Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 19:37, 30 maj 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
Berberyski śliczniutkie , a hortensja pnaca ile ma lat ?


Mam ją od 5 lat, od około 2 lat rośnie bardzo szybko
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
deszczowymaj 20:54, 30 maj 2015


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Zakupy Super
Widzę Bożenko,że jesteś łowczynią ekstra okazów
Dereń ma piękny kolor listków
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Bogdzia 22:59, 30 maj 2015


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Pięknie w Twoim ogrodzie . Tego powojnika górskiego nie znałam a piękny jest i kwiaty chyba ma wieksze niż Rubens. Derenie cudne, chętnie bym kupila ale miejsca juz nie znajdę trzeba by cos wyrzucic.Pozdrówka serdeczne.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Tesska 23:07, 30 maj 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
zakochałam sie w hortensjach
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
monibob 13:17, 01 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Dzień dobry. Znalazłam Twój wątek kilka dni temu i przeczytałam z zachwytem. Hortensje wspaniałe!!! Ja na swojej, dopiero co organizowanej działce też postawiłam na hortensje, wsadzając w tym roku 5 krzewów bukietowych odmian ( a mam juz małą Anabelkę i trzy ogrodowe i jedną dużą ogrodową odmianą o rózowo- niebieskich kwiatach. Czytałam, że polecasz przycinać na 3 parą liści. Oglądałam swoje (a kupiłam Vanille Fraise, Limelight, Magical Candle, Little Lime i Pinky- Winky), Pinky- winky nawet już tak przycięłam, ale potem zaczęłam zagladać w środek rozetek liściowych i tam są już maleńskie pączki. Hortensje wsadzone do gruntu 3 tygodnie temu. Czy jeszcze przycinać, czy poczekać i zrobić to za rok? A może jesienią?
Jak często nawozić nawozem do hortensji?

Tyle pytań, ale bardzo proszę o odpowiedź.
Zachwycona wielbicielka hortensji.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
Filemon24 18:36, 01 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
teraz już za późno na cięcie przytniesz w następnym roku
____________________
monibob 21:23, 01 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Dziękuję. A w jakim miesiącu przycinać najlepiej? W kwietniu/maju?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
bozga 22:51, 01 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
monibob napisał(a)
Dzień dobry. Znalazłam Twój wątek kilka dni temu i przeczytałam z zachwytem. Hortensje wspaniałe!!! Ja na swojej, dopiero co organizowanej działce też postawiłam na hortensje, wsadzając w tym roku 5 krzewów bukietowych odmian ( a mam juz małą Anabelkę i trzy ogrodowe i jedną dużą ogrodową odmianą o rózowo- niebieskich kwiatach. Czytałam, że polecasz przycinać na 3 parą liści. Oglądałam swoje (a kupiłam Vanille Fraise, Limelight, Magical Candle, Little Lime i Pinky- Winky), Pinky- winky nawet już tak przycięłam, ale potem zaczęłam zagladać w środek rozetek liściowych i tam są już maleńskie pączki. Hortensje wsadzone do gruntu 3 tygodnie temu. Czy jeszcze przycinać, czy poczekać i zrobić to za rok? A może jesienią?
Jak często nawozić nawozem do hortensji?

Tyle pytań, ale bardzo proszę o odpowiedź.
Zachwycona wielbicielka hortensji.


Jest tak jak właśnie napisała Anita, cięcie zostaw już na następny rok (optymalnie marzec), co do nawożenia to ja na początek zawsze pierwszą dawkę daję w granulacie przy pierwszych zwiastunach obudzena a teraz, gdy wzrost jest bardzo intensywny- magiczna siła i woda. W weekend na targach dowiedziałam się od uprzejmego sprzedawcy hortensji, że "pędzą" je na targi nawozami z wysoką zawartościa potasu i fosforu ( wymienił nawóz do różaneczników)- od jutra wprowadzam to w życie
Ja w tym roku już to wcześniej wprowadziłam tylko w inny sposób stosując nawóz do zawiązywania większej ilości pąków ( naprawdę jest tak napisane na opakowaniu), który moja koleżanka stosuje do pelargonii , tam też jest bardzo wysoka zawartość potasu . Pozdrawiam i zapraszam do fotek niżej
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:58, 01 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dzisiaj spadł od dawna oczekiwany deszcz,niezmiernie szczęśliwa z tego powodu popędziłam robić fotki ( kilka dni temu też się tak cieszyłam, niestety skończyłó się na półgodzinnym kapuśniaczku)
Na początek Anabelki ( strong), widać wyraźnie pąki


Szpaler z Limelight wyraźnie w tyle
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 23:03, 01 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
To było przed bramą, kolej na część przed furtką
Wyższe- Renhy, ledwo widoczne po lewej niziutkie Bobo
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies