Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

amelia_b 12:58, 22 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 12720
Wygląda cudnie Zaszczepiłam sobie teraz trochę po moim cięciu ale czy coś z tego wyjdzie to nie wiem bo ja strasznie nie mam ręki do szczepienia. Ale znalazłam po zł to się może skusze a jeszcze miałam się coś zapytać ty masz tam na ogrodzeniu takie pnącze, co to tam masz? Idę dziś na bluszcz pospolity do kuzyna to obsadzę sobie chociaż jeszcze płot od wewnętrznego podwórka, a niech sobie zarasta
____________________
Pogubiłam się po drodze
iwka 13:19, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Ja po każdym cięciu większe gałązki ukorzeniam, zawsze coś sie przyjmie, teraz też powsadzałam.

Nie wiem dokładnie o którym ogrodzeniu mówisz, na siatce od sąsiada mam posadzony wiciokrzew, dopiero w tym roku ruszył i kwitnie, nawet obłędnie pachnie co poczułam dopiero w tym roku. Muszę zdjęcie cyknąć
Z kolei na piwnicy mam posadzony winobluszcz

rośnie bardzo szybko, na górze mam wsadzone olbrzymie juki, których juz prawie nie widać, muszę tam porządek zrobić i go trochę opanować.

Bluszcz też mam, chcialam aby mi altankę z tyłu zarósł, ale on chyba bardziej płożący niz pnący, za nic nie chce się do drewna przyczepić, tylko po ziemi lezie
Posadziłam tez go przy siatce w tamtym roku razem z clematisami, trzeba go plątać między oczka, zobaczę co z tego wyniknie.
Clematis miał być niebieski a jest taki
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:34, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
kulki po fryzjerze, jeszcze trochę i będą okrąglutkie, ale zawsze gdzieś ciachnę za dużo

no i pokażę Wam mój kolejny, tym razem urodzinowy prezent, dla mnie bardzo, bardzo trafiony rękawiczki kupiłam sobie sama

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:36, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Pierwsza lilia zakwitła

Kolejne się szykują

A tak wszoraj wyglądało moje podwórko
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:38, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
I po deszczu




____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:45, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Nie byłam przekonana do kopytnika, ale zaczyna mi sie coraz bardziej podobać

Paproć w doniczce zwariowała i zdominowała nawet vertigo

kłosówka też już zasłoniła begonie, tak teraz na to patrzę i bez sensu to posadziłam, blałe sie zlewa w jedno, dzisiaj będzie przeprowadzka zamienię na rózowe begonie, deszczyk pada więc nie powinno im sie nic stać.
I chyba tą trawkę przelecę nowym sprzętem
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:49, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Coś jakby ruszyło, vanilki nawet mają malutkie pączki, jedna trawa zdeptana przez psa słabo rośnie, może podgoni pozostałe

no i moja duma pierwsze sadzonki lawendy i udało się

a tegorocznym patykom hortensji też zachciało się kwitnąć

muszę je odchwaścić
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
iwka 13:58, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Na zakończenie żeby nie było tak pięknie to chciałam Wam pokazać moje małe Chelsea Flower Show, które mam u siebie, jak to się mówi za stodołą
Planuję w tym roku się zabrać za to, ale ile zrobię to nie wiem


Za tymi chaszczami mam warzywnik


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Mirka 14:03, 22 cze 2015


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Gratuluję sadzonek lawenda z nasionek czy ukorzeniałaś gałązki Prezent trafiony .Też mam w lipcu imieniny może coś ogrodowego dostanę
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
iwka 14:06, 22 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Mirka napisał(a)
Gratuluję sadzonek lawenda z nasionek czy ukorzeniałaś gałązki


z gałązek, wsadziłam w piach, nawet bez ukorzeniacza, i sama się zdziwiłam, szkoda, że tak mało tych sadzonek zrobiłam. Na ok. dwadzieścia połowa chyba sie przyjęła
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies