Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

Kawa 10:38, 19 cze 2018


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
u nie to nie cień ale później zakwitną to przynajmnie cos kwitnącego w tej części będzie

u mnie mały pies połamał całą hortkę już drugi rok z rzędu
chyba będe musiała ją przesadzić
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Makusia 10:42, 19 cze 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka moje tawułki już 3 rok i w każdym roku coś je zbiera od prawej w kierunku lewej. Wyglądają jakby schły- podobnie się katalpa w zeszłym roku zachowywała- tez wyglądało, jakby wody miała mało, a to jakiś grzyb był, czy coś....

Brzozy kupowałam w doniczkach, ale na mój gust, to oni je wykopali z ziemi, wsadzili w donice i chwilę potrzymali- jak liście nie więdły, to sprzedali. Moje miały po kikucie- dosłownie. Nie przesadzałam ich później- z doniczek na półkę i tyle.
Żałuję, że zdjęć korzeni nie zrobiłam, bo może pan by się nie zataczał ze złości, jakbym mu pokazała....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Zana 10:45, 19 cze 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Świetne te tawułki Cappucino. Z tym niekwitnieniem w cieniu nie zgodzę się do końca. U mnie tawułki na rabacie Jordanowej mają słońca odrobinę po południu i kwitną w tym roku jak szalone (aktualnie fotki u mnie). W ubiegłym miały kwiatki symbolicznie, ale w tym nadrabiają. Za to chińskie Vision in Red kwitną niezawodnie co roku, do ok. 15-ej są w pełnym cieniu, potem do wieczora mają słońce.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Makao_J 10:48, 19 cze 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
To trzcinnik z tego roku? Już taki zakwitnięty? I rutewka taka bujna?

No totalny szok
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
iwka 11:02, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Kasya napisał(a)


a moze to susza jest powodem, albo cos innego ?
u mnie takie ktore maja bardzo malo slonca tez kwitna
susza też pewnie jest powodem, w sumie w tym miejscu wcale nie podlewam, ubzdurałam sobie że jak cień to nie trzeba lać. A sucho tam jest na 100%. Ja to już praktycznie nic innego nie robię tylko podlewam, nie pamiętam kiedy padał dobry deszcz dłużej jak przez kilka minut
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
mrokasia 11:02, 19 cze 2018


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Makusia napisał(a)
Toszka moje tawułki już 3 rok i w każdym roku coś je zbiera od prawej w kierunku lewej. Wyglądają jakby schły- podobnie się katalpa w zeszłym roku zachowywała- tez wyglądało, jakby wody miała mało, a to jakiś grzyb był, czy coś....



U mnie jedna ma takie podeschnięte liście a nawet czubeczki kwiatów, ale myślałam, że słońce ją przypaliło. Czy to może być jakaś choroba???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
iwka 11:03, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Makao_J napisał(a)
To trzcinnik z tego roku? Już taki zakwitnięty? I rutewka taka bujna?

No totalny szok
Aniu, wszystko tegoroczne trzcinnik podejrzewam że byłby jeszcze wyższy, susza go powstrzymała.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 11:10, 19 cze 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
mrokasia napisał(a)


U mnie jedna ma takie podeschnięte liście a nawet czubeczki kwiatów, ale myślałam, że słońce ją przypaliło. Czy to może być jakaś choroba???


znalazłam coś takiego:

Do chorób bakteryjnych tawułek należy:

- bakteryjna plamistość liści (Xanthomonas sp., Pseudomonas cichorii) - na dolnych liściach pojawiają się jasnobrązowe plamy, wokół których widoczna jest żółta obwódka.

Do chorób grzybowych atakujących tawułki należy:


- gnicie korzeni i zgorzel podstawy pędu ( Phytophthora spp.)

- mączniak prawdziwy (Erysiphe polygoni) - na liściach widoczny biały nalot.

- szara pleśń (Botrytis cinerea) - widoczne wodniste plamy na dolnych liściach i kwiatach, a także szary nalot na obumarłych tkankach.


Do szkodników atakujących tawułki należy:


- przędziorek chmielowiec - wskutek żerowania na liściach powstają czerwonawobrązowe przebarwienia.

- mszyca smugowa – wskutek żerowania liście skręcają się.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Toszka 11:13, 19 cze 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Susza jest taka, że nie zdawałam sobie sprawy jak bardzo dopóki nie wykopywaliśmy cisa z żywopłotu (za ciasno były posadzone, a potrzebny nam był "ochotnik" na nowe miejsce).Przed wykopaniem połozony był wąż na noc co by siąpiło, a cis się opił. Na głębokości pół szpadla ukazała nam się pustynia.

Teraz obiecałam sobie, że w sierpniu na rabaty jako ściółka poleci gruba warstwa kompostu z obornikiem, a na mulcz ten pójdzie kora. Sam kompost w tę suszę zachowuje się jak torf (czyli jak torebka foliowa). Jak wyschnie to nie chce się ponownie namoczyć.
Mam nadzieję, że na jesieni będzie padać i wszystko namoczy się elegancko i utrzyma wilgoć na dłużej. Nadzieja umiera ostatnia
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 14:39, 19 cze 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
iwka napisał(a)
1,60 pewnie mają w górę, tutaj mam na mijankę , gdzieś pewnie co 60-70 i stykają się. Młode w tym roku też posadziłam bardzo gęsto, będę musiała przesadzać.


no ładnie, neverending story przesadzanie mnie znów czeka
Mniemam ,że overdamy podobnie rosną ?
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies