Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród do odnowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród do odnowy

Gosiek33 08:23, 06 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Lubię oglądać ptaki. Sójki są w okolicy od zawsze, a przed laty miałam na pieńku ze srokami, które założyły gniazdo na najwyższym świerku nad domem i trzymały całą ptasią okolicę w szachu. Na szczęście gniazdują już gdzieś indziej
W tym roku za to ciągle mam dzięcioła zielonego, który dziury w trawniku wydziobuje - coś tam się musi czaić
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 10:26, 06 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12895
U mnie w okna salonu i kuchni uderzają sierpówki, niestety prawie zawsze w popłochu uciekające przed krogulcem. Niestety prawie zawsze polowanie jest udane. Nie wiem, jak to określić, ale wolę, jak krogulec poluję na sierpówki niż na sikory...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 11:18, 06 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
tulucy napisał(a)
U mnie w okna salonu i kuchni uderzają sierpówki, niestety prawie zawsze w popłochu uciekające przed krogulcem. Niestety prawie zawsze polowanie jest udane. Nie wiem, jak to określić, ale wolę, jak krogulec poluję na sierpówki niż na sikory...



Też bym wolała, ostatnio gonił kosa


Poprzednio upolował srokę
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 20:24, 06 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)
I jak tu wierzyć meteorologom?

Miało być -1C, a ranek pokazał -5C i jeszcze zimniej ma być, ze śniegiem też

Okryłam pąki ciemiernika

Wczoraj ratowałam czyżyka, który w szybę walnął dojść do siebie długo nie mógł. Niedawno czeczotka palnęła i leżała z rozportartymi skrzydełkami ale jak po nią poszłam to odleciała

A teraz coś wielkiego walnęło - chyba sroka bo obok skakała

Nie wiem co się stało, że ostatnio tyle ptaków trzepie o to jedno okno? Może jednak karmnik za blisko wisi i dużo ptactwa się tu zlatuje. Nie ważne czy zasłony są zasłonięte czy nie

U mnie to samo, Gosiu. Im więcej ptaków tym więcej uderza w okna w okolicach karmnika. Jeden grubodziób i jeden czyżyk w tym sezonie nie podniosły się po uderzeniu.
W tym tygodniu jeden czyżyk dochodził do siebie przez dłuższy czas.
U mnie to są okna na południa i słońce się w nich odbija. Może dlatego.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Agania 21:54, 06 mar 2021


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Muszę za rok zaopatrzyć się w więcej słonecznika, dużo ptaszatych zbiera ziarna z podłoża
Krogulca nie chcę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Gosiek33 06:52, 07 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Mary napisał(a)

U mnie to samo, Gosiu. Im więcej ptaków tym więcej uderza w okna w okolicach karmnika. Jeden grubodziób i jeden czyżyk w tym sezonie nie podniosły się po uderzeniu.
W tym tygodniu jeden czyżyk dochodził do siebie przez dłuższy czas.
U mnie to są okna na południa i słońce się w nich odbija. Może dlatego.



U mnie walą w okno południowe ale mam tu dwa i trafiają tylko w to od strony karmnika, czyli to bliskość żarełka chyba ma zgubny wpływ na zderzenia?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 06:55, 07 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Agania napisał(a)
Muszę za rok zaopatrzyć się w więcej słonecznika, dużo ptaszatych zbiera ziarna z podłoża
Krogulca nie chcę



Tak jest od lat, szczególnie mazurki wygarniają dziobem na ziemię część ziaren, które potem wybierają z ziemi


Do tej pory nie widziałam tyle polowań drapieżników, nie wiem co ma na to wpływ
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Mary 17:58, 07 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Gosiek33 napisał(a)



U mnie walą w okno południowe ale mam tu dwa i trafiają tylko w to od strony karmnika, czyli to bliskość żarełka chyba ma zgubny wpływ na zderzenia?


Tak. U mnie jest kilka okien. Najcześciej trafią w to na dole najbliżej karmnika. Ale zdarza się, że trafiają też w okno na górze, które jest już trochę dalej od karmnika.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
TAR 18:12, 07 mar 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7288
Gosiek33 napisał(a)


Do tej pory nie widziałam tyle polowań drapieżników, nie wiem co ma na to wpływ


Gosiu, zima, snieg, mroz. Myszy, zajace, krety, pochowane, w lasach coraz mniej jedzenia to poluja na ptaki.

To samo z sarnami, kiedys lesnicy dokarmiali, pasniki byly pelne, solarka wystawiona, dostep do wody. a teraz? Nie zauwazylam by w naszym lesie ktos sarnom jedzonko naszykowal a pod sniegiem im ciezko znalezc, do tego brak wody sarnom w tym roku mocno dokuczyl, sarny nie pobieraja wody ze sniegu. za to mysliwi nie maja oporow by pod wiezami zanete naszykowac (ala pasnik). prawo szyszki im to umozliwilo, kiedys bylo to bezprawie a teraz wszystko im wolno.

____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gosiek33 07:44, 08 mar 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czego myszy nie zjadły wsadziłam w donicę i choć jednym kwiatkiem mogę się cieszyć





pierwszy raz na żywo widziałam bażanta w godowej szacie i choć zdjęcia kiepskie to nie mogę sobie odmówić ich wstawienia




____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies