Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

BKosimkArt 17:21, 23 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Gardenarium napisał(a)
Coś tak czuję, że przyspieszę kurnik, bo kryzys idzie. Indyki też Witek coś mówił, teraz widzę, że warto. Trzymałaś indyki razem z kurami? Masz siatkę przeciw lisom?
Możesz mi napisać coś o tych indykach, gdzie kupić, co dawać i może coś szczególnego, co może się przydać. Będę wdzięczna.

Indyki warto zdecydowanie, my mieliśmy białe i takie cielska porosły że ledwo można było je unieść we dwoje. Mięsa mnóstwo, Misiek nawet wędził "szyneczki" z piersi to wyszły rewelacja! Trzymaliśmy je razem z kurami, one są łagodne bardzo, wiadomo że jak cielska to czasem przydepną ale nie zauważyłam żeby robiły sobie krzywdę. Karmiliśmy tym co kury czyli zmielonymi ziarnami, bez żadnej sztucznej karmy + trawa skoszona, no łykały jak... indyki hehe
Nie mamy żadnych siatek, tylko kurnik i wybieg z drewnianych desek po paletach dużych. Jesli chodzi o jedzenie to indyki powinny miec taki karmnik podwieszony wyżej. Choć radzą sobie i z normalnych. My kupowaliśmy na takim wiejskim targu w Stanisławowie, najlepiej kupić pod koniec kwietnia lub w maju, one nie lubią zimna (o małych mówię) i później odchorowują, zresztą chodowcy sami sprzedają tak późno więc np teraz nie da się kupić indyka.
My w tym roku chcemy znowu ze 3 sztuki kupić i jeszcze może kaczki. Zobaczymy co będzie bo na tą chwilę targ zamknęli.
Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę. Albo gdybyś miała pytania to służę pomocą.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 17:26, 23 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
nyna76 napisał(a)
Basiu, wszystko piękne. Marzy mi się takie życie by być samowystarczalnym. Jedzenie, trochę ubrań i żadnych nowobogackich zachcianek. Teraz gdy sklepy pozamykane można zauważyć ilu rzeczy nie potrzebujemy, prawda?


Oby szybko nadeszły cieplejsze dni.

No to prawda Aniu, można się obyć bez wielu rzeczy. No może bez nowych roślin to nie
My grubo myślimy nad zrobiniem ziemianki żeby móc tam przechowywać więcej rzeczy.
Takie czasy. Kto by pomyślał.

____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Magleska 18:18, 23 mar 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18719
Basiu
zdjęcia czadowe jak zawsze

z ciekawością czytam o indykach i kurach ….powiem ,że bardzo się zastanawiam ,czy
ni zacząć takiej hodowli na własne potrzeby ….
tylko ten mój pies ….chyba musiałabym jakieś konkretne ogrodzenie zrobić dodatkowo …
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Iwonka 21:11, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Basiu twoje świerki to już olbrzymy, ale jeszcze są zgrabne i będą z nich ładne egzemplarze, tylko ciąć Czytałam, że już troszkę przycięłaś. Poleciałaś osobno każdą gałązkę czy wszystkie naraz? Ja mam na drugiej działce świerk białobok - jak się ociepli biorę nożyce elektryczne i pojadę po całości w stożek.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 21:15, 23 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Magleska napisał(a)
Basiu
zdjęcia czadowe jak zawsze

z ciekawością czytam o indykach i kurach ….powiem ,że bardzo się zastanawiam ,czy
ni zacząć takiej hodowli na własne potrzeby ….
tylko ten mój pies ….chyba musiałabym jakieś konkretne ogrodzenie zrobić dodatkowo …

Polecam jak się ma dużo miejsca. Psa można przyzwyczaić że ma nie ruszać, tak myślę..
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 21:19, 23 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Iwonka napisał(a)
Basiu twoje świerki to już olbrzymy, ale jeszcze są zgrabne i będą z nich ładne egzemplarze, tylko ciąć Czytałam, że już troszkę przycięłaś. Poleciałaś osobno każdą gałązkę czy wszystkie naraz? Ja mam na drugiej działce świerk białobok - jak się ociepli biorę nożyce elektryczne i pojadę po całości w stożek.

Po całości, tych świerków jeszcze nie ruszałam, tzn właściwie ścinam na jesieni jak mi potrzeba do wieńców i innych ozdób.
Ale góra zawsze zistaje dłuższa bo dostać nie mogę.
Może któregoś dnia poproszę eMa żeby mi pościnał...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 21:23, 23 mar 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
No właśnie ja też wykorzystuję do stroików na cmentarz czy do domu na święta. Cięte nawet zimą fajnie się zagęszczają. Najgorzej z tą wysokością. Może uda się, że mąż ci je ogarnie. Teraz mają idealną wysokość, dużo zasłaniają.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
BKosimkArt 19:20, 25 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Dzis był idealny dzień, nie za ciepło nie za zimno... fajnie się robiło w sloneczku. Zdjecia z tel ale chciałam pokazać ze zaczyna się rabata zapełniać.

Powrórzyłam seslerie z łezki, a środek z rozplenicy Hameln.

A no i buksy moje rozmnożone wsadziłam... nad kwitnacymi jeszcze podumam ale chyba pozadzę co mam.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 19:22, 25 mar 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I pochwale się mini storczykiem który mi zakwitł po kilku latach... w słoju
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
deszczowymaj 19:59, 25 mar 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Fajnie Basiu Ci się rozplanowywuje ta nowa rabatka

a co masz z kwitnących ?

Storczyk śliczne maleństwo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies