Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Malutki pod lasem

Pokaż wątki Pokaż posty

Malutki pod lasem

AnnaCh 21:31, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
zbigniew_gazda napisał(a)
Aniu mały ogrodnik super. Będzie za chwilę pociecha.

Dziękuję bardzo Zbyszku Już jest i to wielka dla całej rodziny
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 21:49, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Kochani, dziś nic w ogródku nie podziałałam, a miałam plan wsadzić pory. Lało strasznie, ale przynajmniej roślinki zadowolone. Trawa po posypaniu nawozem zyskała super kolor i rośnie jak na drożdżach. W sobotę M jej nie kosił, bo w niektórych miejscach podosiewał (np. na plackach po kretowinach) i bał się, że kosiarka wciągnie nasionka.
Trochę czasu dzisiaj było na rozmyślania. Jednym z bolących bardzo miejsc u mnie jest ten nieszczęsny blaszak.

Na razie nie ma możliwości, żeby go nie było, więc wymyśliłam jak go "upięknić". Pomyślałam, że może jak będziemy budować garaż na samochód przy domu w wakacje, to panowie od dachu zrobiliby mi taki mały daszek z takiej samej blachy jak na domu. To miałaby być drewutnia, bo w sumie kiedyś taki był zamysł i dlatego została wylana ta posadzka obok garażu. Bardzo się przyda, bo nie mamy gdzie trzymać drewna do naszej kozy Wylewka jest krótsza niż garaż, więc weszłaby tam taka narożna donica, a od niej pergola. Z drugiej strony też kratka. No i przede wszystkim tego blaszaka muszę pomalować na zielony kolor, taki zielony mchowy
Miałoby to wyglądać mniej więcej tak:

Sory za jakość projektu, ale robiony na szybko w programie na P. Te brzozy obok faktycznie tam rosną, tylko na projekcie dałam większe niż są w rzeczywistości. Kiedyś pod nimi coś posadzę W tym białym kółku (górze od połamanej beczki) jest mały dąbek. Co o tym sądzicie?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 23:14, 28 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Znowu tak mocno leje, że nie można spać, bo dudni na całym poddaszu
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anna_p_k 08:06, 29 kwi 2015


Dołączył: 30 cze 2014
Posty: 493
no i u mnie dziś zaczęło padać i wiać nie ma to jak pogorszenie pogody na weekend i to długi wczoraj było jeszcze ładnie więc poszalałm w ogrodzie ale fotek nie zdążyłam zrobić ... nie wiem jak z farba czy nie będzie schodzić to musisz się popytac jakiś większych fachowców w tej dziedzinie ciekawie wygląda to możesz spóbować jeszcze tą donicę do samego końca pociągnąć chodzi mi o wysokość, do samej góry. Jak długo będziesz miała ten garaż to możesz też od przodu zrobić sobie kratkę
____________________
Ogródowe-początki
AnnaCh 20:13, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anna_p_k napisał(a)
no i u mnie dziś zaczęło padać i wiać nie ma to jak pogorszenie pogody na weekend i to długi wczoraj było jeszcze ładnie więc poszalałm w ogrodzie ale fotek nie zdążyłam zrobić ... nie wiem jak z farba czy nie będzie schodzić to musisz się popytac jakiś większych fachowców w tej dziedzinie ciekawie wygląda to możesz spóbować jeszcze tą donicę do samego końca pociągnąć chodzi mi o wysokość, do samej góry. Jak długo będziesz miała ten garaż to możesz też od przodu zrobić sobie kratkę

A u mnie dziś piękna pogoda, tylko trochę chłodno.
Co do farby to znalazłam taką do dachów, którą można malować ocynkowaną blachę, więc powinno się trzymać
Pergola przy donicy będzie wyższa, to tylko tak na projekcie wyszło
Nie bardzo rozumiem z tą kratką od przodu, bo garaż jest używany (są w nim np. wszystkie sprzęty ogrodowe typu taczka itd) i jak miałby się otwierać z kratką z przodu?
____________________
Ania - Malutki pod lasem
AnnaCh 20:27, 29 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Późno dzisiaj wróciłam do domu, bo córka szkołę muzyczną kończy dopiero po 17. Ale jak wróciłam to czekała mnie niespodzianka, tata złożył ostatnią skrzynię i przywiózł w workach trochę kompostu, który już wsypał do tych trzech skrzyń

Po powrocie zanim się ogarnęłam, to było już bardzo późno. Wyszłam tylko na chwilkę, wsadziłam 15 sztuk porów, może mikroskopijne, ale za to z własnej rozsady Mam nadzieję, że urosną.

Po tej wczorajszej ulewie w końcu trawa pomiędzy tymi pierwszymi skrzyniami zaczęła wschodzić. Na parapecie pojawiły się kolejne ogórki i jedna dynia Jest nadzieja, że w tym roku będę miała tylko takie warzywka, które sama wyhoduję
____________________
Ania - Malutki pod lasem
paulina_ns 20:33, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Aniu idziesz jak burza ja jeszcze oprócz truskawek, poziomek nic do warzywniaka nie posadziłam co do blaszaka, mam takiego samego i też mnie strasznie drażni, miałam się nim zająć w tamtym roku, ale jakoś nie zdążyłam może zamiast pergoli zasadź tam duże szmaragdy? szkoda, że jest odwrócony w tą stronę, bo wejścia tak nie zasłonisz, albo nie ma możliwości przeniesienia go?
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 20:34, 29 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Super pory

A u mnie posianą trawę ciągle jakieś koty rozgrzebują i sobie zrobiły kuwetę jedną wielką już nie wiem co robić, jak tu trawnik zakładać z takimi mendami w okolicy?
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 20:41, 29 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Super pory

A u mnie posianą trawę ciągle jakieś koty rozgrzebują i sobie zrobiły kuwetę jedną wielką już nie wiem co robić, jak tu trawnik zakładać z takimi mendami w okolicy?


Ty masz koty, ja mam nornice, końcówka działki to jedne wielkie kopce, które już nawet nie lepię, bo sensu nie ma
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 20:48, 29 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Nornice i krety też mam. Żyją w symbiozie chyba.
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies