Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 21:35, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Luki napisał(a)
Mnie ciekawi dlaczego moje Anabelki nie mają ani jednego pąka. Wielkie krzaki i zero kwitnienia, jestem strasznie zawiedziony.


Na pewno się pokażą, każdy z nas ma trochę inne uwarunkowania klimatyczne, u mnie też jest jeden krzak, który dopiero zaczyna pączkować. Przyczyn jest na pewno kilka. Po pierwsze, wynika to z obserwacji mojego ogródka i nie dotyczy tylko Anabelek, bardzo ważne jest nasłonecznienie- wyraźnie te sama odmiana w miejscu słonecznym jest aktualnie i wyższa i z większymi pąkami. Na pewno ważne jest sąsiedztwo ( pewnie przez podkradanie)- wyraźnie wolniej się u mnie rozwijają np w pobliżu brzozy. Trzeba też bardzo uważać na nawożenie- Anabelki mają daleko sięgający system korzeniowy ( nowe odrosty potrafią się pojawić daleko od rosliny matecznej)i dlatego należy zwracać uwagę czym zasilamy sąsiednie rośliny ( zwłaszcza chodzi o azot). Pozdrawiam i dzięki za odwiedziny

I trochę Anabelki 2 różne stanowiska


A przy okazji potwierdzenie dla wszystkich miłośników dereni- że nadal kwitnie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:42, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
MAD napisał(a)
Pięknie Twój ogród oczekuje na kwitnienie hortensji. Te przełamania kolorami traw, bylin i liści drzew są cudne!


Dzięki serdeczne
Inny przykład na potwierdzenie


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Tesska 21:51, 10 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
co tu wymieniac pojedynczo jak wszystko jest ładne w ogrodzie , dereń cudny a piwonia biała miodziooo dlaczego moja rózowa nie kwitnie tyle lat w sierpniu przesadzam
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 21:56, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Bogda napisał(a)
Co dajesz jeść hortensjom?i jak często?


Duuużo wody. zwłaszcza Anabelkom i doniczkowym. Większość dostaje, jak już pisałam wczesnej, na start nawóz w granulkach a po pojawieniu się liści co 2 tygodnie magiczną siłę ( taka nazwa odżywki). Trochę też eksperymentuję z nawozami- jak uzyskam jakieś zauważalne różnice- na pewno się podzielę. Częściej nawozimy doniczkowe, bo są trochę " poszkodowane", łatwiej się też nawóz z doniczek wypłukuje. Pozdrawiam
A to mój największy okaz doniczkowy ( Renhy), policzyłam dzisiaj, że samych gubych pędów ma ponad 60 !


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Tesska 21:59, 10 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
Bozga rewelacja a co robisz na zime z doniczkami jak je przechowujesz?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 22:05, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Wprawdzie za różami nie przepadam ( lubię je w innych ogródkach) to nie mogę się doczekać kwitnienia mojego szpaleru The Fairy. Masa pąków rozbudza wyobraźnię


I na dobranoc schowana gdzieś w krzaczkach malutka ślicznotka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:15, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
Bozga rewelacja a co robisz na zime z doniczkami jak je przechowujesz?


Dzięki, ale one zimą stoją dokładnie w tym samym miejscu Kwiatostany na zimę oczywiście zostawiam bo ładnie zdobią ogród, ucinam je tylko jeśli pojawia się na nich gruba warstwa śniegu, żeby przeciążone gałązki nie popękały w nieodpowiednim miejscu . Chowam do garażu tylko ogrodowe.
Muszę już kończyć bo obiecałam uprać córce sukienkę na bal gimnazjalny i jest wściekła na mnie za to przesiadywanie na ogrodowisku

Fotka musi być !
Wersja pnąca
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Tesska 22:23, 10 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
ten ogromny szpaler róż robi wrażenie ja uwielbiam róże ,a teraz lubie tez hirtensje chociaz mam je 1 raz w ogrodku bukietowe i wogole nie wiem czym sie róznia ogrodowe od innych czarna magia to dla mnie
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Malgosik 22:36, 10 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
Dzięki za info
wypasione masz przedpłocie
racja z wycinaniem najgrubszych pędów
bo jak byś tylko od dołu podcinała, to miałabyś już przy gruncie grubaśne gałęzie
____________________
Ogród na glinie
Kasya 22:41, 10 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42216
Tez czekam z niecierpliwoscią na twoj szpaler rózany
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies