Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na piasku i z wielkim murem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na piasku i z wielkim murem

Alicja169 10:25, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
ryska napisał(a)
Przepiękny ogród klimatem.
Moje brugmansje też jeszcze w pąkach.


Dzięki Ryska
Moje też nadal nie kwitną
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 10:34, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dorota123 napisał(a)
Nie jestem pewna, czy byłam w tym wątku więc witam właścicielkę pięknego ogrodu. Zwabił mnie tytuł i chęć porównania jak mają inni w ogrodach na piasku. Stwierdzam, że pęknie. Ja mam depresję ogrodową przez ten mój piach i suszę.
Twój wpis o perypetiach zdrowotnych potwierdza i moje spostrzeżenia. Też tak mam, że jak mnie jakiś owad ukąsi przez kilka tygodni mam swędzący rumień. Byłam u czterech różnych lekarzy w ciągu ostatniego półrocza i każdemu wspomniałam, że prawdopodobnie choruję na neuropatię (to jest obwodowe uszkodzenie nerwów) Żaden nie był zainteresowany aby mnie zbadać dopytać skąd takie przypuszczenie. Tylko stwierdzenie - mało jednego to jeszcze to się przyplątało. Fakt, żaden z nich nie był neurologiem. Będę zaglądać, podoba mi się Twój ogród.


Z piachem radzę sobie poprzez ciągle dosypywanie dobrej ziemi i solidne zaprawianie każdego dołka kompostem. Natomiast z suszą jest tak, że mam wlasne żródło wody w tym odprowadzenie ze wszystkich możliwych miejsc deszczówki do jednego zbiornika. Jest tego calkiem sporo, w każdym razie zaspakaja potrzeby ogrodu. Tak więc rada na suszę - wykopać wlasną studnię, mnie to kosztowało 800 zl plus materiały. Ale różnica cenowa ogromna (mam na myśli korzystanie z wody sieciowej).
Dorotko - zapraszam częściej. A na problem z diagnozą - możemy się skontaktować na priv. powiem Ci w czym problem. Zapraszam i pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 10:42, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Po ośmiu (+-) latach tworzenia ogrodu doszłam do wniosku, że wszystko trzeba przekopać, wykopać i przesadzić A więc zaczęłam "wielką przebudowę".
W wielu miejscach już zmiany zrobione, w innych czekam na późniejszą jesień aby przesadzać większe rośliny, krzewy i drzewka
Co mnie czeka? Nie wiem, ale wiem, że chceę zmiany Znacie?..znacie!!
Tu wykopałam wszystkie rośliny i od nowa posadziłam lilie a wśród nich inne kwitnące, na czas jak lilie już przekwitną.

Oznaczenia zrobione dla pamięci, aby na wiosnę tam nie kopać (nie grzebać)!

Wiele miejsc jest tak rozgrzebanych, ale nie będę ich pokazywać, bo są "nie fotogeniczne"


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 11:36, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Mam taki dylemat: czy lepiej przesadzić derenia kwiecistego ( ma jednopalowy pień) czy też trzmielinę oskrzydloną, która jest wielopiennym krzakiem, sporo rozrośniętym. Obok tych dwóch rośnie magnolia i jej przesadzać nie chcę.
Może ktoś mi poradzi, co będzie w tej sytuacji lepsze, bo na pewno jedną z tych roślin muszę zabrać, ponieważ rozrosły się za bardzo i wzajemnie na siebie wchodzą.
gdzieś tam za trawą są te w/w krzaki
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 11:43, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Trochę obrazków z nie poddanej rekonstrukcji części ogrodu
Ale i tak to z donicy muszę wsadzić do gruntu przed zimą. Z koleusa porobiłam sadzonki wierzchołkowe, chyba się udało, będzie na wiosnę duużokoleusa.



____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 11:53, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dalie, jakie one są piękne, w przyszłym roku będzie więcej


____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 12:04, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Swiecznica vel Pluskwica ładnie zakwitła, ale tylko ta o brązowych liściach, ta o liściach zielonych nie chce kwitnąć, chociaż rośnie niedaleko tej brązowej.




____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 12:12, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Dzisiejszy poranek:


Kordyliny wykopane i wsadzone do donic - gotowe do ewakuacji w przypadku ewent. szybkiej zimy.
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 12:16, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Powtórka z dali
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Alicja169 12:19, 23 wrz 2020


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Takie kwiatki

____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies