Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogródek Rumiankowej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Rumiankowej

Efffa 12:41, 22 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
rumiankowa napisał(a)
dziękuję za kibicowanie i odwiedziny

Rumianku u mnie jak na lekarstwo ale projekt naszego domu nazywał się Rumiankowa Chata bis muszę jednak pomyśleć o jakiejś ziołowej rabacie z rumiankiem

Ha ha to tak jak ja muszę trzymać sie cisów, tytuł zobowiazuje,a u mnie tylko 2 ciski, ale tytułu zmieniać nie będę, bo przecież jeszcze ogrodu nie mam i pewnie cisu się u mnie znajdzie, a kiedyś chciałam mieć przewagę cisów, ale te ogrody są na O. tak piękne ze nie umiem sie trzymac swojego założenia!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 12:50, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Chyba nikt nie umie się trzymać. Przynajmniej z tych osób, które dopiero coś tworzą. Za dużo pokus. Potem pewnie połowa roślin będzie nas drażnić i zmienimy zdanie... ale cóż, na błędach się najlepiej uczy. Ja już wiem, że na 2 skarpę kupuję inne odmiany lawendy, bo jest ich od groma i nie wszystkie zimą wyglądają tak szczotkowato, jak te 2 które mam
____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
AnnaCh 20:34, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
rumiankowa napisał(a)
dziękuję za kibicowanie i odwiedziny

Rumianku u mnie jak na lekarstwo ale projekt naszego domu nazywał się Rumiankowa Chata bis muszę jednak pomyśleć o jakiejś ziołowej rabacie z rumiankiem

Mój nazywał się Dom w mandarynkach Z mandarynkami to u nas ciężko będzie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Efffa 20:37, 22 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
AnnaCh napisał(a)

Mój nazywał się Dom w mandarynkach Z mandarynkami to u nas ciężko będzie

ha ha ale się uśmiałam , padłam!
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
rumiankowa 21:42, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
AnnaCh napisał(a)

Mój nazywał się Dom w mandarynkach Z mandarynkami to u nas ciężko będzie


hahaha no to faktycznie, będzie trudno ale drzewko mandarynkowe w donicy może da radę

Dzisiaj tak piękna pogoda! Przekopałam 1/3 warzywnika

Tutaj widać efekty mojej pracy:


Generalnie warzywnik powstał już w trakcie budowy! Czyli jest o rok starszy od naszego domu już w 1 sezonie mieliśmy niezliczoną ilość pomidorków koktajlowych oraz cukinii w ubiegłym roku pomidory trochę nie wyszły, jakaś zaraza połowę plonu dopadła. Ale cukinia, cebula, czosnek, pory, maliny, truskawki, poziomki, ogórki, sałata, brukselka i brokuły były. Za ciasno, za dużo, w tym roku będzie mniej odmian ale w większych ilościach.

Tutaj kawałek krzewów z żółtymi malinami


A ten kawałek po lewej ma jeszcze sporo metrów (niewidocznych na zdjęciu) i czeka na przekopanie



Z innej beczki - na frontowej (bocznej) skarpie mam totalny mix wszelkich roślin każda z innej parafii, ta skarpa w tym roku musi być wreszcie obsadzona i ukształtowana więc chyba pozostanie mi wszelkie cebulowe (tych najwięcej) przenieść do jakiegoś przechowalnika na tył działki i potem mędrkować, co dalej. Sama w życiu bym tylu cebul nie nazbierała, ale od czego jest rodzina to się komuś podobało, tamto jeszcze bardziej to "masz, wsadzisz sobie" i rosną...



____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
rumiankowa 21:52, 22 kwi 2015


Dołączył: 25 cze 2013
Posty: 294
Znalazłam archiwalne z 1 roku, jeszcze z budowy - krzew pomidorków i pierwsze zebrane plony jak to cieszyło!



____________________
Marta - Ogródek rumiankowej
Edyta10 21:55, 22 kwi 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
a swoją drogą, u mojej Babci na podwórku była częściowo łączka, na której królowały rumianki, mnóstwo ich było potem działkę przejęła moja Mama i rumianki zniknęły nie wiem co im zrobiła...

____________________
Ogródek nad jeziorem
Efffa 21:55, 22 kwi 2015


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530
pozazdraszam warzywnika, pięknie
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Edyta10 21:58, 22 kwi 2015


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
własne warzywka już nie mogę się doczekać
____________________
Ogródek nad jeziorem
AnnaCh 22:04, 22 kwi 2015


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Warzywka piękne Ja uwielbiam cukinię, mam jej zawsze dużo. Robię z niej placki takie jak z ziemniaków, kotlety, nadziewam i piekę, tarty, a na zimę cukinię w cynamonowo-miodowej zalewie
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies