Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

rumiankowa 11:33, 16 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
No właśnie nie wiem, jakim cudem, to są chyba kosaćce (tak wyglądają) - w miliony cebulek zaopatruje nas moja niezawodna mama więc tak do końca niestety nie znam odmian.

Ale ponieważ wyszło słońce, mam jeszcze fotki z tarasu. Widok na 2 stronę ogrodu, zupełnie nietknietą przez nas jeszcze. I widok w dal póki co bez zabudowy, przez co strasznie tu wieje, ale za to jest przestrzeń.

Taras jest wysoko nad gruntem, działka po tej stronie ma spadek, będzie pewnością trudniejsza w aranżacji, ale może wyjdzie ciekawie





A tu moje tarasowe/doniczkowe:
- Azalia
- Wawrzyn szlachetny
- Lawenda na pniu



i symetrycznie
- Azalia w innym odcieniu
- Rozmaryn
- Lawenda na pniu



Pod samą szybą wciśnięte są donice z tujami (2 szt. Miriam i 2 szt. Aurea Nana) powędrują na górę frontowej skarpy (nad lawendy z różami).

Musiałam je tak ścisnąć donicami, bo wieje... od razu je wczoraj powywalało :/


____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
aptu 23:34, 17 kwi 2015

Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 146
Ho ho jakie przestrzenie u Ciebie . Ja mieszkam w Krakowie ale mój ogród jest daleko z tąd Nie byłam jeszcze w żadnej szkółce, a tych moich róż szukałam na necie na stronach różnych szkółek
____________________
Magda - U mnie, na wsi...
rumiankowa 19:14, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Aha, to już wszystko wiem

Udało nam się dzisiaj odwiedzić 2 szkółki. Jedną w podkrakowskiej Masłomiący, drugą w Krakowie na Marchołta. Rewelacja! Kończę z wycieczkami do Obi, ceny w szkółkach niższe, wybór większy i kondycja roślin bez zarzutu.

Dzisiejsze nabytki z Masłomiący - donice i niezapominajki. Trochę ozdobią nasz smętny, nieotynkowany ganek






Już wiem, że po różaneczniki też uderzamy do szkółki niech wreszcie będzie ciepło, coś bym podziałała w ogrodzie...





____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 20:14, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Witaj widzę, że masz spory zapał do pracy i dobrze tylko coś ten sezon nie może się rozpocząć, u nas dzisiaj sypał śnieg. Ja również plany mam ambitne, tyle, że z realizacją gorzej, bo pogoda nie pozwala. Zaznaczam wątek i będę śledziła Twoje poczynania pozdrawiam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
rumiankowa 20:24, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Witam dzięki za odwiedziny. Pogoa okropnie daje w kość, dziś były 3 stopnie rano i lodowaty wiatr
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
paulina_ns 20:27, 18 kwi 2015


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
rumiankowa napisał(a)
Witam dzięki za odwiedziny. Pogoa okropnie daje w kość, dziś były 3 stopnie rano i lodowaty wiatr


No to tak jak u nas, ale nie poddałam się, 2 godziny w ogrodzie wytrzymałam
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
AnnaCh 20:55, 18 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wpadłam z rewizytą i też przeczytałam cały wątek Śliczną masz tą lawendę i róże. Super to wygląda jak kwitnie Zaznaczam do obserwowania i życzę powodzenia w dalszych pracach
P.S. A przestrzenie faktycznie masz za oknem ogromne
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Pomarancza 21:50, 18 kwi 2015


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 292
Rumiankowa, to pewnie kosaćce żyłkowane były, kwitną tak wcześnie

Jak cie się podobała szkółka na Marchołta? Wybieram się tam i wciąż dotrzeć nie mogę... Warto?
____________________
Czy ten plan ma sens? Zmienić pobojowisko w ogród...
rumiankowa 22:14, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Pomarańcza racja co do kosaćców, właśnie doczytałam, że to żyłkowane.

Szkółka na Marchołta świetna. Nie mam aż tak dużego porównania, bo byłam dopiero w kilku miejscach, w większości w niewielkich przydomowych szkółkach z małym wyborem roślin. Z pewnością jest tam xnacznie większy wybór niż w marketach/obi itd. no i generalnie rośliny, które mnie interesowały były na miejscu, w bardzo dobrym stanie i całkiem dobrej cenie. Niestety lodowaty wiatr nas szybko wygonił stamtąd, ale nie mam tam daleko, wybieram się na spokojne rozeznanie, jak się ociepli
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 22:17, 18 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
AnnaCh napisał(a)
Wpadłam z rewizytą i też przeczytałam cały wątek Śliczną masz tą lawendę i róże. Super to wygląda jak kwitnie Zaznaczam do obserwowania i życzę powodzenia w dalszych pracach
P.S. A przestrzenie faktycznie masz za oknem ogromne


Witam u siebie dziękuję za miłe słowa i zapraszam
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies