Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

bozga 21:19, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I moja nowa rabata w tej okolicy ( musiałam usunąć trawnik z uwagi na problem z koszeniem), na razie roślinki małe, ale myślę, że za rok efekt murowany ( 3 gatunki traw, 2 małe Renhy, berberys Natasza, wśród nich rozrzucony jastrzębiec plamisty)
Jasne plamki na ziemi to opadające z derenia podsadki
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:30, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
malkul napisał(a)
powiedż mi czy jeśli dereń kwiecisty dostał grzyba i dziś juz jest goły to co mam z nim dalej robić?
drugi jeszcze ma liście ale też mu brązoweja i schną


Do tej pory na szczęście nie miałam z tym problemu stąd brak też doświadczenia. O problemie grzybowym u dereni dowiedziałam się dopiero przy ostatnim zakupie ( sprzedawczyni wyraźnie powiedziała, że stosują naprzemiennie 4 ! preparaty p/grzybicze )Ja bym też tak zrobiła. Wiem, że taka roślina wygląda nieciekawie więc pewnie bym ją wykopała i przeniosła do dużej donicy, niech sobie w mniej eksponowanym miejscu dochodzi do siebie ( zanim wyrzucę jakąś roślinę zawsze jej daję szansę w ten sposób

Co do Anabelek to co 2 tygodnie dostają magiczną siłę, otrzymują też znacznie więcej wody niż pozostałe hortensje

Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:43, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
I jeszcze trochę fotek z "wnętrza" mojego ogródka. Na tym etapie, gdy czekam na kwiaty hortensji dominuje zieleń, staram się ją przełamać żółtymi akcentami


____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:54, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Trochę ogólnych dzisiejszych fotek hortensji (w tym ogrodowych, za którymi specjalnie nie przepadam)

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:01, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
c.d.

( dębolistne)



I w tej chwili najpiękniejsze Shikoku Flash ( otrzymałam pocztą 2 prawie "zdechłe " sadzonki no i proszę jakie są wdzięczne)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 22:16, 08 cze 2015


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Filemon24 napisał(a)
Widzę po swoich hortensjach że u mnie wszystko w tyle mieszkam przy granicy z warmińsko mazurskim zimnu tu jak nie wiem
Twoje hortensje wyglądają rewelacyjnie. Kupiłam zakwaszacz do rododendronów jak myślisz podlać nim hortensje?


Mając na uwadze informacje uzyskane na targach oczywiście kupiłam odżywkę do rododendronów ( wytypowałam do eksperymentu 5 roślinek i zobaczymy ), nie znam się na rododendronach i nie wiem czy zakwaszacz to to samo co odżywka ( ja będę stosować odżywkę). Jeśli nie boisz się eksperymentów- to próbuj (ale na razie z dużą dozą podejrzliwości) Pozdrawiam

I żeby nie kończyć suchym tekstem , moja budleja skrętolistna zaczyna kwitnienie

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Ola54 22:48, 08 cze 2015


Dołączył: 02 paź 2011
Posty: 966
Piękne widoki hortensjowe i nie tylko
Kilka znowu kupiłam i czeka mnie sadzenie a u nas susza od dawna nie padało. Dla derenia mam już miejsce posadzę i będę czekać na kwiaty...kiedyś będą. I dzisiaj po raz pierwszy [chyba] widziałam kwitnącego derenia. Wielki był ale nie dziwię się zachwytom nad ich kwiatami
Malgosik 23:12, 08 cze 2015


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
bozga napisał(a)
I jeszcze trochę fotek z "wnętrza" mojego ogródka. Na tym etapie, gdy czekam na kwiaty hortensji dominuje zieleń, staram się ją przełamać żółtymi akcentami



co to za biała trawa?

a wcześniej pokazany płaczący do ziemi to grab?
ile ma lat to drzewo?
____________________
Ogród na glinie
Luki 23:14, 08 cze 2015


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Mnie ciekawi dlaczego moje Anabelki nie mają ani jednego pąka. Wielkie krzaki i zero kwitnienia, jestem strasznie zawiedziony.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Kasya 23:17, 08 cze 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42211
bozga napisał(a)


slicznie tu
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies