Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

Urszulla 02:19, 28 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
bozga napisał(a)






Ta z drugiego planu??






I ta z pierwszego planu? To ta sama? Jaka odmiana?
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 02:24, 28 sie 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
bozga napisał(a)
Dziękuję za odwiedziny




A te przy wejściu jasne?

Tak skrótowo zadaję pytania. Bo szukam nie przebarwiających się na mocny róż. Moje Magical Candle tylko przypudrowane a różowo. A jeszcze fajne są pozostające seledynowy. Dzięki za cierpliwość dla moich poszukiwań.


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
bozga 08:25, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Na pierwszym planie Summer Sweet, w tle Pinky Winky

Diamantino ( kwiaty ciężkie, więc się przechyla,pędy znacznie bardziej wydłużone i cieńsze na stanowisku nawet lekko zacienionym- to przy okazji odpowiedź na wcześniejsze zapytanie)



Bobo


Po kolei Dentelle de Gorron, tuż za nią Confetti, Silver Dollar tez się odrobnę załapała, ostatnia Diamantino
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 08:33, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
White Diamonds


Sundae Fraise



Little Lime


Diamant Rouge


Vanille Fraise i Limelight


Co do hortensji o ażurowych kwiatostanach , rozpoznawanie na podstawie fotek jest trudne, nawet na żywo są do siebie nieraz bardzo podobne, tylko niektóre mają cechy szczególne widoczne na pierwszy rzut oka
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 08:41, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Iwonka napisał(a)
Bożenko powtórzę za wszystkimi, którzy odwiedzają twój ogród, że jest zjawiskowy i niepowtarzalny! Piękna kolekcja hortensji i uroczy dziadek cedr Jaką odmianę hortensji, która nie przebarwia się na różowo poleciłabyś? Zależy mi na limonkowym i białym odcieniu, który pozostałby na kwiatach jak najdłużej.


Ostatecznie wszystkie są lekko muśnięte różem, najdłużej pozostają białe Magical Moonlight i Polar Bear ( to takie obserwacje moich na dzień dzisiejszy)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 08:43, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
kerii napisał(a)
U Ciebie jak zwykle hortensjowo cudnie i rośnie jak na drożdżach każdy patyczek w ziemię wetknięty

U mnie z pośród kilkudziesięciu patyczków, kilku udało się przetrwać, nadal mają listki a jeden nawet zakwitł. I tu mam pytanie co dalej z nimi zrobić. Rosną w jednej donicy i nie wiem czy przesadzać, każdy do oddzielnej czy zostawić razem i dopiero na wiosnę je ruszać? Tak się z nich cieszę bo moje własne, że boję się ich dotykać żeby nie zepsuć



Nic nie zepsujesz, skoro się ukorzeniły spokojnie możesz je przesadzić w dowolne miejsce już teraz , na pewno nie czekaj do wiosny, one nie przemarzają
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 08:50, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Nett napisał(a)
Bożenko potrzebuję porady w sprawie hortensji Diamantino. Po cięciu wiosennym wypuściła bardzo cienkie gałązki i właściwie całe lato leży. Jest u mnie drugi rok i nie wiem czy to wina złego cięcia (wszystkie hortensje cięłam podobnie, a tylko ta jedna leży), czy młodości, czy coś jeszcze innego może jej dolegać. Umieściłam u siebie zdjęcia. Jeśli mogłabyś zerknąć, byłabym wdzięczna


Odpowiedziałam już wyżej ale powtórzę,to piękna odmiana, o średnim wzroście ( a nawet niższym). Warunek- słoneczne stanowisko, nawet w lekko zacienionym pędy wybitnie się wydłużają i oczywiście nie są w stanie utrzymać ciężkich główek. Cięcie oczywiście bardzo ważne ale tu obowiązuje jedna zasada właściwie dla wszystkich bukietówek- jak najniżej




A to moje młodziaki Diamantino, tutaj akurat w leżeniu poza lekko zacienionym stanowiskiem wybitnie im pomogła ulewa z gradobiciem ( już podwiązane )

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 08:56, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
madeczkam napisał(a)
Witam, czy może mi Pani doradzić, co moge posadzić obok oraz przed hortensją vanille fraise - to duzy 8 letni okaz obok łysa polanka, co będzie podkreślać jej urodę?? z góry dziękuje i pozdrawiam



Na dzień dzisiejszy za najlepszych kompanów uważam piórkówki, rozchodniki i funkie, wybór zależy od nasłonecznienia
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
makkasia 09:19, 28 sie 2017


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
[quote



Little Lime




Bożenko kupiłam niedawno właśnie tą odmianę. W tej chwili jest śliczna niziutka i chciałabym aby taka została.
Rośnie na stanowisku gdzie od 12-tej do wieczora ma ciągłe nasłonecznienie czy bardzo niskie cięcie pozwoli na zachowanie niskich krzaczków czy niestety muszę ją przesadzić
mówię o tym miejscu pod kulką bukszpanową na pniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3727-makowo-na-kociewiu?page=737
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
bozga 09:23, 28 sie 2017


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
makkasia napisał(a)


Bożenko kupiłam niedawno właśnie tą odmianę. W tej chwili jest śliczna niziutka i chciałabym aby taka została.
Rośnie na stanowisku gdzie od 12-tej do wieczora ma ciągłe nasłonecznienie czy bardzo niskie cięcie pozwoli na zachowanie niskich krzaczków czy niestety muszę ją przesadzić
mówię o tym miejscu pod kulką bukszpanową na pniu
https://www.ogrodowisko.pl/watek/3727-makowo-na-kociewiu?page=737


Wszystkie moje Little Lime niezależnie od stanowiska są niziutkie, więc uważam, że miejsce dobre, oczywiście niskie cięcie w tym dopomoże

A kulki masz extra
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies