Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród na wzgórzu :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu :)

lorka 14:47, 06 maj 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
Witaj,
Zapowiada się bardzo ciekawie. Ja dopiero zaczynam, więc niewiele moge doradzić. Nie wiem w jakim stylu chcesz stworzyć swój ogród. Może kilka inspiracji z pinterest. Na ten murek pasowałyby mi trawy, z jakimis drobnymi kwiatami pomiędzy.. fajnie wyglądałyby tak zwusając na tym cudnym kamieniem:
przykład
przykład
pozdrawiam
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Marga 22:08, 06 maj 2015


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Atena napisał(a)

O ile dobrze pamiętam ten kamień to krzemień obrobiony. Firma jest z okolic Częstochowy mogę Ci posłać namiary na priva.
Ja tych murków mam więcej i ogrodzenie też jest z tego kamienia.
Jak tylko u nas przestanie padać to pójdę zrobić poglądowe fotki działki i domu.
Byłam już z rewizytą u Ciebie.
Masz cudownych pomocników....czyżby bliźniaki ? W jakim wieku ?
Też mam synka 4 latka. I też jak zacznie pomagać to prace ogrodowe różnie nam wychodzą


Dobrze zauważyłaś, że bliźniaki . Chłopcy mają prawie 5 lat i baaaardzo dużo energii. Ostatni tekst jednego z nich: "mamo, ale się przestraszyłem! Chwasty okrążyły kwiatka!"
Za namiary dziękuję, ale niestety trochę za daleko
Pozdrawiam i czekam na zdjęcia
____________________
Ogród dla moich synków
jolka 09:49, 10 maj 2015


Dołączył: 25 sie 2012
Posty: 5502
Witaj Pięknie się u Ciebie zapowiada.
Widoczki obłędne i fajnie działeczka podzielona murkami.
Taka się wydaje spokojna i uporządkowana
Idealna zapowiedź owej oazy ... o której marzyłaś







____________________
Ogród wśród pól i wiatrów
JoannaP 09:57, 10 maj 2015


Dołączył: 19 wrz 2013
Posty: 469
Witaj
Zapowiada się ciekawie
Też jestem na O od niedawna i mam w ogrodzie murki
Będę podglądac zakupy fajne
Pozdrawiam
____________________
JoannaP Kochanowy ogród
A_gawa 22:35, 02 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Atena napisał(a)






Czerwona kostka widoczna na pierwszym i drugim zdjęciu to taras.
A te czerwone linie (przepraszam że tak nabazgrane ) to powiedzmy że zarys przyszłej rabaty.
Murek ma długość ok 10 metrów. Folia rozłożona jest tylko w celu wygłuszania chwastów. Docelowo jej oczywiście tam nie będzie.
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady, sugestie i podpowiedzi co powinnam nasadzić wzdłuż murka aby nie zasłonić widoków siedząc na tarasie.

Myślałam o żurawkach, jakiś niskich trawach...może coś co mogłoby przewieszać się przez murek.....
Moi drodzy - pomożecie ?





Atena, naprawdę myślisz o liniach falistych rabaty? A może zrozbić lepiej linie proste, zachodzące, zachaczające się, wnikające w siebie? Czy masz jakieś krągłości na działce? Taras jest jaki okrągły czy kwadratowy? Myślę, że na początek warto spojrzeć na działkę z lotu ptaka i ewentualnie jakieś gotowce w internecie przejrzeć odnośnie rabat.
Ja bym zrobiła proste kreski u Ciebie. Pomyśl o tym.
Murek mnie zachwyca. Przepięęęęęknyyyy.

A co sadzić?

Zacznij od listy Twoich ulubionych roślin i zajrzyj na wątek o zimozielonym ogrodzie. Mnie on inspiruje i niezmiennie zachwyca. Zaraz Ci wkleję kilka fotek, jak są rozwiązane nasadzenia na skarpach.

A jak chcesz moją listę roślin, to Ci prześlę jak chcesz.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:38, 02 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
Nie, jednak mam je na innym kompie, ale link zaraz wkleję. Może tam byłaś, ale co tam, zajrzyj jeszcze.
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 22:40, 02 lip 2015


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1468
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113380,15247749,Zimozielony_ogrod.html
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=139
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
Atena 12:55, 04 lip 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
A_gawa napisał(a)
http://www.e-ogrody.pl/Ogrody/56,113380,15247749,Zimozielony_ogrod.html
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2252-zimozielony-ogrod-przy-bialym-domu?page=139


A_gawo
bardzo Ci dziękuję że do mnie zajrzałaś !
Oczywiście że znam ogród zimozielony. To jeden z ogrodów który mnie oczarował i zmobilizował do działania u siebie
Natomiast te murki w nim są troszkę inaczej rozwiązane niż u mnie bo tam to bardziej są takie donice gdzie wchodzi jedna linia nasadzenia. A u mnie murek jest typowym murkiem oporowym który oddziela różnicę wysokości terenu i góra ma być obsadzona jako rabata.
Próbowałam coś stamtąd odwzorować ale to nie jest proste na prawie 10 metrach długości i na 1,5 metra szerokości.
Oj może marudzę ale ten wszystkie ogrody na Ogrodowisku są tak doskonałe i przemyślane że w moim co nie zrobię to wydaje mi się to ciągle chaotyczne i małe (czytaj: niewidoczne)
Ale tak jak obiecałam już dawno zaraz pokażę fotki z szerszej perspektywy żeby też "usprawiedliwić" w pewien sposób te faliste rabaty górne
____________________
Ogród na wzgórzu
Atena 13:15, 04 lip 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 255
Działka jest tak naprawdę 3 poziomowa.
Dół na którym jest podjazd z garażem.



Potem 2 razy murki oporowe ze schodkami na górę.
To kolejny poziom na którym stoi dom.



I to samo widziane od góry



Koło domu



Taras z tyłu domu


____________________
Ogród na wzgórzu
Kuba 13:25, 04 lip 2015


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
kolejny ładny ogród do oglądania
działka trudna ale dałaś radę
trawnik perfekcyjny
pokaż rabaty z bliska
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies