Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Iwonka 09:27, 28 sie 2017


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
bozga napisał(a)


Ostatecznie wszystkie są lekko muśnięte różem, najdłużej pozostają białe Magical Moonlight i Polar Bear ( to takie obserwacje moich na dzień dzisiejszy)


No właśnie nawet Limelight robi mi się lekko różowa. Pomyślę o Polar bear tylko czy ona za duża nie rośnie czy raczej taka jak wszystkie? A Magical moonlight mam od zeszłego roku, jeszcze maleństwo z niej, ale poszłam zobaczyć jak się ma i faktycznie cały czas jest limonkowa.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
bozga 09:29, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Iwonka napisał(a)


No właśnie nawet Limelight robi mi się lekko różowa. Pomyślę o Polar bear tylko czy ona za duża nie rośnie czy raczej taka jak wszystkie? A Magical moonlight mam od zeszłego roku, jeszcze maleństwo z niej, ale poszłam zobaczyć jak się ma i faktycznie cały czas jest limonkowa.


Polar Bear taka jak wszystkie - czyli średnia
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Urszulla 09:31, 28 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
bozga napisał(a)


Ostatecznie wszystkie są lekko muśnięte różem, najdłużej pozostają białe Magical Moonlight i Polar Bear ( to takie obserwacje moich na dzień dzisiejszy)


Dziękuję za opisy. Fajnie że zmienność hortensji możesz pokazywać, nigdzie tego nie znajdziemy, jesteś kopalnią realiów z życia hortensji

O moonlight i polar Bear pytałam Ķasię z hortensjowo-brzoskwiniowego. Ale może Ty zrobisz później ich porównanie bo masz je dłużej.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
makkasia 13:15, 28 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
bozga napisał(a)


Wszystkie moje Little Lime niezależnie od stanowiska są niziutkie, więc uważam, że miejsce dobre, oczywiście niskie cięcie w tym dopomoże

A kulki masz extra

Dziękuję baaardzo, ufff odetchnęłam. Bardzo, bardzo dziękuję za szybką odpowiedź
Nie musze mówić, ale powiem, że dla nasz wszystkich jesteś Guru w sprawach hortensji i,że masz je najpiękniejsze na świecie
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Kawa 13:43, 28 sie 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
śliczności
Bożenko uwielbiam te twoje hortensje
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Ewa777 13:46, 28 sie 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Bożenko, wiosną zrobiłam sadzonki z patyczków hortensji bukietowych. Latem posadziłam je do dużych donic. Chciałabym zostawić je w tych donicach, żeby tak rosły. Jak je przechować na zimę? Doradzisz?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Pszczelarnia 14:14, 28 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Myślisz, że mogłabym teraz bez większej szkody przesadzić kwitnącą hortensję omszoną i serratę w pąkach? Nie wiem, co robić, wstrzymują mnie z pracami.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
bozga 19:15, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Ewa777 napisał(a)
Bożenko, wiosną zrobiłam sadzonki z patyczków hortensji bukietowych. Latem posadziłam je do dużych donic. Chciałabym zostawić je w tych donicach, żeby tak rosły. Jak je przechować na zimę? Doradzisz?


Donice duże zostawiam na zewnątrz bez okrywania, nigdy żadna mi nie przemarzła, co do małych doniczek- zakopuję je w ziemi tak na wszelki wypadek

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 19:19, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Pszczelarnia napisał(a)
Myślisz, że mogłabym teraz bez większej szkody przesadzić kwitnącą hortensję omszoną i serratę w pąkach? Nie wiem, co robić, wstrzymują mnie z pracami.


Jeśli bryła ziemi będzie w miarę dorodna to nie widzę żadnych przeszkód skoro wymaga tego sytuacja, później obfite podlewanie, ja często tak robię,wiem,że to niefizjologiczne ale zasady od tego są żeby je łamać ( bez przesady oczywiście).
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:28, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
zawitka napisał(a)
Powiedz mi Bożenko czy z krzaczka derenia Kousa zrobię drzewko???????Zaraziłaś mnie hortkami mam teraz ładną ha ha hortensjową i w niej duuużo odkładów na następną .Twój ogród --marzenie Jeśli znajdziesz chwilę zajrzyj do mnie tam mam tego Kousa


Oczywiście, że da radę, wprawdzie derenie nie wymagają cięcia co nie znaczy, że je źle znoszą
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies