Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Kasia_CS 15:32, 07 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Alicja169 napisał(a)


Kasiu, jak miło, że zajrzałaś. Jesli masz świecznice w cieniu to dobre dla nich stanowisko, one dość powoli dochodzą do kwitnienia, ale stanowisko słoneczne jest dla nich niekorzystne (ja przesadzałam ze słońca do cienia i dopiero wówczas uzyskałam kwitnienie). Może trzeba trochę zasilić?
Dalie mam w większej ilości dopiero w tym roku, spodobały mi się i będę każdorocznie powtarzać te odmiany Cynie faktycznie wcześniej od dali kwitną, mają tyle energetycznych kolorów, warto je wysiewać
Pozdrawiam


Moje "bliżej słoneczka" to nadal taki półcień, więc przypalanie im nie grozi ani nadmiaru promyczków nie będzie. Tylko chyba odpuszczę przesadzanie, a dokupie pewnie nowe sadzonki.

Ja nigdy niczego nie wysiewałam - jeśli je da się prosto do gruntu, to nawet bym może cynie rozważyła
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Alicja169 16:58, 07 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Kasia_CS napisał(a)


Moje "bliżej słoneczka" to nadal taki półcień, więc przypalanie im nie grozi ani nadmiaru promyczków nie będzie. Tylko chyba odpuszczę przesadzanie, a dokupie pewnie nowe sadzonki.

Ja nigdy niczego nie wysiewałam - jeśli je da się prosto do gruntu, to nawet bym może cynie rozważyła


Kasiu jeśli do gruntu to później zakwitną, ale w samą porę gdy inne już przestaną nas cieszyć kwiatem
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 14:36, 08 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Poranna niespodzianka, kolor różowy jakże cieplutki

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
daszum 22:44, 11 paź 2019


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4385




Ja nie sieję jednorocznych, a u Ciebie w objęciach traw tak pięknie się prezentują

Cofnęłam się do wiosny i podziwiam tę ogromną kolekcję zadbanych roślin - na zewnątrz i w ogrodzie zimowym. Masz chyba wszystko, co można mieć

Zaintrygowały mnie Twoje róże - śliczne, zdrowe krzaki. Moje mnie troszkę zawiodły, prawie wszystkie z ADR, a miały plamistość.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
inka74 23:53, 11 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Piękne kolory jesieni u ciebie.
Jednak dalie mają swój urok.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Alicja169 19:00, 12 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
daszum napisał(a)




Ja nie sieję jednorocznych, a u Ciebie w objęciach traw tak pięknie się prezentują

Cofnęłam się do wiosny i podziwiam tę ogromną kolekcję zadbanych roślin - na zewnątrz i w ogrodzie zimowym. Masz chyba wszystko, co można mieć

Zaintrygowały mnie Twoje róże - śliczne, zdrowe krzaki. Moje mnie troszkę zawiodły, prawie wszystkie z ADR, a miały plamistość.


Danusiu dziękuję za wizytę Nie mam wszystkiego co oferuje świat roślin, bo nie mam ogrodu z gumy, teraz inaczej niż na początku podchodzę do zakupów, teraz bardziej selektywnie, choć przyznaję, że zdarza mi się (wcale nie tak rzadko) dokonać zakupu pod wpływem chwilowego zauroczenia
Co do róź to moje też mają plamistość, tylko takich nie pokazuję
Dalie od dwóch dni straciły urok, przymrozek zrobił swoje - czas wykopać do przechowalni Pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:04, 12 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
inka74 napisał(a)
Piękne kolory jesieni u ciebie.
Jednak dalie mają swój urok.


Inka - dalie się skończyły, przemarzły
A kolory dzisiejszego dnia są takie

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:07, 12 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Opóźnione w kwitnieniu
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:10, 12 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dereń Rubrum w jesiennej czerwieni

A Mariken żółciutki
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 19:13, 12 paź 2019


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Aster wrzosolistny jak małe śnieżyczki
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies