Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na wzgórzu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu :)

Atena 16:54, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Efffa napisał(a)
Bardzo mi sie u Ciebie podoba, czyściutko,ładniutki trawniczek,ja chciałabym taki teren jak u Ciebie!Co planujesz dalej?


Witaj Ewelinka
bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa.
Fajnie się czyta pochwały
Teren ciekawy ale trudny w aranżacji i robieniu fotek zawsze widać coś co miało być nie widoczne.
Ale mam nadzieję że kiedyś ogród jak już dojrzeje będzie zachwycał właśnie dzięki tej różnorodności terenu.
____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 16:56, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
jolka napisał(a)
O, jesteś wreszcie Dziękuję za choiny z dedykacją Ogólnie śliczne masz te rabatki Atenka, a szczególnie czerwona lobelia mi się podoba. Nie wiedziałam że jest taka wzniosła lobelia, w dodatku piszesz, że tak długo kwitnie. Muszę się nią bardziej zainteresować Stipy wypasione, no i "biała" róża bardzo ładna

Jakieś plany ogrodowe??
I gdzie te jeżówki co kupiłaś??


Jeżówki pierwsze w mojej karierze ogrodowiskowej

____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:03, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Kremowo-zielona (niestety nie znam odmiany) trafiła na rabatę pod brzozą w towarzystwie wrzosów, limek i traw. Planuję tam jesienią dosadzić rozplenice i rozchodniki.

____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:07, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Purpurowa jest sąsiadką lobelii i stanowi kontynuację kontrastowej czerwieni


____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:09, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
A ciemnoróżowa trafiła na rabatę różową z przodu domu.
____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:11, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Rozplenica ma pierwszego "kotka"

____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:14, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
A teraz pora na kosmos, zaczyna drugą turę kwitnienia.
Niestety kwiaty nie są już tak dorodne jak przy pierwszym


____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:18, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255


____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:20, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
I oznaki zbliżającej się jesieni....



____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 17:30, 23 sie 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Efffa, Jola
co planuję ? Oj plany jesienne mam ogromne. Czas pokaże na ile damy radę i zdążymy wpasowując się w pogodę i wolny czas.
Przede wszystkim chciałabym aby powstał trawnik na tej górnej części ogrodu z altaną. A przy tym nawadnianie i oświetlenie a także ta moja wymarzona kamienna ścieżka prowadząca do altany.
Będę mogła wówczas wyprowadzić już linie tych górnych rabat i nasadzić przody. Bo do tej pory zapełniam jedynie tyły a przody atakują chwaściory.
Mam w planach również przeróbkę rabaty przy tarasie.
I zmianę górki przy schodach na górny poziom która teraz jest typowym skalniakiem. Była to pierwsza rabata z nasadzeniami jakie powstały po naszym wprowadzeniu się do domu.
Dziś wiem że to nie modne i bardzo nie ogrodowiskowe. Nigdy się tym na zdjęciach nie chwalę no bo i nie ma czym.
A rabata przy tarasie ma być większa, trawiasta i bardziej podchodząca do tarasu. Być może kiedyś wzdłuż murka na dole też pociągnę pas z nasadzeniami.....
Na pewno będę się chwalić postępami i pokazywać przed i po
Mam nadzieję że będzie się czym pochwalić.

____________________
Ogród na wzgórzu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies