Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Matka 08:13, 11 cze 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
a jak zimujesz te w donicach?chowasz?czy zostają na zimę na zewnatrz?
____________________
U Matki
Filemon24 09:34, 11 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
U mnie z miejscem probolemu nie będzie mam 52 arową działkę także mogę sadzić do woli a przykrywasz je na zimę?
____________________
Tesska 09:56, 11 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
no to Bozga teraz jestem ugotowana , bo skoro mozna je w donicach zimować to wiadomo czym to grozi zakupem nowych odmian bukietowych , i zapytam jeszcze czy w zime je podlewasz?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
bozga 11:45, 11 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nic na zimę w swoim ogródku nie przykrywam, wstawiam tylko do nieogrzewanego i ciagle otwieranego garażu donice z ogrodowymi , pozostałe donice z hortensjami pozostawiam na swoich stałych miejscach( ogrodowe , które rosną w gruncie zostawiam jak są) i mam w donicy trawę pampasową 3 rok, miałam kiedyś piękny okaz w gruncie przez 2 lata, wymagał dużo zachodu z przezimowaniem i mimo starań w jedną zimę wziął i zamarzł. Co do podlewania zimą to jak jest śnieg sypię im po dużej łopatce śniegu, niech sobie wolno topnieje, jak nie ma sprawdzam palcem, ziemia musi być wyraźnie sucha żebym podlała. Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
mirkaka 11:58, 11 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Tego że można zimować hortensje w donicach na zewnątrz to też nie wiedzialam, ale donice owijasz czymś żeby bryła korzeniowa nie przemarzła?
Ogród i roślinki piękne
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
bozga 12:18, 11 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
mirkaka napisał(a)
Tego że można zimować hortensje w donicach na zewnątrz to też nie wiedzialam, ale donice owijasz czymś żeby bryła korzeniowa nie przemarzła?
Ogród i roślinki piękne


Nie niczym nie owijam, jedyne co ewentualnie robię to podsuwam je bliżej ścian budynku. Bawiłam się kiedyś w okrywanie roślin ale na chwilę obecną wyznaję zasadę, że jeśli coś bez okrywania nie przetrwa u mnie zimy, a mieszkam w ciepłym rejonie Polski, to nie nadaje się do mojego ogródka.
Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Kasya 19:35, 11 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42198
Czy hortensje dadzą radę na sloncu, zanim nie wyrosnie zywopłot ze szmaragdow i zrobi im troche cienia ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
bozga 19:53, 11 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Kasya napisał(a)
Czy hortensje dadzą radę na sloncu, zanim nie wyrosnie zywopłot ze szmaragdow i zrobi im troche cienia ?


Oczywiście
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
monibob 16:02, 12 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2014
Posty: 68
Podoba mi się Twoje podejście,a patrząc na Twoje hortensje i ich niezwykłą urodę- nic tylko naśladować. Jestem ogromną miłośniczką hortensji, ale dopiero zaczynam z nimi przygodę. Stale będę więc zaglądać i podziwiać. W tej chwili moja kolekcja liczy 10 odmian (5 bukietowych, 1 drzewiasta i 3 ogrodowe). Planuję jeszcze zakup Majsy, Pink Diamond, Phantom i Magical Fire. Ale na nie dopiero musi powstać rabata. Też mieszkam w dość ciepłym regionie Polski i mam nadzieję, że mi nie wymarzną zimą.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4180-przemiany-ustronia-pod-miedza Nigdy nie trać wiary!
bozga 19:53, 19 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Zapraszam na wspólny spacer, dopiero dzisiaj znalazłam chwilę, żeby pocieszyć się ogrodem. Korzystam z kilku minut przed kolejną deszczową chmurą









____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies