Aniu. Graby to już tacy dojrzali przystojniacy się zrobili. A jarząbki też fajne choć to jeszcze "młodziaki". No i cisy się widać dobrze u ciebie czują . Super!
Moje cisy tkwią w jednym miejscu od kilku lat i słabo przyrastają. Chociaż nawożę, tnę, dbam a one słabo się zwiększają...cóż nie wszędzie i nie zawsze musi być sukces...

____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
AnnaCh 18:31, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiklasiu, graby bardzo dziękują
Serby widać, że chyba mają się dobrze, tak jak Toszka pisała podlewałam je rzadziej a obficie, nawet zimą

Makusia, też bardzo lubię tę rabatkę
Serby niech rosną ile wejdzie, mam je od północy, w niczym mi nie przeszkadzają, a mają bardzo ważne zadanie osonowe
Moje cisy też miały najpierw brązowawe przyrosty, potem zielenieją, podobno baccata tak ma

Kasiu, no właśnie, czytałam u kogoś tę dyskusję

Haniu, zgadza się, po dwóch latach Bardzo ładne grubaski się zrobiły. Wczoraj z M wystawialiśmy wszystkie możliwe śmieci wieczorem i nawet mój M na nie zwrócił uwagę, że tak jakoś ładnie i gęsto się zrobiło, do tego lilak pachniał... Maj...

Agata,
dokłanie tak

Magda, moje też na początku są bardziej brązowe, później zielenieją

Mirella, to dziwne, że piwonie kwitły i przestały, zwykle po przesadzeniu, jak się za głęboko wsadzi nie chcą kwitnąć. Tak przynajmniej słyszałam.
Moje buksy całkiem dobrze, po oprysku z Topbuxusa bardzo ładne mają przyrosty, ćmy u mnie, tfu... na razie nie ma i mam nadzieję, że nie doleci.

Agata, ja za to jak wejdę do Ciebie, to brzozy podziwiam

Zbyszku, w sumie to u nas też w końcu popadało, nawet dziś przeszła ulewa, ale jak nie mam czasu, to niech chociaż pada Gorąco było raptem dwa dni, teraz w prognozach raczej tak śrenio.

Kamilka, graby, cisy, serby i ja ślicznie dziękujemy i kłaniamy się w pas

Alicjo, myślę, że jak najbardziej On jest dość zjawiskowy, teraz będzie kwitł na biało, później ma owocki, a jesienią pięknie się przebarwia na czerwono

Monika, no jakby to powiedzieć... miały być białe Problem w tym, że mam różową, ale ma inne, ciemniejsze liście. Chyba się pomieszały i wyhodowałyśmy nową krzewuszkę

Małgosiu, to prawda, bardzo mi się zagęściło ostatnio Cieszę się, bo takie puste miejsca wypełniają się wsadzonymi kiedyś chudymi patykami.
Może Twoim ciskom coś nie pasuje, może mają za sucho, za mokro, za kwaśno? Możliwości pełno, trafić odpowiednio ciężko
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:32, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Maj, to okres czosnków, mam pierwszy rok, ale jesienią przy grabach dosadzę więcej
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 18:42, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Pytanko szybkie, chciałabym posadzić już choć jedną, dwie moje brzozy. Ile od pnia sosny himalajskiej muszę je posadzić? Czy 2 metry wystarczy? No i z tyłu jest żywopłot z cisa, chcę go prowadzić tak na ok. 70 cm szerokości, czy w takim razie brzoza odsunięta od niego metr może być?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
jolanka 18:47, 21 maj 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aniu, himalajka docelowo osiąga ponad 8 metrów szerokości, o ile nie więcej jak ma dobre warunki.
2 metry to zdecydowanie za mało.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
AnnaCh 18:52, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ile??? No to mój internet coś mnie okłamuje To chyba będę musiała ją wyciąć, nie mam tyle miejsca na nią.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Katkak 19:00, 21 maj 2019


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
AnnaCh napisał(a)
Ile??? No to mój internet coś mnie okłamuje To chyba będę musiała ją wyciąć, nie mam tyle miejsca na nią.

Nie wycinaj jej bo jest śliczna, ciachaj po prostu. Odchudzisz ją wg swojego uznania wyciąć zawsze jest czas. Kasia z ogrodu złudzeń odchudziła swoją i fajnie wygląda .
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
AnnaCh 19:02, 21 maj 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dajesz mi nadzieję Kasiu Właśnie to samo sobie pomyślałam, że w razie awarii po prostu ją przytnę. Na razie jest bardzo ładna, gęsta, bo za Toszkowymi radami obrywam jej przyrosty, albo skracam o 2/3, taka puchata się zrobiła.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies