Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Jana 22:37, 17 sie 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
Bożenko śliczne te niebieskie hortki, u mnie niestety ogrodowe nie zimują i przemarzają, te kwitną na dwuletnich pędach? bo czytałam gdzieś teraz, że są ogrodowe które kwitną na tegorocznych pędach ale muszę jeszcze zbadać ten temat
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Urszulla 10:51, 19 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21880
Czy możesz zerknąć do mnie na str. 953. W ostatnim poście dałam dwa zdjęcia bezimiennych hortensji. Może uda Ci się rozpoznać odmiany?

Jedna niby okazuje się Candlelight- czy masz taką i siebie żeby porównać? U mnie str. 954.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
kerii 11:36, 19 sie 2017


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 2185
U Ciebie jak zwykle hortensjowo cudnie i rośnie jak na drożdżach każdy patyczek w ziemię wetknięty

U mnie z pośród kilkudziesięciu patyczków, kilku udało się przetrwać, nadal mają listki a jeden nawet zakwitł. I tu mam pytanie co dalej z nimi zrobić. Rosną w jednej donicy i nie wiem czy przesadzać, każdy do oddzielnej czy zostawić razem i dopiero na wiosnę je ruszać? Tak się z nich cieszę bo moje własne, że boję się ich dotykać żeby nie zepsuć
____________________
Jola Moja glebo terapia
Nett 09:35, 22 sie 2017


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Bożenko potrzebuję porady w sprawie hortensji Diamantino. Po cięciu wiosennym wypuściła bardzo cienkie gałązki i właściwie całe lato leży. Jest u mnie drugi rok i nie wiem czy to wina złego cięcia (wszystkie hortensje cięłam podobnie, a tylko ta jedna leży), czy młodości, czy coś jeszcze innego może jej dolegać. Umieściłam u siebie zdjęcia. Jeśli mogłabyś zerknąć, byłabym wdzięczna
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Makao_J 15:05, 22 sie 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Trafiłam do Ciebie bo szukam w necie inspiracji i padłam jak zobaczyłam ilość hortensji w Twoim ogrodzie.
Normalnie czyste szaleństwo. I jak łatwo ukorzeniasz hortki. Ja w tej kwestii poległam już kilka razy.
Zaznaczam wątek bo oszalałam na puncie Twoich hortek.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
basia3 15:11, 23 sie 2017


Dołączył: 03 maj 2013
Posty: 1329
piękny busz prezentujesz. cudownie jak zawsze zresztą.
____________________
JEST DOBRZE :D
bozga 20:30, 27 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Witam po dłuższej przerwie, trochę pytań się nagromadziło, niektóre wymagają głębszego zastanowienia, obiecuję, odpowiem jutro Co do ogrodu, chyba już jest dojrzały, nie budzi też już takich emocji jak wcześniej, owszem poświęcam mu nadal sporo czasu ale nie dążę już do bliżej nieokreślonej perfekcji i muszę powiedzieć, że czuję się z tym dobrze Dla mnie to ostatni dzień urlopu, spędziłam go bardzo aktywnie, zmęczona fizycznie ale wypoczęta umysłowo wracam do pracy. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

I oczywiście porcyjka hortensjowych widoczków
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:34, 27 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:38, 27 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 20:42, 27 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies