Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za karę na koniec ogrodu...

Pokaż wątki Pokaż posty

Za karę na koniec ogrodu...

Magdah 12:00, 14 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Olili napisał(a)


Niesamowicie mi się podoba jak przycięłaś szmaragdy.
Rozczarowałabym się gdybyś ciachnęła je na prosto
Jest świetnie.


Dziękuję,
Strasznie się przy nich napracowałam, cięłam je chyba przez tydzień i robiłam poprawki przez kolejny, ale z efektu też jestem zadowolona
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 12:04, 14 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
katiaxx napisał(a)
Magda a czy mogłabyś zrobiś fotkę tej kaliny ang. z blika i kwiecia i żeby było widaćlistki - bo mnie się zdaje że mam taką samą ale moja nazywa się grandiflowa - może to samo ?

http://www.zszp.pl/?id=207&rco=Viburnum%20plicatum%20%27Grandiflorum%27&lang=1

moja na rzaie ma kwiaty limonkowe.


Jeśli Twoje są limonkowe to raczej nie jest ta sama. Moja w pąkach była taka lekko herbaciana, postaram się później wrzucić fotkę
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 12:11, 14 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Sylwia, nutkajski ma 6 lat, miał ok 2,5m przy sadzeniu

Iwona, wiąz też ma 6 lat, podcięłam go w ubiegłym roku, bo z jednej strony dorósł prawie do ziemi. teraz pozwolę mu znowu rosnąć swobodnie, by miał takiego regularnego kapelusza
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 00:01, 17 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Napia, z opóźnieniem buk 'Purpurea pendula'
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
sylwia_slomc... 00:46, 17 maj 2015


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Ja szukam jakiegoś dla siebie, ale chyba skończę przez neta bo nigdzie nie mogę dostać.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Napia 17:44, 17 maj 2015


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Magdah napisał(a)
Napia, z opóźnieniem buk 'Purpurea pendula'



Cudny i jaki gęsty. Mój na razie przychodzi do siebie po szoku, jakim było przesadzenie. Jak zamierzasz go prowadzić?
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
kasiek 19:43, 21 maj 2015


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Ogladam i.. jestem pod duzym wrazeniem - piękne te rabatowe wyspy, eleganckie i ładnnie zhanrmonizowane. Co do popdpisu - jako mama- od razu wiedziałam o co chodzi Ja stosuję trochę inna werfsję - za karę nie ma ogrodu - nie powiem ale skutkuje
Sliczne derenie!
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Magdah 22:57, 21 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Kasiek, derenie w tym roku naprawdę śliczne, kwiecisty już przekwita ale 'Rutgan' wygląda świetnie. Weszłam nawet dzisiaj na drabinę, że by zrobić lepsze zdjęcia. Właściwie należałoby sadzić derenie pod balkonem bo widziane z góry prezentują się najlepiej


____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:03, 21 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Napia napisał(a)



Cudny i jaki gęsty. Mój na razie przychodzi do siebie po szoku, jakim było przesadzenie. Jak zamierzasz go prowadzić?


Agnieszka, nie wiem... chyba zrobię z niego taki mały parasol... posadziłam spontanicznie, teraz będę się głowić
____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Magdah 23:15, 21 maj 2015


Dołączył: 20 wrz 2013
Posty: 128
Wielosił. Zawsze martwię się, że tak wcześnie wychodzi z ziemi i może zmarznąć, ale ostatnie zimy nie fundują nam późnych przymrozków, więc rozsiewa się i kwitnie bez przeszkód. I lubię to, że jak przekwitnie, jego liście nadal ładnie wyglądają.



Na bylinowej bałagan, miejscami jeszcze pustawo, a chwilę zakwitnie ostrogowiec, potem piwonie, róże, mikołajki...


A po długich przemyśliwaniach kupiłam azaliom pod nogi bodziszka himalajskiego. Mam nadzieję, że się polubią

____________________
Magda Za karę na koniec ogrodu:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies