Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

MAD 09:52, 09 cze 2015


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Pięknie Twój ogród oczekuje na kwitnienie hortensji. Te przełamania kolorami traw, bylin i liści drzew są cudne!
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Filemon24 10:07, 09 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
hortensje i żurawki to niezawodne i piękne połączenie
____________________
Filemon24 10:10, 09 cze 2015


Dołączył: 29 maj 2015
Posty: 1914
No właśnie zakwaszacz a odżywka to dwie zupełnie inne rzeczy niby pisze na opakowaniu że pod hortensje jak najbardziej, podlałam je trochę ale raczej tylko raz w sezonie będę tak robić. Tak ładnie rosną a posadziłam je rok temu że bez sensu eksperymentować. Daje im nawóz do hortensji i podlewam gnojówką.
Na jakim stanowisku rosną twoje dębolistne chciałabym kupić jakąś ale czy one faktycznie tylko w cieniu mogą rosnąći mam jeszcze pytanie czy nie przemarzają tak jak ogrodówki?
____________________
mirkaka 10:48, 09 cze 2015


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Ja również zachwyciłam się połączeniami zieleni i żółtych kolorków. Mnie ostatnio bardzo przypada do gustu kolor roślin wybarwiających się na żółto
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Tesska 14:13, 09 cze 2015


Dołączył: 04 mar 2015
Posty: 895
mnie tez sie bardzo podoba mam ochote na ta trawke zółta jaka to odmiana?
____________________
miłego dnia - Teresa mój mały ogródek; Wizytówka
Kawa 14:55, 09 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
matko kochana jaki Ty masz piękny gąszcz!!!!
cudnie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
bozga 21:06, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Malgosik napisał(a)


co to za biała trawa?

a wcześniej pokazany płaczący do ziemi to grab?
ile ma lat to drzewo?



Ta trawka to chyba trzęślica, bardzo polecam. Co do drzewa to jest to wiśnia różowa pendula wysoko zaszczepiona, jak wyglądała po zasadzeniu- wygrzebałam archiwalną fotkę sprzed 7 lat


I dzisiaj (co rok po kwitnieniu wycinam prawie na samej górze 1- 3 najdalej sięgające pędy z rozgałęzieniami, miejsca cięcia juz po miesiącu prawie nie widać, bardzo szybko wypuszcza nowe tuż nad cięciem, poza tym , że liście są podziurawione przez jakieś żuczki nie sprawia innych problemów). Bez cięcia wyszłaby na ulicę
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:07, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Filemon24 napisał(a)
No właśnie zakwaszacz a odżywka to dwie zupełnie inne rzeczy niby pisze na opakowaniu że pod hortensje jak najbardziej, podlałam je trochę ale raczej tylko raz w sezonie będę tak robić. Tak ładnie rosną a posadziłam je rok temu że bez sensu eksperymentować. Daje im nawóz do hortensji i podlewam gnojówką.
Na jakim stanowisku rosną twoje dębolistne chciałabym kupić jakąś ale czy one faktycznie tylko w cieniu mogą rosnąći mam jeszcze pytanie czy nie przemarzają tak jak ogrodówki?
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:11, 10 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Dębolistne rosną bez problemu, wszystkie już w tej chwili mają pąki kwiatowe, nie przemarzają. Mam je i w cieniu i na "patelni", radzą sobie dobrze. Jest jeden problem- bardzo się rozrastają wszerz i dlatego trzeba przeznaczyć na nie więcej miejsca. Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Matka 21:18, 10 cze 2015


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Co dajesz jeść hortensjom?i jak często?
____________________
U Matki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies