Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

AniMa 12:15, 06 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
dzięki odpoczywam jak deszcz pada, kiedy przestanie? tyle jeszcze pracy mam, dobrze że w tym roku basen wcześniej sprzątnęłam w ubiegłym roku listopad mnie zastał

Mam identycznie. W zeszłym roku to nawet części rabat nie wysprzątałam i na wiosnę był sajgon
Z jednej strony dobrze, że pada - cisy będą miały mokro
Na szczęście w przyszłym tygodniu ma przestać Też mnie przeraża to jak mało czasu się robi na ogarnięcie niektórych planów
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 12:18, 06 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
iwka napisał(a)
mówisz ? kurcze 20 metrów jest. Teraz bym go tu nie postawiła, ale przeniesienie już przerabiałam i mowy nie ma, jest tak zabezpieczony że żadna wichura mu nie straszna. Deski nawet juz mam zakupione na obicie. Może uda się go jakoś ukryć trochę, przy nim ma być pregola-altana i liczę na to, że jak połączę to w całość to nie będzie tragedii

Obity deskami blaszak sąsiada, pomalowany na orzechowy kolor wygląda ślicznie. Deski przybijali poziomo
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
mrokasia 12:22, 06 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18114
No to mów szybko co wymysliłaś
Przeniesiesz placyk na druga stronę blaszaka?
Daj jakąś fotę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Mirka 12:28, 06 paź 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Ech Iwonka same dylematy Ale wiesz że pierwsza myśl zawsze najlepsza.Mnie tam twój placyk pasował w zaplanowanym przez ciebie miejscu.U mnie też tak garaż stoi tylko po przeciwnej stronie.Ruszyć go sie już chyba nie da.
Ps.nasionka w przyszłym tyg.wysyłam
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 12:32, 06 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 12:48, 06 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
altana, coś w tym stylu, z lewej strony przyklejona do blaszaka, tylko bez tego kominka,otwarta na tyły.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mrokasia 12:56, 06 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18114
fajny pomysł
bardzo mi się podoba
rozumiem, że placyk od warzywnika będzie oddzielony żywopłotem?
zaplanuj przy placyku jakieś miejsce na składowanie rzeczy do palenia
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
AniMa 13:06, 06 paź 2017


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Piękna...właśnie tak sąsiad obił swojego blaszaka - tylko odstępy pomiędzy deseczkami mniejsze
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
iwka 13:07, 06 paź 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
mrokasia napisał(a)
fajny pomysł
bardzo mi się podoba
rozumiem, że placyk od warzywnika będzie oddzielony żywopłotem?
zaplanuj przy placyku jakieś miejsce na składowanie rzeczy do palenia


tak, czymś chciałam oddzielić, może cisami jak wystarczy, miałam chęc na żywopłot grabowy, ale nie taki gęsty, zbity, tylko raczej luźny i trzymany niezbyt wysoko. W warzywniku miejsce na takie odpadki by było, kompostownik też muszę przenieść bo teraz mam za garażem.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mrokasia 13:11, 06 paź 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18114
iwka napisał(a)


tak, czymś chciałam oddzielić, może cisami jak wystarczy, miałam chęć na żywopłot grabowy, ale nie taki gęsty, zbity, tylko raczej luźny i trzymany niezbyt wysoko. W warzywniku miejsce na takie odpadki by było, kompostownik też muszę przenieść bo teraz mam za garażem.


To jest Iwona naprawdę super pomysł, tym bardziej że warzywnik produkuje różne odpadki do spalenia.
Planując placyk weź pod uwagę odpowiednią odległość paleniska od żywopłotu - żeby nie było roślinom za gorąco, bo będą marnieć
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies