Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Pokaż wątki Pokaż posty

Kosimkowo - Ogród po totalnej rekonstrukcji

Anda 08:48, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Wow, ale sliczne. Na domowych roslinach sie niestety nie znam. Ta z ciemnymi plamkami to?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 09:02, 05 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anda napisał(a)
Wow, ale sliczne. Na domowych roslinach sie niestety nie znam. Ta z ciemnymi plamkami to?


Maranta, Karola mi wysłała na jesieni taką mikrą sadzoneczkę, a ta szalona tak rośnie i cieszy oko...
Ja uwielbiam domowe, teraz przez to siedzenie w domu sporo mi przybyło...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Anda 09:04, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
BKosimkArt napisał(a)

Maranta, Karola mi wysłała na jesieni taką mikrą sadzoneczkę, a ta szalona tak rośnie i cieszy oko...
Ja uwielbiam domowe, teraz przez to siedzenie w domu sporo mi przybyło...


Maranta, musze zapamietac Lubi cien, duzo wody, nawoz?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BKosimkArt 09:13, 05 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Anda napisał(a)


Maranta, musze zapamietac Lubi cien, duzo wody, nawoz?

U mnie stoi w kuchni na zachodnim oknie ale mało tu słońca bo okno wychodzi na zabudowania, nie ma tu grzejnika więc to pewnie jej służy, jeszcze jej nie nawoziłam więc chyba nie wymaga dużo...
To co jest najlepsze w tej roślinie to ruchome liście, tzn. Wieczorem stają na baczność a rano znowu się kładą, fajnie to wygląda, nawet nazywają ją "modlącą się"... czy jakoś tak.
Jest sporo odmian, ta akurat to Maranta kerchoveana, mam jeszcze taką Fascinator tricolor:
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Iwonka 11:15, 05 mar 2021


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Basiu czytam o nowinach... Gratuluję i trzymam kciuki za WAS
Podziwiam za roślinki domowe. U mnie tylko drzewko szczęścia rośnie w ilościach hurtowych Reszta mnie nie lubi
Śliczna makrama w tle!
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Anda 11:25, 05 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Dzięki za informacje, w takim razie spróbuję z marantą Muszę się wybrać do centrum z roślinami domowymi. U mnie strona północna, ale dość jasno, bo jasne kolory, więc powinno być ok.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kasia_CS 17:39, 05 mar 2021


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
BKosimkArt napisał(a)

Dwie dziewczyny 13 i 10
Jeden chłopak 8
I teraz ma być drugi więc po równo...


wow, to teraz całkiem spora różnica sie Wam szykuje - ja z bratem mam 7 lat i na ten etap do dorosłości to była przepaść dopiero po mojej 20tce z hakiem złapaliśmy na dobrą sprawę kontakt. Dobrze chociaż, że u Ciebie jest duży rozkład sił i dziewczyny, to będą trochę traktować braciszka jak maskoteczkę

Ja wczoraj miałam połówkowe i jednak wskazanie na dziewczynkę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Milka 12:07, 09 mar 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Ja też podziwiam doniczkowe, bo u mnie tylko storczyki wytrzymują.
Basiu, wielkie gratulacje, trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
BKosimkArt 14:56, 09 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Kasia_CS napisał(a)


wow, to teraz całkiem spora różnica sie Wam szykuje - ja z bratem mam 7 lat i na ten etap do dorosłości to była przepaść dopiero po mojej 20tce z hakiem złapaliśmy na dobrą sprawę kontakt. Dobrze chociaż, że u Ciebie jest duży rozkład sił i dziewczyny, to będą trochę traktować braciszka jak maskoteczkę

Ja wczoraj miałam połówkowe i jednak wskazanie na dziewczynkę

Tak spora, ale plus taki że są ogarnięte więc będę mogła się skupić na maluchu a nawet starsze pomogą na pewno.

To u Ciebie babiniec...
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
BKosimkArt 14:57, 09 mar 2021


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Milka napisał(a)
Ja też podziwiam doniczkowe, bo u mnie tylko storczyki wytrzymują.
Basiu, wielkie gratulacje, trzymam kciuki. Pozdrawiam serdecznie

Storczyki nie są do końca takie łatwe..
Dziękuję Irenko :*
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies