Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

paulina_ns 20:52, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Nornice i krety też mam. Żyją w symbiozie chyba.


a jest w ogóle jakiś sposób na nie? Ja jestem przerażona, trawa tak ładnie rosnęła, a teraz same dziurska..
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 21:59, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
Aniu idziesz jak burza ja jeszcze oprócz truskawek, poziomek nic do warzywniaka nie posadziłam co do blaszaka, mam takiego samego i też mnie strasznie drażni, miałam się nim zająć w tamtym roku, ale jakoś nie zdążyłam może zamiast pergoli zasadź tam duże szmaragdy? szkoda, że jest odwrócony w tą stronę, bo wejścia tak nie zasłonisz, albo nie ma możliwości przeniesienia go?

Taaa... Burza to u mnie wczoraj była Nawet dwie.
Możliwości przeniesienia blaszaka raczej nie widzę, bo jest zabetonowany.
Co do pergoli, czy szmaragdów, to jeszcze pomyślę.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:02, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
Super pory

A u mnie posianą trawę ciągle jakieś koty rozgrzebują i sobie zrobiły kuwetę jedną wielką już nie wiem co robić, jak tu trawnik zakładać z takimi mendami w okolicy?

Dziękuję bardzo w imieniu porów
A z tymi kotami, to faktycznie poważny problem, nie mam pomysłu na nie.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 22:10, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
paulina_ns napisał(a)
a jest w ogóle jakiś sposób na nie? Ja jestem przerażona, trawa tak ładnie rosnęła, a teraz same dziurska..

Należy zasypywać nory lub zalewać je wodą. Wokół ogrodu lub w sąsiedztwie drzewek owocowych, sadzić rośliny, których zapach odstrasza gryzonie i powstrzymuje ich zasiedlanie się. Roślinami nieprzyjaznymi dla gryzoni są: wilczomlecz, czosnek, ułudka, nostrzyk, gorczyca, mięta, rumianek i czarna porzeczka. Do nor i wlotów podziemnych korytarzy wkładać można gałęzie tui, liście orzecha włoskiego lub ząbki czosnku.
Miałam kilka kretów zimą na trawniku, jak było cicho na podwórku, mąż je wyłapał w specjalną pułapkę i wywiózł w las Teraz na razie jest ok.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_p_k 12:37, 30 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
o proszę ale trafiłaś z tematem a u mnie wczoraj na działce właśnie zawitał jakiś kret
____________________
Ogródowe-początki
Iggia 12:58, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
ja nawet nie chce myśleć ile kretów i nornic jest u mnie :/
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
paulina_ns 13:19, 30 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
AnnaCh napisał(a)

Należy zasypywać nory lub zalewać je wodą. Wokół ogrodu lub w sąsiedztwie drzewek owocowych, sadzić rośliny, których zapach odstrasza gryzonie i powstrzymuje ich zasiedlanie się. Roślinami nieprzyjaznymi dla gryzoni są: wilczomlecz, czosnek, ułudka, nostrzyk, gorczyca, mięta, rumianek i czarna porzeczka. Do nor i wlotów podziemnych korytarzy wkładać można gałęzie tui, liście orzecha włoskiego lub ząbki czosnku.
Miałam kilka kretów zimą na trawniku, jak było cicho na podwórku, mąż je wyłapał w specjalną pułapkę i wywiózł w las Teraz na razie jest ok.


Przetestuję i oby zadziałało, bo mam ich dość, mam jeszcze 9 arów działki, która jest koszona przez sąsiada, my jej póki co nie używamy i zamiast tam sobie kopać, to kopią, tam, gdzie jest, a raczej była nowa trawa zasiana.
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
Iggia 13:21, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Dziewczyny - a jak to jest z tą siatka na krety pod trawnikiem? działa czy nie?
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Agatek 14:41, 30 kwi 2015


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 3471
Iggia napisał(a)
Dziewczyny - a jak to jest z tą siatka na krety pod trawnikiem? działa czy nie?

Aga podobno działa, ale ja nie wyobrażam sobie zakładania trawnika od początku
____________________
Agata - Mazury moja miłość - początki wymarzonego ogrodu
Iggia 14:58, 30 kwi 2015


Dołączył: 29 mar 2015
Posty: 1172
Agatek napisał(a)

Aga podobno działa, ale ja nie wyobrażam sobie zakładania trawnika od początku

Ja na szczęście mam to szczęście że ( ja zaglądniesz do mnie to sama zobaczysz )ja jeszcze trawnika nie mam za to to co teraz jest jest tak zryte przez krety i nornice że masakra.
____________________
Agnieszka - Ogród pod Borem - a raczej kiedyś to będzie ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies