Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 22:35, 06 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
a jaka masz grubośc warstwy? jaka wystarcza masz juz doświdczenie dlatego pytam


Juto cyknę fotkę bo to najlepiej zobrazuje sprawę i od razu zmierzę jaka to jest mniej więcej grubość
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 23:54, 06 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tak siedzę i analizuję nasze zakupy i coś mi się nie zgadza na etykiecie dołączonej do egzempalarza zakupionego przez Michalinkę


Na fotce jest jakaś odmiana derenia kwiecistego (typowy kształt podsadek), kousa są szpiczaste. Niestety ja tez mam z tym przykre doświadczenia, dlatego też ( między innymi) kupuję derenie z choć jednym kwiatem. Miejmy nadzieję, że tylko fotka jest błędna i jest to ta odmiana, czekamy na kwitnienie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Ola54 14:32, 07 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
bozga napisał(a)
Tak siedzę i analizuję nasze zakupy i coś mi się nie zgadza na etykiecie dołączonej do egzempalarza zakupionego przez Michalinkę


Na fotce jest jakaś odmiana derenia kwiecistego (typowy kształt podsadek), kousa są szpiczaste. Niestety ja tez mam z tym przykre doświadczenia, dlatego też ( między innymi) kupuję derenie z choć jednym kwiatem. Miejmy nadzieję, że tylko fotka jest błędna i jest to ta odmiana, czekamy na kwitnienie


Bożenko, ujmę to tak..dla mnie one wszystkie do siebie podobne [na razie] pewnie nigdy nie widziałam kwitnącego a jeżeli widziałam to nie wiedziałam co to jest.Ten kupiłam bo tak ładnie o nich pisałaś i do tego ładnie pokazywałaś.I zaskoczyło jak zobaczyłam w sklepie.Były jeszcze inne .
Mam dwa derenie- jeden pagodowy i Dereń biały 'Variegata i chętnie powiększę stan posiadania.
Na kwiaty mojego pewnie trochę poczekam a może trafię na kwitnącego.Teraz wiem co szukać
Ewik 05:22, 08 cze 2015


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Kusicie tymi dereniami,oj kusicie
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
Filemon24 11:36, 08 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
Widzę po swoich hortensjach że u mnie wszystko w tyle mieszkam przy granicy z warmińsko mazurskim zimnu tu jak nie wiem
Twoje hortensje wyglądają rewelacyjnie. Kupiłam zakwaszacz do rododendronów jak myślisz podlać nim hortensje?
____________________
bozga 20:57, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Tesska napisał(a)
a jaka masz grubośc warstwy? jaka wystarcza masz juz doświdczenie dlatego pytam


Tylko pod żwirkiem mam agrowłókninę ( zwykłą). żwirek- wybiera się w sklepie frakcję- jest przeważnie na ekspozycji i wizualnie wybieramy jaką średnią wielkość kamyczków chcemy mieć. Ja mam grubość wysypanej warstwy ok 2 cm ( jest to stosunkowo mało ale włókniny nie widać, tym bardziej, że zrobiła się szara od pyłu.
Fotka przed i po rozgarnięciu kamyczków



Mam nadzieję, że moje objaśnienia będą Ci pomocne. Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:05, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
U nas zaczęło padać, na razie podchodzę do tego sceptycznie, bo już 2 X się cieszyłam, ale bardzo krótko. Mam nadzieję, że tym razem będzie inaczej

W ledwo widocznych jak na razie kroplach deszczu ( część uliczna )


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
malkul 21:07, 08 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
powiedż mi czy jeśli dereń kwiecisty dostał grzyba i dziś juz jest goły to co mam z nim dalej robić?
drugi jeszcze ma liście ale też mu brązoweja i schną
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
bozga 21:08, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Anabelki rosną jak na drożdżach

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
malkul 21:10, 08 cze 2015


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
jak nawozisz teraz anabelki?
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies