Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Mira104 17:15, 01 mar 2017


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Bożenko jaki to jest rozchodnik przed domem - bordowy
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
bozga 09:34, 02 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Krys napisał(a)
Bożenko czy juz tniesz hortensje?


Zacznę w weekend pod warunkiem suchej pogody, u mnie strasznie mokro, pierwsze krokusy są a cięcie takiej ilości krzaków zajmie mi ze trzy tygodnie ! Priorytetem są berberysy z bardzo już nabrzmiałymi pączkami, hortensje mogą jeszcze poczekać, zwłaszcza te przeznaczone do rozmnażania. W domu raz dwa puszczą listki i z powodu niedostatecznej ilości światła zaczną brzydko się wydłużać, do gleby za wcześnie, sprawdzałam palcem -jeszcze w głębi podmarznięta. Dobrym sposobem jest zostawienie przyciętych gałązek na zewnątrz w wiaderku z wodą- sposób sprawdzony, żyją, listków za szybko nie puszczają i można się nimi zająć dużo później.


Wreszcie !!!



Pozdrawiam Wszystkich serdecznie
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
AgataP 09:52, 02 mar 2017


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ale ranniki są piękne, coraz większą mam na nie ochotę
Więc i ja już wyglądam krokusów i szykuję sekator
____________________
Z Pszenicznej...
BasiaLT 09:57, 02 mar 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zacznę w weekend pod warunkiem suchej pogody, u mnie strasznie mokro, pierwsze krokusy są a cięcie takiej ilości krzaków zajmie mi ze trzy tygodnie ! Priorytetem są berberysy z bardzo już nabrzmiałymi pączkami, hortensje mogą jeszcze poczekać, zwłaszcza te przeznaczone do rozmnażania. W domu raz dwa puszczą listki i z powodu niedostatecznej ilości światła zaczną brzydko się wydłużać, do gleby za wcześnie, sprawdzałam palcem -jeszcze w głębi podmarznięta. Dobrym sposobem jest zostawienie przyciętych gałązek na zewnątrz w wiaderku z wodą- sposób sprawdzony, żyją, listków za szybko nie puszczają i można się nimi zająć dużo później.
)


Dzięki za wskazówki, też tak zrobię. A gałązki berberysów też ukorzeniasz?
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Kawa 10:00, 02 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko!! no to wiosna
u mnie krokusów ani śladu
a tyle posadziłam
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Malgosik 10:36, 02 mar 2017


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
No zazdroszczę tych kwiatuszków.
Ale i u mnie krokusy pną się w górę Niedługo pewnie zakwitną.
____________________
Ogród na glinie
agnieszka_m 12:36, 02 mar 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Super wskazówka z gałązkami w wodzie i na polu
To trochę ciachnę dziś bo ładnie słonecznie

Pozdrawiam Bożenko
i czekam na jakieś fotki
____________________
Mój mały ogródeczek :).
zawitka 18:11, 03 mar 2017


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14050
Mam pytanko Bożenko czy znsz hortkę niską Polaster jest naprawdę niska mam ją od wiosny zeszłago roku i zastanawiam się czy ją przycinać????Jak znajdziesz czas na odpowiedż to dziękiTeż tak zrobię z patykami.U mnie jescze nie ma krokusów więc odkładam cięcie .
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
bozga 18:14, 03 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pogoda sprzyja pracom ogrodowym, ja akurat weekend mam zajęty więc na maxa wykorzystałam dzisiejsze popołudnie, Na pierwszy ogień poszedł mój szpaler. Szybka fotograficzna instrukcja cięcia dla przypomnienia ( żeby uniknąć śmiecenia najpierw ścinam główki kwiatowe)

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 18:19, 03 mar 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
Mam pytanko Bożenko czy znsz hortkę niską Polaster jest naprawdę niska mam ją od wiosny zeszłago roku i zastanawiam się czy ją przycinać????Jak znajdziesz czas na odpowiedż to dziękiTeż tak zrobię z patykami.U mnie jescze nie ma krokusów więc odkładam cięcie .


Polestar mam, bardzo ładna i zwarta, tniemy jak najbardziej jak wszystkie bukietowe
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies