Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

anpi 21:22, 24 maj 2018


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Montana oszalał?A ile on ma lat?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
bozga 21:24, 24 maj 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
anpi napisał(a)
O!Jesteś w Zamościu?To już do mnie niedaleko...godzinkę jazdy...na kawkę...
Derenie cudne


Pierwszy raz jestem w tych rejonach, i muszę przyznać, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. A co do roślinności takie ogólnie spostrzeżenie z trasy to jest wyraźnie bujniejsza niż w lubuskim ( no ale u nas tylko sosna dobrze sobie radzi na tych pokładach piachu). Pozdrawiam
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:31, 24 maj 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
anpi napisał(a)
Montana oszalał?A ile on ma lat?


Kilka, trudno powiedzieć ile, myślę, że ok 5, zresztą on rośnie bardzo szybko, niektóre pędy szczelinami przepełzły przez poddasze i zakwitły po drugiej stronie. Nigdy nie przemarzł ale przymrozki wiosenne 2 x już go pozbawiały kwiatów



Z pnączy to zaraz a może już całkiem zakwitła hortensja pnąca,
pełznie po moim garażu a na dodatek przeszkadza w suszeniu prania ( no nie aż tak bardzo )
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
bozga 21:46, 24 maj 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
Jeszcze na koniec ( muszę powiedzieć, że nie pamiętam kiedy miałam aż tyle czasu, żeby siedzieć przy kompie) pokażę jak w tym roku zakwitła glicynia chińska Prolific, bardzo polecam, nie trzeba czekać latami żeby zakwitła a na dodatek pięknie pachnie

Na pierwszej fotce jej ogrodowy początek-po prawej stronie,bardziej widać kijek bambusowy, niż roślinkę

____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
BKosimkArt 22:09, 24 maj 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
bozga napisał(a)
Jeszcze na koniec ( muszę powiedzieć, że nie pamiętam kiedy miałam aż tyle czasu, żeby siedzieć przy kompie) pokażę jak w tym roku zakwitła glicynia chińska Prolific, bardzo polecam, nie trzeba czekać latami , żeby zakwitła a na dodatek pięknie pachnie

Na pierwszej fotce jej ogrodowy początek-po prawej stronie,bardziej widać kijek bambusowy, niż roślinkę


Kusi mnie cały czas, Twoja jest cudowna!!!
Pytałam wcześniej o hortensję dębolistną, wypowiesz się?
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
bozga 22:26, 24 maj 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
BKosimkArt napisał(a)
Bożenko a ja mam pytanko na temat hortensji dębolistnej... u mnie zostawia liście na zimę, powinnam ją okrywać?? jak przycinać i kiedy??
póki co u mnie nie kwitła a mam ją jakieś dwa lata...



Teraz dopiero zauważyłam jakie mam zaległości
Nie okrywamy, wiosną usuwamy tylko pędy suche lub te, które nam w czymś przeszkadzają- czyli nie tniemy podobnie jak ogrodowych. Liście rzeczywiście trzyma długo, ja je delikatnie wykruszam ręką ale same też wcześniej czy później to zrobią. Co do kwitnienia to niestety trzeba cierpliwie czekać , nawet całkiem spore krzaki potrafią wydać pojedyncze kwiatostany.



Fotki dębolistnej przy sobie nie posiadam, więc rzut na aktualny stan ogrodu
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Mira104 23:07, 24 maj 2018


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Śliczne zdjęcia, też kupiłam hortensje pnąca, jeszcze malutka, ale patrząc na zdjęcia sprzed 2 lat, a obecne, to mam nadzieje że szybko obrośnie ganek. Wisterie planuję dokupić i posadzić koło tarasu Pozdrawiam.
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
Ewa777 13:49, 25 maj 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Po tych zdjęciach bardzo się cieszę, że wybrałam właśnie derenie Piękne masz wszystkie odmiany Chciałabym, zeby u mnie tak dobrze rosły
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
avellan 18:33, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
bozga napisał(a)


Mój dotychczas NN dereń po wielu porównaniach uznałam za Stellar Pink, więc na pewno będziesz zadowolona Zupełnie bezproblemowy , no i ten niepowtarzalny urok ( teraz już przekwitł, więc fotki sprzed 2-3 tygodni)




A stronka na fb nazywa się tak samo jak na Ogrodowisku Nie wiem czy będzie co podglądać bo u mnie ewidentnie susza, rośliny w tym upale zostawione zostały na tydzień bez dostawy wody


Dziękuje za odpowiedź jejku ale cudo zakupiłam <3 myślałam, że go nie masz i trochę żałowałam, że nie zobaczę go jako bardziej dorosłego w prawdziwym ogrodzie, a tu taka niespodzianka musiałam albo przegapić albo jeszcze nie dotrzeć. Dziś go sadzimy, w zasadzie to J. sadzi, a ja przeglądam ogrodowisko jest na tyle cierpliwy, że wykonuje cięższe prace,a tam trzeba trochę przekopać. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam, że kazałam mu do uniwersalnej ziemi ogrodowej dosypać trochę torfu i przekompostowanego obornika (na szczęście odkryliśmy niedawno jego źródło całkiem niedaleko). Oprócz przekonania mnie do dereni (zakochałam się w nich i kombinuje gdzie jeszcze jakiegoś posadzić) przekonałaś mnie ostatecznie, że nie chcę mieć jednak przewagi iglaków w ogrodzie . Stronę na fb już odnalazłam W Wielkopolsce też mamy suszę i rozpanoszył się w moim ogrodzie przędziorek, opanował nawet mirabelkę, sąsiadka ma jeszcze gorzej, u niej zbrązowiał wielki świerk. Pozdrawiam
avellan 18:33, 25 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
bozga napisał(a)


Mój dotychczas NN dereń po wielu porównaniach uznałam za Stellar Pink, więc na pewno będziesz zadowolona Zupełnie bezproblemowy , no i ten niepowtarzalny urok ( teraz już przekwitł, więc fotki sprzed 2-3 tygodni)




A stronka na fb nazywa się tak samo jak na Ogrodowisku Nie wiem czy będzie co podglądać bo u mnie ewidentnie susza, rośliny w tym upale zostawione zostały na tydzień bez dostawy wody


Dziękuje za odpowiedź jejku ale cudo zakupiłam <3 myślałam, że go nie masz i trochę żałowałam, że nie zobaczę go jako bardziej dorosłego w prawdziwym ogrodzie, a tu taka niespodzianka musiałam albo przegapić albo jeszcze nie dotrzeć. Dziś go sadzimy, w zasadzie to J. sadzi, a ja przeglądam ogrodowisko jest na tyle cierpliwy, że wykonuje cięższe prace,a tam trzeba trochę przekopać. Mam nadzieję, że dobrze zrobiłam, że kazałam mu do uniwersalnej ziemi ogrodowej dosypać trochę torfu i przekompostowanego obornika (na szczęście odkryliśmy niedawno jego źródło całkiem niedaleko). Oprócz przekonania mnie do dereni (zakochałam się w nich i kombinuje gdzie jeszcze jakiegoś posadzić) przekonałaś mnie ostatecznie, że nie chcę mieć jednak przewagi iglaków w ogrodzie . Stronę na fb już odnalazłam W Wielkopolsce też mamy suszę i rozpanoszył się w moim ogrodzie przędziorek, opanował nawet mirabelkę, sąsiadka ma jeszcze gorzej, u niej zbrązowiał wielki świerk. Pozdrawiam
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies