Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Hortensjada

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjada

eDorka 10:58, 27 maj 2018

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Cudnie!
Też mam Montanę i nie dokupuję, chociaż co roku są dostępne w niskiej cenie. Robię sadzonki, przyginającgałązki do podłoża.

Czy Twoja hortensja dębolistna kwitnie już? Moja rozpoczęła właśnie spektakl. Ma 5 kwiatostanów, jest u mnie od wiosny ubiegłego roku i to jej pierwsze kwiaty u mnie. Ja jej na mrozy poniżej minus 5 dawałam kapturek z cienkiej włókniny z racji tego, że mam przeciągi.

Kwitnie również zakupiona wiosną tego roku Polestar. Chcę ją trzymać w doniczce na tarasie.... Mam nadzieję, że nie ususzę...
zawitka 07:44, 28 maj 2018


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14062
Allle Montana coś cudownego to chyba też dosadzę przy altanie drugiego
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Elka 22:49, 28 maj 2018


Dołączył: 04 cze 2015
Posty: 441
Bożenko jeżeli nie widzę jeszcze kwiatostanow na moich limelightach tzn. Że za krótko je przycielam ? Przeprowadziłam moje pierwsze cięcie jakieś 15 cm nad ziemią. Porazka???
____________________
Elka Nieśmiałe pierwsze kroki
BKosimkArt 07:08, 29 maj 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
A widzisz czyli błąd zrobiłam że ją cięłam... dzięki Bożenko!
Śliczna hosta na tych zdjęciach, fajnie rozjaśnia łuczek.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Makao_J 07:10, 29 maj 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Rozumiem że Montana kwitnienie już zakończyła. Jak wygląda traz? Bez różowych kwiatkow?
Myślę nad jej kupnem ale znichęca mnie jej krótkie kwitnienie. I strach że mi przemarznie bo u mnie wiatry są.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
eDorka 14:52, 30 maj 2018

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Aniu, moja rośnie w przeciągu, nie wymarza, kwitnie i pachnie ślicznie.
Tyle, że to Wrocław.
Jest zielona z czekoladowymi młodymi listkami.
Nie jestem pewna czy mogę wrzucać zdjęcia do czyjegoś wątku...
Kawa 15:03, 30 maj 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Bożenko jak zwykle cudnie
derenie wow ale montana to wow wow
no i glycynia
opad szczeny
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Ewa777 09:22, 05 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18484
Bożenko, wczoraj na listkach hortensji bukietowych, które mam w donicach pojawiły się białe plamki na obrzeżach liści. U siebie załączyłam zdjęcia. Znajdziesz czas, żeby zajrzeć i podpowiedzieć co to i czy trzeba reagować?
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
KasiaBawaria 13:47, 05 cze 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Dawno mnie tu nie bylo, wiec sie podpinam
____________________
Zapraszam na kawe
bozga 18:46, 05 cze 2018


Dołączył: 05 kwi 2015
Posty: 3390
eDorka napisał(a)
Cudnie!
Też mam Montanę i nie dokupuję, chociaż co roku są dostępne w niskiej cenie. Robię sadzonki, przyginającgałązki do podłoża.

Czy Twoja hortensja dębolistna kwitnie już? Moja rozpoczęła właśnie spektakl. Ma 5 kwiatostanów, jest u mnie od wiosny ubiegłego roku i to jej pierwsze kwiaty u mnie. Ja jej na mrozy poniżej minus 5 dawałam kapturek z cienkiej włókniny z racji tego, że mam przeciągi.

Kwitnie również zakupiona wiosną tego roku Polestar. Chcę ją trzymać w doniczce na tarasie.... Mam nadzieję, że nie ususzę...



Ja żadnych kapturków nie robię dla roślin w gruncie ale mam kilka donic z ogrodowymi i je na zimę chowam do garażu ( w sezonie maskują mi miejsce przy tarasie gdzie betonowa wylewka uciekła prawdopodobnie z ram i uniemożliwia posadzenie rośli a skuwać tego na pewno nie będę ! Dębolistne zawiązaly pąki ale mimo, że mam egzemplarze też kilkuletnie to daleko im do kwitnienia jak na fotkach reklamowych Ale może w przyszłości coś się zmieni

Na razie w zastępstwie fotka różana ( Ascot)
____________________
Hortensjada Wizytówka-hortensjada
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies