Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Od nowa ... na przekór wszystkim

Pokaż wątki Pokaż posty

Od nowa ... na przekór wszystkim

iwka 11:56, 19 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
lorka napisał(a)
ligustr pamietam z dziecinstwa, potem czarne kulki będą chyba. zywoploty z tego były u nas w miescie


no właśnie, mam chęć posadzić takie kostki z niego między gabionami, które będą zamiast tej mojej siatki "antypsowej", już nie mogę na nia patrzeć i czekam do wypłaty

Ciekawe czy taki żywopłot da się utrzymać w ryzach i ciąć na daną wysokość tylko?

Mam mnóstwo sadzonek, w ubiegłym roku dostałam wszystkie patyki po cięciu, wsadziłam w ziemię i tak rośnie, ale niestety właściciel nie wiedział co to jest, a jego żywopłot nigdy nie był cięty i wyglądał jak wielkie krzaki, które przeszkadzały im już przy wjeżdzaniu na posesję.
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 13:54, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)
Kawa czy to liguster, widziałam u Ciebie, ale rzuć swoim okiem

teraz tak kwitnie


tak to ligustr taki sam mam kwitnie teraz a później ma takie czarne owoce
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 13:57, 19 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Dzięki, a jak odniesiesz się do mojego pomysłu aby zrobić z niego kostki, da radę go tak prowadzić czy głupi pomysł
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Kawa 13:57, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wpisz w google żywopłot z ligustru i zobaczysz jakie cuda z niego moga być
warunek to regularne przycinanie żeby się zagęścił już nawet małych krzaczków ja właśnie jak były małe nie przycinałam za bardzo bo się bałam ale i tak nie jest najgorszy a najwazniejsze że bardzo wytrzymały
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
iwka 14:03, 19 cze 2015


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
no właśnie na czymś wytrzymałym mi zależy, bo ten mój pies to doprowadzi mnie niedługo do wścieklizny chyba

____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
lorka 14:13, 19 cze 2015


Dołączył: 28 kwi 2015
Posty: 644
mozesz go spokojnie ciąć! pamietam super zywopłoty formowane z tego krzaka i rosną szybko
____________________
Pozdrawiam Agata - ogród Lorki za zakrętem
Kawa 14:23, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
iwka napisał(a)
no właśnie na czymś wytrzymałym mi zależy, bo ten mój pies to doprowadzi mnie niedługo do wścieklizny chyba


no to tak jak mój dlatego posadziłam tu ligustr jak był mały to miałam go zagrodzony gałzeziami wierzby zaraz coś poszukam zebyś wiedziała o co mi chodzi
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 14:25, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wkleiłam w moim watku żeby Twojego nie zaśmiecać
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Ludwika 14:49, 19 cze 2015


Dołączył: 17 lis 2014
Posty: 552
iwka napisał(a)

I te nieszczęsne tuje od czapy

tą po lewej to chyba spróbuję przyciąć, może jakieś niwaki powstanie, tylko czy to tu bedzie pasować? Doradźcie coś


Witaj, one mają pokrój kolumnowy, więc może być trudniej zrobić z tego niwaki. Ew. trzeba by było na palikach odciągać gałęzie, ale tam chyba nawet za bardzo na to miejsca nie będzie. A zobacz jakie one mają pnie/pień. Jak w miarę proste, to może by je podkrzesać? Wtedy zostało by Ci tylko wysokie ładne, zielone piętro a pod spodem zwolniło by się miejsce na coś średniej wysokości - krzewy, kępy bylin, niskie thuje o kulistym pokroju...? Wkleję u siebie zdjęcia jednego olbrzyma, którego w ten właśnie sposób potraktowałam
____________________
Ludwika - Lifting starego ogródka
Kawa 14:58, 19 cze 2015


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Iwonko idź do mnie bo ja o niebie a ty o chlebie
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies